bugün

bütün amaçsız yaşamlara inat, bile bile ölüme gitmektir. kendi inandığı davanın ışığındadır çünkü. birilerinin cebine giren paralar veya yapılan gizli planlar umurunda bile değildir. atalarının yüzyıllar önce sorgu sualsiz savunduğu gibi vatanını savunma hissiyatına sahiptir. akli değil kalbi düşünür.
bu devleti kimlerin kimleri nerede nasıl harcadığından bihaber vatanseverdir. yapma, değmez annene işkence etme diye uyarılmalı.
bir işi gücü, seveni/sevdiği ya da gelecekten umudu yoktur. bari şehit olursam belki hayatta bir iz bırakırım diye düşünür. tek isteği bir işe yaradığını hissetmektir aslında, fazla da beklentisi yoktur...
terör olayları artınca gidip kesicem hepsini der askerlik için çağırılınca açık öğretim kaydını tazeler hep sözdesin bebeğim...
gaza gelmiştir. kendisine aşılanan sorgulamamış olduğu kusursuz devlet anlayışı ile coşar. muhtemelen lise çağında olan bu model kendisi askerlik yaşı geldiğinde ulan ne oluryor diyecektir. kendisinin henüz devlet dairelerinde işi olmadığından işleri kavraması biraz daha uzun sürecektir.
ölümü kutsamaktan yaşamaya fırsat bulamayacak kişidir.
sevdiği kız bir başkası için terk edince intihara kadar uzanan bir serüveni hoş görüp "ayyy aşk işteeee ama diymezki yane" diye ağzını yaya yaya konuşan insanların "ben o kız için ölürüm" diyen adamların, vatana aşık olanları yadırgadığı insan modelidir.

psikolojimi merak ediyorsan benim karakterimde askerlik var, çünkü damarlarımda taşıdığım kan ve genlerimden gelen bir özellik bu durduramıyorum yani. Türklerin sanatı askerliktir, vatan savunmasıdır, cephe savaşıdır, kuşatmadır fetihtir! bizim kanımızda var askerlik. süt oğlanlar askere gitmesin bu memleketin çerisi bitmez herkes bunu böyle bilsin.

amerika-israil teröre destek veriyor bazı iş birlikçi politikacılar onlara yardıkçılık ediyor diye namus kaderine terk edilmez. Nasıl'ki analar-bacılar-eşler namus ise vatanda namustur. dağları boş bırakılmaz.
ülkü ocaklarından aşırı milliyetçi hasta tipler güruhundandır.
bu aşkın sonunda ölüm olsa bile vatan için değer diyen insandır.
adamın dibidir.
askere ne için gitmeyi istediğine göre yorum yapılabilir.
1- okulu bitmiştir "bir an önce gideyim bitsin işime gücüme bakayım" diyen tipler.
2- "askerliğimi yapmadan o kızı babası vermez" diyen tipler.
3- "yapayımda bir an önce yurt dışına kaçayım" diyen tipler.
4- "lan bu memeleket bizim gideyim benimde bir hayrım dokunsun vatana" diyen tipler.
5- "tecavüz kaçınılmaz gideyimde zevk alayım" diyen tipler.

vs. sürer gider. hangi modele göre yorum yapılacak ki?
aslan yürekli türk evladıdır. tv hergün şehit haberlerini görünce daha da bir isteklenir. bir an önce o mertebeye ulaşmak için can atar.

her türk asker doğar!

edit:ne kadar eksilesende vatan haini bir piç olduğun gerçeğini değiştirmez.