bugün

Yıl olmuş 2017 hâlâ askerliği "yürek işi" olarak tanımayanlar var. Evladım, çocuğum kusura bakma da kıt mısın biraz sen?

Ben bu vatan için ölürüm. Evet seviyorum Türkiye yi. Ama TSK nın açılımı olmuş tayibin silahlı kuvvetleri, boğaz köprüsünde, Suriye de, Katar da ölmek "vatan için ölmek" değildir.

Keşke bundan 20 sene önce asker olsaydım diyorum. O zamanlar ülke daha yaşanılabilir bir yerdi. Ama şuan?
Hayır hayır, ben Suriyeliler daha rahat tatil yapsın diye

ö! Le! Mem!
kredi çekin bedelli halledin.

elin arabı ya da yandaş yemek firması yüzünden ölmezsiniz en azından.
Askere gitmemeyi korkaklık, yüreksizlikle tanımlayan mallara ithafen.

Lan gereksiz sen askere gidip ne yapacağını sanıyorsun rambo mu olucaksın 2 güne.

Vatan millet sakarya diye gelip tuvalet temizleyip giderken söveni gördü bu gözler.

Senin orda kalıcak yerin yemen içmen üstün başın sırf devlete zarar mk.

Emin ol bedelli yapsan devlete daha çok katkın olur en azından zarar yerine kara geçirirsin tskyı.
Askerlikten korkup kaçana adam mı denir lan?
böyle zehirlenip devlet yetkililerinden kimse sizi önemsemiyorsa gitmeyin.
panik atak ve ritim bozukluğu rahatsızlarından dolayı ilk başlar benim için zordu ekg de ve eforda bir şey çıkmayınca rapor vermediler öyle sürekli olan bir şey değil olduğu an teşhisi lazım bu hastalığın taktıkları ekg 1 gün kalıyor ve çok ağır hantal gibi. ufak bir cihaz var anlık kaydediyor bir gün koşarken kalbim tekledi tak bastım kaydettim nabzımı. doktor inceledi ritim bozukluğu spor yapamaz raporunu öyle zor oldum yani. sizde de varsa bu rahatsızlıklar gitmeden önce teşhisi koydurun. güme gitmeyin orda.
dayak yemeden gelmeyin.
Yani kendi adıma konuşayım sevgilim veya çocuğum olsa gitmesine izin vermezdim . Vatan borcudur yapılması lazım orası ayrı mesele ama bu şartlar altında değil. Savaşa çatışmaya gerek kalmadan bi çok günahsız asker yediği yemekten dolayı ölürken Suriyeliler etrafta fink atarken boş yere 19 20 yaşındaki çocukları harcamak gibi bişey benim gözümde. Kısacası gitmeyin.
Asker varki sen burada rahatça oturup yaşıyorsun, yazıyorsun. Ne demek gitmeyin yada gitmeyeceğim. Askersen öleceksin, belki zehirle belki kurşunla belki mayın ile, ama Şeref ile, korkakca değil.
gerekli tavsiyelerdir.

şubat da gideceğimi hesaplarken aldığım bir haber neticesinde kendimi hababam sınıfı askerde gibi hissettiğim şu anlarda aklıma gelen bir soru var. lisans mezunları muayeneye giderken geçici mezuniyet yetiyor mu yoksa diploma kesin gerekli mi. bir arkadaşıma sordum diploma gerekli dedi. ama mantığıma yatmadı. bilen varsa bir msj la bilgilendirirse sevinirim.
çabuk dön.
Kesinlikle üstünüze karsi gelmeyin. Artistligin sonu pismanliktir.

(bkz: disko)
düğmeni koparan altı ay cezaevine falan gitmiyor. akıllı ol, kimseye bulaşma.
vatani görev adı altında mecburi kamu hizmeti içinde tuvalet temizleyeceksiniz. gitmeden önce eğlence düzenleyip ortalığın anasını sikmeyin. görgüsüzlüğün alemi yok orostoroplar.
gitmeyin.
Allah sağ salim gidip dönmeyi nasip etsin. Acemi birliğine sivil eşyalarınızı koyacağınız boş bi çantayla gitseniz yeterli. Çünkü gittiğiniz yerde tüm askerlik hayatınızda kullanacağınız askeri malzemeler verilecek. ilk gün olmadı ikinci gün tüm sivil eşyalarınızla vedalaşacaksınız yemin törenine kadar.

Dipnot: eğer dağıtım izni kullanmayacaksanız, direk usta birliğime gidecem diyorsanız götürün eşyalarınızı ama dediğim gibi 3 hafta depoda kalacak. kesici delici kolonya gibi şeyler de götürmeyin yanınızda, içeri girmeden alıyorlar. Çokta kafanıza takmayın askerde yaşadıklarınızı mantığınızı beyninizi dışarda bırak diyenlere de kulak asmayın. Askerde verilen her emrin yapmamanız söylenen her kuralı aklınızda bulundurun bilin ki hepsinin bir sebebi ve amacı var. Boş konuşanları siktir edin. Yapmanız gereken tek şey kurallara ve askeri disipline uymak. Bunu yaptığınız sürece rahat edersiniz.
gerekirse kestirin ama gene gitmeyin.
mantığınızı nizamiyeye girmeden, dışarıda güvendiğiniz bir esnafa bırakın.
Mantığa dayalı hiçbir şey yok. Yemeğe giderken sizi önce çimenlere yatırıp çamurlu toprakta süründürüp sonra neden üzeriniz kirlendi diye kızan adamlar olacak pardon adam dedim.
Şerefinizle gidin ve şerefinizle gelin. Sayılı gün çabuk geçer.
Şimdilik okuduklarımdan çıkardığım sonuç; askerde shawshank redemption (esaretin bedeli) filmindeki Andy dufresne kafasında takılmak gerektiği.

Askerden sonra kendi süzgecimden geçirerek bir şeyler yazacağım buraya.
beyninizi kapıda bırakın.
DÖNÜŞ iÇiN BiR TAVSiYE.
ALLAH AŞKINA ANILARINIZI HER YERDE HER DAKKA ANLATMAYIN. 6 AY YAŞAYIP 600 YIL ANLATACAK KADAR ANI iLE DÖNÜYORSUNUZ. TMM.
yanınıza fazla bir şey almayın nasıl olsa aradan ücreti mukabilinde çanta satın alacaksınız hemen hemen her şey var içinde.

ek olarak 2 ya da 3 tişört bulundurmakta fayda var.

en önemlisi ise, koğuşta ayağını yıkamaktan aciz dangalaklar olacak, onları koğuşa almayın abicim.

daha yerdeki şehit kanı kurumadı, bir kaç aptalın sözüne bakıpta, askerlikten soğumayın. Vatan vazifesi kutsaldır.

Çöpte toplasan, nöbette tutsan vatan için yapıyorsun.
peçetesiz gitmeyin, acemi birliğinde bulamayacaksınız. belki de bu yüzden sıçamayacaksınız.