astın üste el kaldırması çok sağlam göt ister, rütbe ne olursa olsun.
(bkz: komutandan dayak yiyen bedelli asker)
bi bitmediniz amk uzman da beni dövecek er yok mu diyordu.
kazıklı uzman çavuş döven adamın eğer babası tayyip gibi filan birisi değilse %99 askerliği uzar, yargılanır ve sicili ömür boyu kirlenir.
saçmalıktır, aynı ülkenin askeri bide, kavga yok canlar.
(bkz: karısını düşünerek çavuşu tokatlayan er)
Göt lazımdır ayrıca yanında da çok bozuk psikoloji+ teskereden sonra ki bir kaç aylık hapis cezasıda göz önünde bulundurulmalı.
Yıllarca hapis yatarsın, yediğin dayakta cabası. Sen orda bir uzmana değil, tsk ya yamuk yaparsın aslanım. Burdan anla başına ne geleceğini.
Ciddi ne kadar mal insanlar olduğunu göstermiştir bu gece yine bana.
olm Albay deil alt tarafı götü boklu uzman la bu mahkeme de bile nerdeyse esitsin onla.

Dövsen ne olacak ziksen ne olacak.
Alt tarafı yatacan belki 1 ay belki de hiç.
abartmayin yok söyle böyle .
Araniz da askerlik yapan yokmu.
yazar burada çavuş tokatlamakta uzman olduğunu söylemek istemiş.
hapçı, sabıkalı veya sağlam arıza rdm er dövdüyse bir bok olmaz.

Gerçek hayatta olduğu gibi orada da gariban ezilir, pislik ezer. Sen ben bir anlık sinirle üstüne fiziki müdehalede bulunsan açık ve net sikerler. Ama dediğim gibi hapçı, uyuşturucu müptelası, sabıkalı psikopat vs gibi it kopuk dövse "başımıza sarmayalım alsın teskereyi siktirsin gitsin" diye ses çıkarmazlar.

Böyle bir esrarkeş kısa dönem çavuş arkadaşımı dövüp burnunu kırmıştı bir bok olmadı. Askerliğini yapanlar bilir en rahat askerliği bu psikopat tayfası yapar bunlara karışan görüşen olmaz.

Bu yüzden dayak yiyen yediğiyle kalır.
Kktc de bir taburda uzman çavuşa küfür eden bir eri yüzbaşının odasına zorla getirdiler.

Yüzbaşının odasından yarım saat sonra dışarı çıkardılar.

Paspası alıp yüzbaşının odasına geldim ve yere paspas çektim.

Neden mi . heryer içeri girip çıkan erin kanı ile kırmızıya boyanmıştı o yüzden.
Askerliğini er olarak yapmış her Türk erkeğinin en az bir defa yaptığı icraat. tabi yersen.
dövmemiş ama mahkemeye vermiştim.
Dövmek biraz şehir efsanesi olabilir.
dövmemelidir, konuşarak halletmelidir*.
dövmemiş ama içinde küfür etmiştir. bu daha inandırıcıdır. ayrıca uzmanlarla iyi geçinmek gerekli. gece nöbete bunlar kalır genelde. uzmanla aranız iyiyse gece odasında beraber içki içebilirsiniz bile.hatta haftasonları izniniz yoksa bile çık bi dolaş gel der size. ama kıl, yalaka bir uzmana denk gelirseniz hemen zabıt tutar, sabah bölük komutanına iyi bir bok yapmış gibi verir, aferin alır.

*based on real story.
Sivil hayatta kimsenin siklemediği bir işi gücü mesleği olmayan uzman olmuş kişilerin erlere zulmetmesi sonucu erlerin kendisine saldırmasıdır.
(bkz: çavuşu tokatlamak)

Askerlik deyince çağrışım yapıp güldürmüştür. Lakin haraket sonrası olacaklar düşünülmelidir.
rütbesiz asker tarafından uzman çavuş dövüldüğünü iddia etmek.

piyadelerdeki cezalandırma sistemini tam olarak bilemiyorum da komando taburu ise değil uzman dövmek iki erin birbirleriyle şöyle hafifçe dalaşması bile direk diskoyu gerektirir. diskonun ne olduğunu biliyoruz değil mi? biliyorsak diskodan çıkanlarında süt dökmüş kedi gibi olduklarını iyi biliriz. ben psikopatım yok ben apaçiyim işte ben deliyim falan oralarda sökmez arkadaşlar. orada adam olacaksın. adam olmazsan adam yaparlar zaten şansın yok.
(bkz: ss kuralı)
rütbesizseniz yarra yediğiniz kanıtıdır. ama ben askerdeyken kendisine aşırı mobbing yapan üsteğmene silah çeken bir uzman çavuş gördüm. bu adam evli çocuklu ve üsteğmenden en az 15 yaş büyük dünya iyisi bir adamdı. gözümle şahit oldum adam üsteğmene silah çekti ve resmen delirmişti. yüzündeki o ifadeyi görseniz korkardınız. sonra ne mi oldu? o üsteğmen sike sike o adamdan özür diledi. uzman çavuş hakkında soruşturma açıldı ama bölük komutanı üsteğmenin nasıl bir göt olduğunu bildiği için ikisini yüzleştirip sorunu halletti. uzman çavuş 20 gün rapor aldı ve silahına el konuldu bir süreliğine.
hayaldir ve tek kelimeyle yemez.
Vurdum kapıyı girdim içeriye...
Rdm askerden başka birinin yapicagı olay degil.
(bkz: yiysa)
öyle derler bizim buralarda.