iki erkek ve bir kız şeklindeki bir 'arkadaş' grubunda istenmeyen adamdır... çünkü o arkadaş grubundaki meriç kıza asılmakta; bu arkadaş hala dostluktan kardeşlikten bahsetmektedir... o yüzden diğer erkek ve kız tarafından üçüncü tekil kişi olmak zorunda bırakılır; onlar birinci çoğul kişi olabilmişken...
genelde böyle adamlar acayip hırslı olurlar. kendi ezikliklerini bastırmak için deliler gibi çalışıp büyük adam olurlar. sonra arkasından helal olsun falan dersiniz..

halbuki onu büyük adam yapan sizin aşağılamalarınız..

ama yine de mutsuzdurlar. bu adamların hayatı hep arayışla geçer..
arada beni çok kırdınız gibisinden trip atar bu kişi gruptan uzaklaşır. sürekli trip atasıcadır ne yapsa ne etse göte batasıcadır. çekilmezdir. hayallerde dahil olduğu bu gruptan derhal çekilmelidir.
arkadaş grubunun bir nevi lideri olan popüler kişiyle pek bi samimi olmayan, espri yaptığında uzun bir sessizlik olan kişi.
zavallı ezik kişilerdir.
ben de geleyim mi sözünün ezikliğini sık sık yaşayan insandır.
(bkz: yeter vurmayın öldü)

belki o da güzel bir insandır.
kendisini en sonunda facebook'un merhametli kollarına atan kişi.
zaten siklenmedikleri için arkadaş grubunda olmayan kişilerdir.
arkadas grubu içinde siklenmezler ama gereklidirler. ayak işlerini bunlar görürler en basta. daha sonra sürekli dalga geçilir bunlarla güler herkes bu sayede. mac olur mesela kaleye bunlar geçer. para toplanıp bir şeyler yapılacak olsa en fazla parayı bunlar verir. aslında grubu ayakta tutan elemandır nitekim.
s.klenmek eyleminin türkçe altyapısını aklıma düşüren başlık.

dertlenmek: dert sahibi olmak
s.klenmek : s.k sahibi olmak

buradan bir çıkarım yapmak gerekirse zik sahibi olunmaz, doğulur. bu arkadaş grubundaki malum kişilik bir dişi olabilir. *
(bkz: bir kıronun anıları)

(bkz: küfürlü yazıyorum öyleyse erkeğim)
aha bizim grup değilde arkadaş ortamında vardı böyle biri gerçi şuanda var ama onun kadar olmasa gerek kız ankaradan geldi bunalımda nese sınıfa alışma çabası falan ilgnç bir tipti zaten kız konuştukça kimse dinlemiyo zaten anlattıklarıda öyle önemli değil ha dedik saygılı olalım dinleyelim ama yok olmuyor nese vel hasıl kız bir müddet sonra bizi hayatından da facebooktanda msndede sildi şimdi sınıfta tek oturuyo...
okeyde beşinci, batakta yancıdır.
eğer durum süreklilik arz ediyorsa b.ktan bir arkadaş grubuna sahip olan kişidir. Tez zamanda daha iyi daha sağlam arkadaşlar edinmelidir aksi takdirde kendisi zararlı çıkacaktır.
bu elemanlara dikkat etmek lazım çünkü bu aşağılanmaya çok içerledikleri için zamanla korku filmlerindeki sayko seri katile dönüşebiliyorlar. götünü keser, kafa derini bile yüzer bunlar aman diyeyim ben sana. sevgi gösterin, muhabbete katın çocuğu arasıra.
maskelerinizi kuşanıp ,yalanlarınızı çoğaltın . hepiniz mezarısınız kendinizin...

