bugün

zeki alasya ve metin akpınar ın oynadığı filmdeki mantık hatasıdır. film aslan bacanak yerine aslan kayınço olarak değiştirilmelidir.
Filmi her izlediğinde aklıma gelir.

Zeki, metin'in kız kardeşine aşık olur ve en sonunda evlenir ama ortada bir bacanak hikâyesi yoktur. E AMK nereden çıktı bu bacanak?
filmin esas kahramanları arasında bacanak bulunmamasıdır. filmin adını kim koymuş acep; senaryoyu okumamış, mevzuya tam vakıf olmayan biri mi?
Vay anasini dedirten mantık hatası. Kemal sunal'ın isminde şaban olan bir filmde isminin şaban olmaması diye bir şey de vardi. (orta direk şaban olabilir)
yeşilçamdır ne yapsa yeridir.
Senaryonun aslında metin karakteri, kendi kızkardeşiyle ilişkisi olan biridir. Diğer kardeşi de zeki ile beraber olduğundan bacanak sayılırlar. Tabi o dönem türk Halkı bu tür ilişkilere hazır değildi ve kızkardeşlerden biri senaryodan çıkarıldı. ( prof. Suat altınçük , yesilcam anıları, sf:369, doğan yayınları)

Bacanakla kayınço kavramlarını karıştırmış bir prodüksiyon eseri.
Filmde sadece bacanak değil aslan da yok yalnız. Yüzyılın tespitini yaptım huzur içinde ölebilirim.
Aslında bir bacanağın söz konusu olmadığı mantık hatası. Yıllardır düşünürdüm ben de bunu. Kedidir kedi repliğini hayatımıza kazandıran film.
Artı , Zeki Alasya'nın kızı tavlama şekli de kız tavlama sanatında çığır açacak cinstendir.