bugün

askerlerin yattığı ranzaların altında yazan yazılardır. çoğu şafak sayıları içerir. benim gördüklerimden biri şöyleydi;

kaya dibine ektim tütünü.
inek yedi bitirdi kökünü.
eğer bir cigara vermezsen,
tüm tabur siksin götünü.
''bu sivriye sikseler çıkamam demeyin. hem sikiyorlar hem çıkarıyorlar.''

''saniyelerin geçmediğine tanık olacaksınız.''
Merak etme bitiyor, daha 2 aylik askerdim. Son gece de dustugum not. Gercekten bitiyormus.
- her şeyi yapacaklar, fakat ne yaparlarsa yapsınlar zamanı durduramayacaklar.
sana vereceğim tek akıl aklın varsa tek takıl toruuuuuuun.
"gemlik bir liman bense bir gemi bir daha gelirsem s.ksinler beni"
kışlanın ardı dikenli teller
gelme tertip gelme seni de sikerler.
"şafak ne kadar zengin olursa olsun elbet bir gün iflas edecek". her akşam bu sözü okumadan uyumazdım.
komando okulunun bitmesi ardından gidilecek birliğin kurasının çekilmesi sebebi vesilesi ile;

* şimdiye kadar siz elinizi s.ktiniz şimdi eliniz sizi s.kecek.
bizde geldik siz gibi sizde sikileceksiniz biz gibi.
ustte yatiyodum ben amk.
Hele şu '' efsane vanlı, antepli vs '' yazanlar yokmu... Adam yazıda efsane ama gerçekte tuvalette bok temizliyor.
jason bourne was here.
bazıları çok tuhaf olan yazılardır. misal benim acemi iken üstümde kocaman "sidikli" yazıyordu. altıma kaçırmadığım halde her gece yatarken ve her sabah kalktığımda üzerime alınır üzülürdüm *
cumali diye bi başçavuş vardı. "cuma'yı cuma günü sik, cumartesiye kalırsa o sizi siker" yazıyordu.

ne günlermiş ya. bizden önceki devreler şafak atmışlar ranzalara 82/2 atarsa doğan güneş. zaman öyle bir geçmiyordu ki, acaba bende atıcak mıydım böyle şafak diye düşünürdüm. attık sonra. 89/3 atarsa doğan güneş.
''zoruna gitmesin torun atarsa 10''
''baba yattı şafak attı''
''rdm kantinci burak''
ranzaya 10 gün kuleye 20 günde bir şafak atardım. cidden zamanın nasıl bir şey olduğuna şahit olursun. alt ranza her zaman iyidir uykun kaçınca hayallere dalman için gökyüzün olan sıralı demirleri 25 cm ötene koymuşlardır.
zaten uyku bir kere kaçtı mı horlayanından aksıranından tıksıranından uykuya dalmak için fırsat kalmaz.
tek tavsiyem çıktığın gün ne yapacaksan kafanda kur çünkü aynı şeyleri hatta daha lüksünü bir ay sonra yaptığında o kadar tat alamayacaksın. ♞