bugün

yakalanan PKKlıyı helikopterden attılar... Özel harekâtçı polis PKKlı bir kadının ölüsüne tecavüz etti... Eski Astsubay Çakan isim, tarih ve yer vererek bunları kitabında yazdı ama, dava ona açıldı.

Eski Astsubay Kasım Çakan, Doğu ve Güneydoğuda görev yaptığı sırada şahit olduğu faili meçhul cinayetleri bir kitapta topladı. Çakan'ın kitabının ihbar kabul edilmesini isteyen yayıncısı Mehdi Tanrıkulu, cinayetlerde adı geçen asker ve polislerin yargılanması için suç duyurusunda bulundu. Ancak Çakan ve yayıncısı Tanrıkulu hakkında dava açıldı. itiraflar kitapta tek tek yer alıcak. *

(bkz: http://www.taraf.com.tr/haber/15481.htm)
-"tut ki karnim acikti, anneme kustum arindan da kedimi yedim".

evet goruluyor ki bir insan, bir kediyi cig cig yemis. peta'yi kizdiran itiraflardir.
hakkında "nasıl böyle bir kitap yazılmış?" denilebilecek itiraflardır.

tez kellesi vurula. devletimizin ali menfaatleri ne olur sonra. böyle şeyler olmamıştır, olmuşsa da münferittir.

(bkz: tanırım iyi çocuktur)
bu ulkede yasayip, bu ulkeden para kazanan taraf'in ulkesine atmaya calistigi camurlardan biridir.

(bkz: kopek bile yal yedigi kaba pislemez)
taraf gazetesinin adını ne kadar hakettiğini gösteren haberdir.
Diyelim ki astsubay doğruları söylüyor, bir insan bu kadar bilgiyi kitabında yazmak için mi kullanır yoksa hukuki işlem mi başlatır? eğer yapılanları desteklemiyorsa bu astsubayın ortalığı ayağa kaldırıp hakkını araması gerekirdi, askerlik anısı gibi kitap yazana kadar beklemesi değil.

taraf gazetesinin tum derdi ilk günden beri türk ordusu olduğunu bu kadar açık ilan etmesi kimseye söyleyecek bir söz bırakmıyor zaten.
*bunların değil ölüsüne dirisine bile tecavüz edilmez ki ölüsüne tecavüz edilsin, o kadar çirkin, meymeletsiz ve pisler.

*bakmışlardır uçabiliyor mu*
(bkz: yaran taraf manşetleri)
ben bu olayları annemizin babamızla seviştiği gerçeğini öğrendiğimiz andaki psikolojimize benzetiyorum. Hani orada da "yo yapmaz benim annemler, onlar ahlak timsalidirler. tıh tıh tıh nasıl yaparlar lan!" psikolojisidir bu. Evet yavrum, senin bu devletinin askeri köylü de öldürdü, çoğalmasınlar diye tüpde bağladı, helikopterden de attı. Bir kere sen oradan kaçan adamı kendi şehrine, kendi ülkesinde zoraki göçünde bile "istila etti amucuklar" sersen senin o askerin, polisin o adamların anasını sikmez mi afedersin?

edit:senin devletin, senin askerin demişizde. Bende bu ülkenin evladıyım yanlış olmasın.
Bütün türkiyenin ve özellikle guneydogu da askerlik yapanların bildiği gercekleri birilerinin yuksek sesle soylemesıdır..

Not: Guneydoguda catışmalardan dolayı kafayı sıyıran subay ve astsubayların dınlendırıldıgı bır yerde askerlıgımı yaptım..bunlara benzer yüzlerce hikaye duydum.Bir çoguda fotograflı !
kahraman sıfatıyla onurlandırılmayı bekleyen,
insan kılığına girmiş maymunun
saçma sapan anıları.
"Yok aga böyle iş mi olur, yıpratmak için yapılan ithamlar, asker yalan söylüyor" diyenlerin facebook'ta "pkk'lı leşleri +18" ibareli videoları büyük bir iştahla paylaştığı görülmüştür...
öncelikle tanım: bir çift kadın memesine vatanı satarım diyen yazarların olduğu gazetenin haberidir.

gelelim meselenin özüne. şimdi sen bu olayları ne amaçla yazıyorsun diye sorarlar bir adama. bu olaylara madem şahit oldun neden görevdeyken bunlarla ilgili dava açmadın da, şimdi suç duyurusu olarak kabul edilmesi isteğindesin? neden emekli olduktan sonra böyle bir kitap yazma isteği doğdu sende onuda anlamış değilim hani. madem ülkeni bu kadar seviyordun ve yapılanları yanlış buluyordun, görevdeyken bunları halka duyursaydın derler adama.

edit78: gözlüğümü bulamamam sebebiyle, çok hata ile dolu bir entry olmuş. sürekli editleyerek düzelttim efendim. affınıza sığınıyorum...
(bkz: pkklıların uçamama sorunsalı)
(bkz: taraf)mı geçiniz..