bir kâfir saçmalığı. *

edit: evet, ciddi ciddi savunanlar görüyorum. yurdumun ateistinin seviyesi de bu demek ki. *
adam bir önerme yapıyor.

ve sonra diyor ki eğer inansalardı kötülük yapar mıydı ?

hayır kardeşim dünyada kötülük yapmayan müslüman yok mu şimdi ?

nasıl bir kafa lan bu ? başka argümanlar ile desteklense anlarım da nasıl bir kafadır.

al o zaman önermeyi anında etkisiz bırakıyorum.

ben şu ana kadar kimseye kötülük yapmadım.

inanın o zaman şimdi siz de müslüman olun.

içtiğim zaman bile bu kafaya ulaşamıyorum.
O bahsettiğin kişi allaha gerçekten inanan biri değildir.
Zira allah'ın varlığına inanan biri kötülük yapmaktan sakınır.
Fakat insan kusursuz da değildir. Hata yapar sonra tövbe eder bu da olabilir.
hala bütün müslümanların kötülük yaptığı varsayımı üzerinden allah'a inanan müslüman olmadığı argümanını dsteklememizi isteyen bireyin ortaya sunduğu saçma düşünce.

daha mantıklı sebepler ile gelin gençler. lisede zor oluyor bilinen bir şey ama daha saldırabileceğiniz çok püf noktaları var islamiyetin.
bir iddia.
Eğer dini metinlerde tasvir edilen allah iyi birinin genel niteliklerini taşısaydı, doğruluğu tartışılabirdi.
inansalar hastalanınca hastaneye gitmek yerine allaha dua ederler. demek ki inanmıyorlar.
ilginç bir mantık. Aslında bu diğer dinler içinde geçerli.
Aslında her dinde kötülükler yasaklanmıştır. iyiliği anlatır veya bu ön plana çıkarılılır.
Her neyse asıl konumuz:
Ya Allah yoksa korkusu mu yoksa ya gerçek din farklı bir din ise korkusuysa gibi bir iddia ortaya atılmış.
Zaten Allah yoksa diyen birisi için bir seçenek vardır. Farklı din diyorsan ona da seçenekler var araştırabilirsin.
Bu sayede akılda kalan soruları atmış olursun.

Gene aklında soru işaretleri kalıyorsa bu da aslında olabilir. Zamana bırakmak gerekir.
allah kendini gösterse zaten inanmak kavramı ortadan kalkar. allahın varlığına ve birliğine inanmak diye bir tabir var islamda. açıkça gördüğün bir şeyin varlığını bilirsin inanmak diye bir şey olmaz zaten. ortaya atılan iddianın şu bakımdan gerçeklik payı var; inanan insanlarda allah korkusu azalmış vicdanları körelmiş. dini, toplum içerisinde saygın bir yer edinip ceplerini kolay yoldan doldurmak için kullanmak bizim halkımızda alışkanlık haline gelmiş durumda. ve şaşırtıcı bir biçimde bunlar kendilerini dindar bile sanabiliyorlar. çünkü din konusunda akıl almaz bir bilgi kirliliği var artık günümüzde. insanlar bilmeden inanıyor bu sebeple de inançlar zayıf kalıyor nefisler kuvvetli.

bir insan eyleme dökmese bile her türlü kötü niyeti aklından geçiriyor, bazılarını eyleme döküyor, müslümanlıkla alakası olmayan hatta insanı dinden çıkaracak eylemlerde bulunuyor, allaha inanmak iman etmek ve müslüman olmak gibi kavramlara tam anlamıyla hakim olmadığı halde bunları anlayamadığı halde kalpten içtenlikle inanmanın ne olduğunu bilmediği halde müslümanım diyor, işte bu insan aslında allaha falan inanmıyor bırakın toplumu kendini bile kandırıyor. bence arkadaşın demek istediği şey bu olabilir.