bugün

discovery belgesellerindeki en az 2 yırtıcının* * *aynı mekanda faça façaya gelmesiyle vuku bulan hadisenin bir benzeridir.yırtıcılardan birinin kişisel sınırlarının ihlal edilmesi nedeniyle ortaya çıkar,hayvan kendi kırmızı çizgilerini etrafa sıçarak,işeyerek,sürtünerek çizmektedir.tabi asansorde en fazla 4 metrekare bir alana 6 kişi doluşunca özel mülkiyet,kırmızı çizgi,şahsi bölge filan yalan olmaktadır.lahmacun kokulu nefesler,apışarası kokusu,ter kokusu, vanilya kokan kadın parfümü kokusu filan hepsi birbirine karışır.eee haliyle kafa da karışır.kimse yokken asansörün kendimize ait olduğunu başkalarına hissettirmek için içine işeyip,sıçamayacağımıza göre bu gerilimi yaşamamak için asansör yerine merdivenleri kullanmalıyız.
(bkz: asansörde fanteziler)
asansorde hiç tanımadığınız tiplerle yan yana durursunuz ve asansörde bir noktaya uzun uzun bakarsınız inene kadar sanki film oynuyodur orda ya da ufka doğru bir dalış yaparsınız daracık yerde. aynı durum otobüste de yaşanır. karşılıklı dörtlü koltuklarda oturursunuz ve karşıda oturanın yüzüne hiç bakmamaya çalışırsınız. bu insanın özeline sanki girmek gibi bir şeydir. *
eğer patronunuzla birlikte bindiyseniz, hele birde asistanıysanız hele birde asansörde kaldıysanız çok zor olan bir durumdur. hayır birşey yaptığınızdan değil sizi asansörden kurtardıklarında herkesin yüzündeki bakıştır korkutucu olan.*
(bkz: ben yaşadım ben bilirim)
hiç muahbbet edilmeyen komşuyla veya misafir olduğu her halinden belli olan kişiyle aynı asansöre binildiğinde kısa süreli de olsa yaşanan gerilim dolu, stresli dakikalardır. asansör g.t kadar olduğu için en fazla 30 cm uzağında durulabilir bu şahıslarla. kafayı aşağı eğdirirsin olmaz, yukarı kaldırılırsın olmaz. sıkılır, bunalır insan. bu durumda yapılacak en akıllıca iş asansördeki aynanın karşısına geçip kendinle ilgileniyor imajı vermektir.

bu da konuyla alakalı; (#324926)