bugün

çoğunlukla lisede karşılaşılan durumdur o ortamda sizi istemiyorlarsa siz o ortamı hiç istememelisiniz aksi takdirde onların gözünde yılışık boş biri olarak gözükürsünüz sizi dışlayan o tür yavşaklara takılmaktansa tek takılın daha iyi.
"dışlanmak" çok kötü bir tabir.

kim kimi dışlıyor, hayırdır diye sordurtur. çok zorlanılırsa siz kimsiniz lan falan denir.

bilemedim şimdi başıma hiç gelmedi.
Arkadaş ortamında dışlanma olmaz, yanlış. Eğer gerçekten o kişiler arkadaşın olsaydı beraber gruptan olmayan insanları dislardiniz. Acilen uzaklaşmalı...
Blöf oynarken başıma gelen durum. Tamam iyi oynayamıyor olabilirim fakat küçücük kalbim kırılıyor.
Can sıkar, moral bozar.
Kendinizi ıslak kedi yavrusu gibi hissettiren feci bir durumdur.

Her yaşta yaşanılsa da, özellikle çocuk ve ilk gençlik yıllarında bu dışlanmaya maruz kalmak, kalıcı duygusal hasarlara neden olur.

Ortamda dışlanmış, itilmiş bir insan gördüğümde, içim yanıyor, anne kesiliveriyorum.
Sohbeti, muhabbeti ona yöneltiyor, çayımı, kahvemi yanında içmeye gayret ediyorum.
insan olmak güzel şey, sen de gelsene!
“Kaybettiğin yerde bekleme güçsüzler öyle yapar. Sana kapanan kapıyı bir daha çalma kapanan kapıyı acizler çalar.”

William Shakespeare

Sözüm o ki sizden vazgeçmiş, artık sizi sevmeyen veya verdiğiniz sevgi ve değerin karşılığını size vermeyen veya vermek istemeyen kişilerden vazgeçin. Birine iyi davranmak her zaman onun sizi seveceği anlamına gelmez , sevmek isteyen de bütün engelleri aşarak yapar bunu.
dışlanmamak için yapmanız gereken şey çok basit.
onlarla ilişiği keseceksiniz. seni umursamayanları sen niye umursayasın ki ?
ÖYLE Arkadaş ortamına dışkılarım afedersin.
sessiz, sakin, içine kapanık olursanız başınıza gelmesi yüksek ihtimal.

yukarıda saydığım gibi olmayın çok ezilirsiniz ve dalga geçerler.
Bunu ilkokul 6 ve 7. sınıfta yaşamıştım. O yıllarda okulda sınıflar arasında futbol turnuvaları düzenlenir ve ben de kendi sınıfımda yedek oyuncu olarak kadroya girerdim. Hatta sınıfımda şimdi çok güzel hareketlerde oyuncu olan safa sarı da vardı.takım lideri oydu. Ben ise maddi zorlukların vermiş olduğu içe kapanıklık ve eziklikle zoraki bir maça katılmıştım. Maçın biri penaltılara gitmiş ve bana penaltı attırmamışlardı. Aslında o gün insanların ne kadar kalleş ve vicdansız olduğunu anlamıştım. Elbette iyi insanlar vardır dünyanın herhangi bir yerinde ama çocukluğumdan beri hiç doğru düzgün çıkarsız bir insana rastlamadım.
Çocukluk dönemlerinde olabilendir.
Dışlanmaya çalışıldığınız ortamı dışlayın.
sanırım 10 sene evvel alayına gider yapıp buna ulaşmıştım. huzur ve mutluluk.
Demek ki o kişiler senin arkadaşın değil dediğimdir. Kafamın uyuşmadığı insanın adını öğrenmeye tenezzül etmem siz yanında duruyorsunuz. yıllardır yan komşumun ismini bilmeden oturdum çünkü adamlarla aynı telden çalmıyorum bana ne.