bugün

Flo'nun bir şubesinde işe başladım 1 hafta önce, kadın spor katında çalışıyorum. Bugün saat 16:30 civarında arap bir erkek müşteriyle tartışma ve o arabı kudurtma olayımdır.

Efenim saatler 17'e yaklaşırken katım sakin olduğu için ayakkabıları düzenlemeye başladım, o sırada orta yaşlarda kel sakallı bir arap müşteri geldi. Terli bir hali vardı, maskesi kapalı değildi, elinde telefon wp'da görüntülü karısıyla görüşürken ayakkabıları gösteriyordu. O sırada burnunu kurcaladı hayvan herif. Ben de maskesini takmasını söyledim ağzına kadar götürdü, burnuna çekmedi alnındaki teri gösterdi "terliyim idare et" der gibi bir hareket gösterdi. Birşey demedim, neyse o ayakkabılarla ilgilenirken ben diğer müşterilerle ilgilendim. Bu arada katım yaklaşık 450 m2 civarında ve sahada tek elemanım o yüzden dolayı oradaki tüm ayakkabıların ( kutular dahil) düzgün olmasından ve müşterilerden ben sorumluyum. Her neyse salonun diğer tarafında yerlerde alt katlardan ve üst katlardan olma 4 ayakkabı kutusu vardı, onları depo tarafına kaldırdım, giderken götürmek için.
Bu arap yaklaşık 20 dakika sonra yanıma geldi "ayakkabılarım yok onları kaldırmışsın" dedi, başta anlamadım ama sonra mevzuyu çözdüm. Beni suçlayıp durdu, ayakkabılarımı kaybettin diye, ben de "is not my problem" dedim, sonra da türkçe olarak "ayakkabına sahip çıksaydın göt" dedim. Bu başladı salavat falan getirmeye, la ilahe illallah falan diyor seri olarak, sonra sabir, sabir, sabir, dedi. Baktım sesini yükseltiyor, yetkiliyi çağırıcam bekle burada dedim. (ingilizce tabi) bizim kattan sorumlu şefi aradım, "x hanım, arap bir müşteri var sorun çıkartıyor bakabilir misiniz" dedim. 2 dakika sonra geldi. Başta sinirlenmiştim kendisine ama baktım arap sinirinden kuduruyor, bu benim hoşuma gitti mutlu oldum sinirlenmesine. Neyse x hanım geldi o ingilizce birşeyler anlattı araba. "Kutularını kaldırmışsın" dedi, "evet kaldırdım ama o sırada salonda kimse yoktu" dedim. "Ben de aynısını söyledim ama anlamıyor" dedi, kutularını getirdim saldık gitti. Sırf parası var diye ortadoğunun bağırsaklarından çıkmış bir mikrobu sinrlendirmeden yollamak bana yakışmazdı çok mutlu oldum. Mesaim sıkıcı geçiyordu bana da biraz moral oldu işte.
Birazda kazıklasaydın aq.
sen o arabın döküntülerini, dağıttığı pisliği toplar, temizlersin işte.

lafa bak. arab müşteri sinirlendirmiş miş miş. esas o seni ezmiş sikip atmış.

kitipyoz yoksul bir elemansın işte. askeri ücret arttı mı len hıı?

hihihi.

t.ezilen yoksul bir emekçinin acıklı hikayesidir.
alışverişi kesmesine sizin aç kalmanıza vesile olacak durumdur.
Malca bir eylem yapmışsın birde buraya yazıyorsun. Tebrikler. Ne geçti eline adamı sinirlendirdinde senden de başkası çıkarır merak etme. Evet.