bugün

haberlerde geçen durum. arda orada barınır bence hatta barcelona'ya bile gidebilir. evet.
sözlük yazarları tarafından saçma sapan eleştirilerde bulunulan transferdir. "arda atletico taraftarına yağ yakıyor yeaaaa" seviyesinde olan bu eleştiriler insanımızın aslında futboldan daha çok işin magazinsel yönüyle sığ bir şekilde baktığını da göstermektedir.

lan adam ne diyecekti. keşke real madrid teklif etseydi yedek kalacağımı bile bile ama uça uça giderdim mi diyecekti. malmısınız arkadaşım siz? fb-gs rekabetinin daha fazlasının yaşandığı bir rekabet ortamına gidiyor adam ne demesini bekliyordunuz?

umarım başarılı olur da buradaki entrylerin çoğunu yedirtir.
türkiye'de ki kariyerini kafasında bitirmiş olmasından dolayı hayırlı bir olaydır.
başarılı olmasını dilemekle beraber Fatih Terim'e rağmen bu transferin gerçekleşmesi de dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bu zamana kadar Terim'in benim git dediğim gider, kal dediğim kalır havalarına göndermedir. Evet Arda Terim'e rağmen gitmiştir. Hayırlısı olsun, bu sene La liga çok güzel olacak.
gide gide atletico'ya gitti ya ona yanarım. adamlar galatasaray'la resmen alay etti. forlanla reyesi verecez diye kakaladılar urfalı hulusiyi.
şahsımı yanıltan gelişmedir. şu saatten sonra kendisine başarılar diliyoruz. umarım diğer türk futbolcularının önünü açacak bir performans sergiler. barcelona'ya karşı izlemek büyük keyif olacak. icabı halinde hepimiz arda'yız.
galatasarayın ve türkiye liginin içine düştüğü şike olaylarından sonra galatasarayında son günlerde bunlarla aranmasından dolayı türkiye liginde kurtulmak isteyen futbolculardan akıllık yapmıştır sonuçta.
arda transferinin geç kalmış olduğunu düşünsem bile atleticoya gitmesi büyük soru işareti. o takım darma duman olmuş zaten tek başına sen mi toparlayacaksın aslanım. her neyse kalsaydın da ardamızdın gittiysen de ardamızsın yolun açık olsun büyük kaptan.
eğer galatasaray olası bir başka bir kulübe satışından %20 ile %50 arası bir pay alma maddesini koymadıysa çok büyük aptallık yapmıştır. inşallah gs için hayırlı olur. eğer bilen varsa böyle bir maddenin varlığı ile ilgili beni haberdar etsin.
nedense bir galatasaray taraftarı olarak beni sevindirmiştir.

şimdi azizim, olaya arda açısından bakmak lazım ilk olarak. arda'nın her hareketi neredeyse olay oluyordu, kendini rahat hissetmiyordu. zaten dikkat ettiyseniz kendisi günden güne kilo aldı ve futbolunu neredeyse hiç geliştiremedi. takımın geriye düştüğü durumlarda zaten ortaya çıkıp takımı ateşleyebilecek biri değildi...

olaya galatasaray açısından bakmak gerekirse, galatasaray çok iyi bir pazarlık yapmış. 13 milyon euro kulüp için süper para fakat benim korkum bu paranın başka branşlara dağıtılması veya carrusca,inamato gibi oyunculara harcanması. dilerim bu parayla arshavin,ebou gibi oyunculara yönelirler.

bu saatten sonra diyecek fazla bir şey yok, galatasaray'da kimse zorla tutulmaz, zaten galatasaray'ı en büyük yapan budur. galatasaray oyuncularına değil oyuncular galatasaray'a bağlıdır. o bağ koparsa da kimseye dur demeyiz...
gitmesi kesinlikle iyi oldu ama gene de resmi açıklamayı duyunca hüzünlendim be sözlük. 66 formasıyla çıktığı günleri hatırladım, bu çocukta iş var dediğimiz günleri, köşe gönderinde iki kişiyi çalımladığında alkışla ayağa kalktığımı hatırladım. keşke 66 numarayı hiç bırakmasaydı...
türk futbolu için iyi olmuştur. trip trip gsnin şımarık çocuğu poposunu öpen bir kulüpten adam gibi bir kulübe gitmiştir.
kendisini pazarlayanlara (kötü manada değil menejeri ve menejeri adına çalışanları) derin bir nefes aldıran transfer.

chelsea ve liverpool'un taraftar sitelerine-forumlarına üye olup hakkında yazılar yazan, 'istiyoruz, almalıyız' methiyelerini düzen kişilere yüklü bir yüzde kazandırdığı aşikar. ligdeki hiçbir maçında 8000 metre koşmamış, depar atamayan bir ortasaha futbolcusunun premier league'e transfer olması zaten imkansızdı.

