bugün

ergen kızlar ve liseliler hariç herkesin bildiği gerçektir.
doğrudur. geçenki şovunda bunu mürteci sözlüğe girmiştim.

--spoiler--
tanım: iyi bir ilüzyonist.

fazla abartılmış bir kişilik olarak dünkü şovundan aklımda kalanlar...

şov ap açık bir tür reyting kaygısı içinde bulunan acun ve arkadaşlarının bu aref denilen dayı ile anlaşmalarını bizlere göstermesi açısından ibretlikti.

evet kendim psikoloji okuyan birisiyim. az çok değil ciddi ciddi anlarım insan davranışından. hareketler, jest ve mimiklerin de ucunun nereden geldiğini tahmin etmek kimseler için zor bir şey değil, sadece biraz şüphe ve genel tahmin ile herkes iyi bir gözlemci olabilir. ha ben eğitimini de aldım ayrı konu...
neyse..
de neyse inanmayın inanın ama bana hak vereceksiniz.

hepsi pekala evvelden anlaşılmış şeyler olduğunu dikkat ederseniz anlarsınız. şov başlamadan evvel yapmacık konuşmalara dikkat edin. hülya avşar'ın o lakayt hareketlerine, rol yapamayışına dikkat edin.
hele hele acunun şovdan sonra ayakta alkışlaması olayı aklımda kesinleştiren bir etkendi. bir insan bu kadar da belli edemez ki? ali taran zorlaya zorlaya kendini canı çıktı espri yapacağım diye. neden bu kadar düştüler üstüne?

o son video olayı bitirdi zaten. özür dilemiş, sonra da geçmiş "hehe biliyordum kii".. bu ne lan?
açıkça çok yapmacık geldi. hele geçmiş "10 dk rötarlı:") demiş, orada da koptum. anlaşmanızı bu kadar da belli etmene gerek yok dedim içimden.

aref gitti kulise, terketti sahneyi, ali'nin, hülya'nın ve acun'un saçma sapan konuşmaları son noktaydı.
dikkat edin basitliklere, konuşmaya kendilerini zorlayışlarına, konuşurken yere bakmasına filan acun'un hak vereceksiniz.

son gösterisi hiç sarmadı, söyleyim..
--spoiler--

[http://www.murtecisozluk.com]
bana ''nereden biliyorsun'' gibi mesajlar geldi. attığım bir mesajı paylaşayım:

--spoiler--
geçen gösterisinde kendisinin tahtaya yazdığı sayıların yazılış şekline ve sonradan açılan pankartımsı şeydeki yazılan sayıların yazılış şeklinde dikkatli bak. ikisi de farklı. aref'in yazısı değil ikincisi. içerden yazılmış yani. aceleyle yazılmış hemen.
--spoiler--
jürinin görevlerinden birtanesi seyirciyi etkilememektir. adam kalktı ayakta alkışladı ondan gazı alıp diğerleride kalktı.
(bkz: beyin bedava)