bugün

Ölme. Evet.
gitmeyin.
askerlik eskidendi be ,
1999-2001 arası askerlik yaptım, telefonla konuşmak bile bi efsane bişeydi.
şimdi komutanı cimer e bimere şikayet ediyorlar, bağırıyor diye.
ulen esnedim diye dayak yedim , ötesini sen düşün...

şimdiki askerlikse o zaman ki ne ?
o zamanki askerlikse, şimdiki ne ?
Rdm dosyası açtır kafana göre takıl.
Tatava yapma, işini yap. Bitir gel.
En büyük tavsiyesi veriyorum.

Geceleyin altına işeyecekte olsan, sıçacakta olsan koğuştan dışarı çıkma.

Koğuştayken insanın burnu yavaş yavaş kokuya adapte oluyor.

Çıkıp temiz havayı çektikten sonra koğuşa girdiğimde hissettiğim kokuyu ömür boyu unutmayacağım...

Bak gene hatırladım, kusmaya gidiyorum.
bedelli yap.
neyin tavsiyesi amk. yapacağınız en ağır askerlik 5 ay olacak. demekki 15 ay olsa napacaktınız.
yani artık tavsiyelik bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü süre çok kısa. altı ay. bir insan için hava değişikliği gibi bir şey. bizim gibi onbeş ay sıkıntıydı mesela. bide normal er görevede çıkıyordu. helalleşip çıkmıştım ben ocaktan. hakkari'nin en sıkıntılı zamanlarıydı.

ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim. biraz gözün açık olacak, bu arada vasıf her zaman iş yapar, her şeye atlamamakta fayda var. ne en önde duracaksın ne de arkalara düşeceksin. orta hali bellemek en iyisidir. bu şekilde rahat bir askerlik geçirirsiniz inşallah. yolunuz açık olsun.
Girişte vayt çaklıt mokanızı yazaneden isteyin.
gideceğin yer zaman farkeder mesela senle aynı yere senden önce gitmiş biri ya da senle aynı giden biri bile çok farklı askerlik yapabilir nasip kısmet şans işi.

mantık arama emir neyse o. ödül bireyselken ceza toplu verilir. yani birinin hatası herkese malolur sebebi orda bir takımsın.

herşeye hemen atlama ne önde ol ne geride orta hep iyidir. uyanık ol gözlerini aç ama kurnazlık yapma.