bugün

ilkokul 2.sınıf sosyal bilgiler kitabında yazan çok değerli bir bilgidir.

göğüs kabartır.

ayrıca şaka değil gerçektir.
--spoiler--
atatürk ve arkadaşı sanırım, yanlış hatırlamıyorsam ortaokulda birdirbir oynayan çocukları görmüşler, arkadaşı gel bi kere deniyelim ne olcak? demiş. mustafa kemal ise sıra ona geldiğinde eğilmemiş böyle saçma oyun mu olur, üstümden atlıcan da n'olcak demiş. ve onları silahlı milahlı bi'savaş oyununa davet etmiş ve hep beraber 2 grup haline tahta silahlarla askercilik oynamışlar.
--spoiler--
arkada ismet paşa olduğundandır. zira inönü nün her durumda atatürk ü yıkmak için herşeye başvurduğunu tarihçiler söyler. ben tarihçilerin yalancısıyım. ama hiç birdirbir oynadığını duymamıştım.
(bkz: salak yazar)
eğilmekten doğrulamayan bireylerin yadırgadığı şey. biraz daha eğilin siz, zira size de bu yakışır.
http://www.swfcabin.com/swf-files/1290733193.swf
(bkz: atatürkle ilgili seviyesiz başlık açma merakı/#9800879)
o zaman birdirbir oyunu yoktu. bknz. çocuk oyunları tarihi..

ancak uzun eşşek vardır muhakkak. ve başlığı açan fesat yazarın dedesi paso eşek oluyordur. paso çöküyordur. burada torununun çöktüğü gibi. Eh adam da tabii ki eğilmez eşek hep çöküyorsa neden eğilsin...
--spoiler--
bunda anlamayacak şey yoktur. malzeme yapacak şey de yoktur. eğilmezmiş ve eğilmediği için atatürk olmuş. bazıları gibi davranmamış;
--spoiler--
işte kemalist dostları bu yüzden seviyorum..
(bkz: alakaya maydanoz vur beline kazmayı)
(bkz: atatürk sikiyle dağı devirirmiş)
atatürk'ten soğutma taktikleri kitaplara işleniyor. malzeme oluyor. Sevmek de zorunda değilsiniz zaten. çok da bişeyimizdeydi afedersin...
atatürk ve arkadaşı sanırım, yanlış hatırlamıyorsam ortaokulda birdirbir oynayan çocukları görmüşler, arkadaşı gel bi kere deniyelim ne olcak? demiş. Mustafa Kemal ise sıra ona geldiğinde eğilmemiş böyle saçma oyun mu olur, üstümden atlıcan da n'olcak demiş. ve onları silahlı milahlı bi'savaş oyununa davet etmiş ve hep beraber 2 grup haline tahta silahlarla askercilik oynamışlar.
atatürk ün sanki eğilip aman dilediğini gördün de böyle bir ironi ye girişiyorsun..

bir liderin doğuşudur o tutum.
bu kemocanlar hakkaten maydonoz beyinli .
şu yorumlamalara bakılırsa eleman bir kitapta ilginç ve uyduruk bir gereksiz pöh pöhlemeyi bir de akılları sıra yüceltmeye ve bunlar hep dinci akp ci zihniyeti ile cevap niteliğinde yazı yazmışlar bu kadar beyinsiz bir arada salaklıklarına açığa vuracağı söylem olmuş.
avrupaya-amerikaya domalanlar, bu entry'i doğrulayıp ''bak atatürkte domalıyormuş'' demek için kendi ezikliklerini örtmeye çalışma çabaları.
ilkokul 2.sinif kitabinda yazan cok önemli bir bilgi.

(bkz: türkiyedeki egitim sistemi)
ilkokul ikiden terk sözlük yazarlarının aramızda bulunduğunu gösteren olay. yazık kimin çocuğuysa birdirbir hikayesine kadar okula devam etmiş sonrasını öğrenmek nasip olmamış demek ki. oysa 3. sınıfı ah bi görebilse ülkeyi de o birdirbir oynarken eğilmediği gibi 7 cihana karşı da boyun eğmeden kurduğunu öğrenirdi.
dedemin amnk oynarken iyide egilme sırası sana geldigindemi "ben kimsenin önünde egilmem" diyorsun? ee iyiymiş diye anlatıgı olay.
gerçeklik payı vardır. taa o zamandan insanların zayıf yanlarından faydalanan bir adamdan bahsediyoruz.
türk milleti zaten kimsenin önünde eğilmezdir!
bazı adamlara malzeme olan olay. Burdan art niyet yaklaşım çıkaranları birdirbir niyetiyle domaltıp, kutsallamak gerek.