çıktıktan sonra üzerinde olduğunuz köprüden sağa doğru gittiğinizde şirinevler, sola doğru gittiğinizde ataköy'e ulaşacağınız istasyon. aynı zamanda karşıdaki merdivenlerden şirinevler otobüs durağına inmeniz de mümkündür.
şirinevler ile ataköy arasındaki medeniyet köprüsünün ataköy tarafında bulunan , havaalanı yönünden sayınca 4. sırada olan metro istasyonu.
o köprü bir gün yıkılacak, ben böyle bir kalabalık görmedim bakın buraya yazıyorum.
hadron çarpıştırıcısına falan gerek yok, iki zıt yükü burası her dakika, her saat çarpıştırıyor.
bindiğim metro&tramvay durakları içerisinde içten geçiş yapmak için bile akbil(istanbul kartın eski adı) basmayı gerektiren tek ve bu durumla garipleşen durak. insanın aklına üç durum geliyor oranın kedilerinden de yola çıkarak; bir kısım insanlarının maddi durumu iyi diye diye para koparmak veya o bölge diğer bölgelerde otursun veya oturmasın diğer duraklardaki güvenliğe güvenmiyorlar veya bina içi tasarımı iyi değil orayı yapanların. bunu diğer duraklar gibi içten geçişli olması gerekli.
Ek(konuyla alakasız görmüşken analizciğim tuttu); buradan ve oranın kedilerinden&dükkanlarından yola çıkarak oradaki kişilerin genel özelliklerini tahmin edersem (sadece tahmin) şu özellikleri çıkarıyorum:
1) oranın insanları garip.
2) oranın insanları paraya önem veriyor ama zevki de seviyor.
3) oranın insanları diğer insanlarla etkileşimi pek sevmiyor.
görsel
görsel

aracımız ataköy-şirinevler yönüne gidecektir.
asıl ismi ataköy olmasına rağmen şirinevler'e gidenlerin daha çok kullandığı metro istasyonu.
aracımız
görsel
yönüne gidecektir.