nilgün marmara

bu kişi genelde grup liderine yağcılık etmez , kişilik sahibidir , çağrılmadığında yüzsüzce eklenti olmaya çalışmaz , grup üyelerine ailesinin emek emek kazandığı paraları daha samimi olmak için yedirmez , eğer morali bozuksa gülücükler dağıtayımda güldürdüğüm için yanımda takılsınlar demez hissettiği gibidir ama ortamda hüzünlü insana tahammül edecek ciğer hiç kimsede yoktur , öyle ahım şahım güzelliği yakışıklılığı zenginliği de yoksa gruptan sikmek ya da siktirmek isteyen çıkmadığı için de ilgi görmez .yalan da söyleyemez pek ve gerçekler kimsenin hoşuna gitmez.

o kalabalıkların arasındaki belkide tek hassas, özgür ruhtur kapitalistlece kuduzlaştırılmış bencil çıkarcı açgözlü insanlardan değildir ama genede bir şans vermiştir yalnızlık allah a mahsustur ya. gerçeği farkedince asla dönmemek üzere uzaklaşır .

örnek ; kısmetse olur nur .gerçi iki haftadır birinci oluyor ya ufak ufak çark etmeye başladı evdeki bazı karaktersizler .inanma nur .
kulaklığı takıp herkesin ilgisini çekene kadar beklemeli sonra manalı ve tripkar bir söylemle kulaklığı kulağında tutmaya devam etmelidir.
sözlükte 11-16 yaş aralığında şahıslar vardır diye tahmin ediyorum, ki başlıkta yansıtılan sorun daha fazla bu yaslarda problem olur.

Sorun tam olarak nedir?

Oncelikle kendini hep fazladan hissetmektir, bu da o grupta kalabilmek için extra çabalar vermenize sebep olabilir.
Dedikleriniz dinlenmez, zaten genelde sessiz bir insansinizdir, bir de zaten o insanlarin anlattikları size haz vermediginden konuya dalamazsınız.
Yalniz kalmamak için onlarlasindir zaten, bu da onlarin sana (sana diyorum, tanısıyoruz artık) yuksekten bakmalarina sebep olur.
Bir nevi sıgıntılık degil mi?

Bu durumu 11 ve 14 yaşlarımda çok sık yasadım, rahatsız edici bir insan (estetik, karakter, ve hijyenik yönden) olmamama ragmen nedense hiç kimseyle saglam bir arkadaslık kuramaz ve kendimi daima bir sıgıntı, bir "istenmeyen şahış" gibi hissederdim.
Ki hissetmekten öte, sahiden durum öyleydi.

sebebini halen bilmiyorum, ama öyleydi.

O yüzden oralardan geçmiş biri olarak size verebilecegim tek tavsiye: kendine bunu yapma olacaktır.
kendin gibi insanlar yok demek ki etrafında, ve onlarla buna ragmen kalırsan bu hem onlara hem de kendine rahatsızlık verir.

öyleyse al kitabını köşene çekil, hatta içine kapan, kimseyle konuşma, ama ezik de olma, utangaç hic olma. Anladın mı? etrafında anlasabilecegin hiç kimse yoksa kimseyle anlaşmaya zorlama kendini.

yalnızlık gerçekten utanılacak bir şey değil. ve zaten ortaokulda beraber oldugun insanları liseden sonra bir daha görmeyeceksin, o geri zekalıların sıkıcı muhabbetlerine sabrettigine degmez.

ki zaten tek muhabbetleri dedikodu/aşk/yapmadıkları seyleri yapmıs gibi anlatmak degil mi? öyledir zaten, bu tip insanlarla anlaşamamak aslında bir asalet kanıtıdır.

onun dışında, 17 yaşından büyük bir şahışsan ve aynı şeyleri yaşıyorsan durum biraz farklı olabilir, ama verilecek tavsiyeler aynıdır. tabi bu bir ifade sorunuysa hasta bir psikolojiye sahip olabilirsin, bir psikyatra görün mesela. Sosyal fobi veya utangaçlıgını yenmeden normal bir yaşam süremezsin.

edit: ortaokuldaki geri zekalılar aramızda arkadaşlar, beyninizi ortalıkta bırakmayın.
genelde boş konuşan kişidir. açık ve net.