bugün

ne hikmetse bütün semavi denen dinlernin çıktığı yer. yahu tanrı ne kadar sevmiş orayı da onların kültürünü bu kadar kutsallaştırmış. o dönem daha amerika'yı keşfedememiş sanırsam tanrı. *
bunu böle anakaraya bağlı olduğu yerden koparıcan, aşşa güney kutbuna doğru salıcan. ne güzel olur amk.
insan bu yarım adaya ve çevresine -ortadoğu'ya da olur- şöyle bir bakınca "ulan din denilen (hıristiyanlık, musevilik ve islam için konuşuyorum) fasa fiso da anca buralardan çıkardı hiç şaşırtıcı değil" diyor.

şöyle bir şey söylemek istiyorum önceleri din düşüncesinin insanları cahil bıraktığını düşünürdüm şimdi fikrim değişti aksine var olan cehaletin dinleri doğurduğunu ve yine var olan cehaletin bu dinleri yücelttiğini düşünüyorum. hangi din olursa olsun başlangıcında cehalet, korku ve abartı yatar. şimdi bakıyorum da hepsi bir bütün. din kendi içerisinde zaten cehaleti körükleyen bir unsur başlangıcı ise yine aynı yapıya sahip. bu nedenle dinden bağımsız bir şekilde bu toprakların zaten cahil ve korkak olduğunu söyleyebiliriz. bu korku ve cehalet de malesef anadolu topraklarına kadar sirayet etmiş ve bu topraklar da aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde islamla birlikte cahil, bilgisiz, yobaz kalmıştır.
döneminin bütün pislikleri kötülükleri * araplardan çıktığı için tanrı , burayı temizlemek amacıyla dinleri buraya indirmiştir . araplar gerçekten pis insanlardır.
kıta levhaları arasında en küçük levha olan arabistan levhasındadır.
Allahın tüm petrolü sıkıştırdığı yarım adadır. Allahım biraz yukarıya da vereydin fena olmazdı.
çok sıcak olan yarımadadır.
Suudi Arabistan, Yemen, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Kuveyt, Irak ve Ürdün'ün devletlerinin içinde bulunduğu yarımadadır. ırak'ın bir kısmı arap yarımadasının dışındadır.
birbirlerini devamlı sırtından vuran arap devletlerinin bir israil ile başa çıkamadığı yarım adadır.
ilkelliğin başkenti.

rezil bir coğrafyadır.
çağ dışılığın ve görmemişliğin mekanı ayrıca her türlü azgınlık ve sapkınlık mevcuttur.

(not: ordan geldim)
Asyanın güneybatısı ve Afrikanın kuzeydoğusunda yer alan yarımada. Büyük bölümü çöl olan yarımada içerdiği petrol ve doğal gaz kaynakları nedeniyle Orta Doğunun jeopolitik açıdan önemli bir bölgesidir.
Kıyamete yakın bir zamanda çökecektir.
toprağının altındaki petrolü kadar kara zihinleri doyurur bin yıllardır. aydın beyinleri öldürür.

hayat, ya petrol kadar zifiri ve balçık ya da bir ölüm yılan kadar soğuk ve hain bu topraklarda.

müslümandır ama ne hikmetse dünyada hiçbir millet yoktur ki yaşamak için bu coğrafyanın bir ülkesini seçsin. müslümanları da dahil.
nasıl bir millete sahipsler artık, o kadar kitap indirilmiş, peygamber göndermniş genede akıllanmamış adamlar.