tugay kerimoğlu kim ne derse desin premier league'e adapte olmayı başaran tek futbolcuydu. nedeni ise direk ingiltere yerine iskoçya (bkz: glasgow rangers)üzerinden blackburn rovers'a gitmiş olmasıydı.
arda için çok iyide olmuş çok da güzel olmuş transferdir. 5 yıl boyunca saldıran leş kargalarının gözü öylesine dönmüş ki hala daha laf atıyorlar adama.tamam lan rahat olun gitti adam işte yok bu ülkede.beklemeyin yıllarca da geri gelmeyecek tarih yazacak avrupada bu.nası koymuşsa onun başarısı nası içinize oturmuşsa başkanınız alıcam da alıcam diye ağlarken dünya kadar paraları önüne yığarken ben galatasaraylıyım diyerek sizi göt etmesi hala daha kin kusuyorsunuz.oturun soluklanın başka aadmlar bulun kendinize.geçtim gs için yaptıklarını milli takıma kattıklarını düşünün de biraz insafa gelin be.senin en büyük yıldızın her milli maç öncesi sakatım ayağına yatıp doğru düzgün maç oynamazken bu adam kaç maçını kurtardı bilmiyor musun amına koyim.götle izlenmiyo maç gözle izleniyo yanlış öğretmişler domalma ekranın başında daha fazla.giren girdi zaten götünüze bundan sonrasını kurtarın.
türk futbol tarihinin en büyük balonu olarak 12 milyon euro bonservis + 1 milyon euro olmak üzere kulübüne türk spor tarihinin en büyük parasını kazandıran, türk futbol tarihinin en değerli sporcusunun transferidir. ama sen herkesi tuncay'la karşılaştırıyor olabilirsin, salaklık bedava tabi...
hayırlı olsun başarılı bir futbolcu, orada da başarılarının devamını diler, türk futbolunun uluslararası camiada daha etkin tanınmasına katkılar sunacağını düşünüyorum.
G.Saray sol kanadı yeni yıldızını çıkaracak demektir. Merakla bekliyoruz. Yalnız bir sonraki starın psikolojisini milletçe bir olup s...zsek bir yararı olabilir.
bazı fanatiklikten gözü iki renkten başkasını görmeyenler, kendisinin sadece galatasaray değil, milli takımı temsil ettiğini unutmakta görüldüğü kadarıyla.
dolayısıyla, fanatiklikten bilinçsizce davranmayan her türk' ü gururlandırmış transferdir.
tuncay ın fenerbahçe den gidişinden çok daha şerefli bir transfer olmuştur.

yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen cimboma para kazandırması gerçekten çok takdir edilecek bir hareket.

gittiği yerde de başarılı olur inşallah...
gelecek sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan arda turan'ın emre belözoğlu gibi galatasarayla sözleşmesini tamamlayıp başka bir kulübe ücretsiz, kulübe hiçbir maddi gelir sağlamadan "gitmemesine" sebep olan transferdir. arda'nın ne kadar vefalı bir futbolcu olduğunu görmüş olduk. yolun açık olsun kaptan.
arkasından ağlayan iki yüzlü galatasaray taraftarına armağan olsun.

türk futbol tarihinin en büyük balonu olmasını bir kenara bırakırsak, daha 6 ay öncesinde kendisini ıslıklayan, protesto eden, yuhalayan galatasaray taraftarıydı. formasına 'o.ospu forması' diyen de arda turan'dı. geçmişte kaldı şimdi bunlar. atletico madrid kazık yiyen taraf oldu. kimileri 'galatasaray'dan daha büyük bir takıma gitmeliydi.' diyor. atletico madrid'in geçmişini, tarihini, kupalarını, müzesini bir araştırsın derim. uluslararası kupalarda fazlası var eksiği yok. bunu diyen şunu da dedi:

(bkz: porto galatasaray dan büyük takım değil)
Başarılı olacağına inandığım transfer. Ayrıca Yanında sinem kobal'ı da götürürse sevincimizi ikiye katlayacaktır.
arda gün itibariyle transferi gercekleşmiştir. galatasayarda kendinin iki katı para alan diğer topculara isyan eden arda haklı bir şekilde yolunu ispanya'ya çevirmiştir. türk futboluna ve kendisine hayırlı olsun.
En yakın zamanda barcelona'ya transfer olacağımın habercisidir.
dondurmam gaymak filminin final sahnesinde sinir krizi geçiren başrol oyuncusu gibi tepki vermek istiyorum.

--spoiler--
anasını satarıııııım! anasınıda satarıııııııııııııııııım, arda gidiyormuş, anasını satarım, parasınındaaaaaaaaaa, pulunundaaaaaaaaaaa, madridinindeeeeeeeeee anasını satarrıııııııııııııııııııım!
--spoiler--

neden gidiyorsun arda, sana en çok ihtiyacımız olduğu anda? neden bize olan borcunu ödemeden gelecek planlarını hayata geçiriyorsun? 25 milyon taraftarın senin gidişiyle içi acıdı. tamam bize gözle görülür birşey kazandırmadın bugüne kadar, ancak bu sezon herkes sana inanıyordu. kendini ispat edeceğin sezon bu sezondu! sen bizi yarı yolda bıraktın arda, artık avrupada oynayan lejyonerlerimizden bir farkın yok bizim için...

bitti, güle güle...