1. 1.
  latif demirci tarafından çizilen efsane karakter.
  1 ... imhotep
 2. 1.
  ticarete atilip, ilkokul onunde raki, beyaz peynir, kavun uclusu satip, tum cocuklari sarhos yapan adam, sonra da tum cocuklar ogretmenlerine laf atmaya baslar,

  +sari, sarisin, guzelsin.
  -aa, ne diyosun sen evladim!
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 3. 2.
  ilk başta 1976'da Fırt'ta irfan Sayar'ın çizgileri ile Tarzan'ın yanında, zenci bir karakterdi Kadri. 1980'lerde Latif Demirci çizdi, Nuri Kurtcebe de destek oldu ara sıra. 1984 ve 1987'de Tekin Aral'ın yazıp Latif Demirci ve Nuri Kurtcebe'Nin çizdiği Tarzan ve Arap Kadri maceraları cilt halinde yayımlandı. Bu ciltleri araştırırsanız sahaflarda hala bulabilirsiniz. Tekin Aral usta'yı da rahmetle anıyoruz.
  2 ... rick blaine
 4. 3.
  (bkz: arap şükrü)
  ... atgmuls
 5. 4.
  tekin aral ın bir zamanlar, fırt dergisinde çizdiği tarzan adlı çizgi romanında oynayan yardımcı karakterdir. üsküdar da yaşayan, ve semtin bıçkın delikanlısı olan haraç yemeyen para gasp etmeyen kavgacı biri olan arap yaşar adlı birinden esinlediğini söylemiştir. o yıllar gırgır dergisinde ki avanak avninin en büyük rakibiydi. dergiler haftalık çıkar çıktığı anda tükenirdi. tekin aral arap kadri karakterini çok güzel oturtmuştu. üstü çıplak altında tarzan tarzı bir külot esmer, göbekli elinde tesbih olan, acayip bir karakter di.
  1 ... dedektif
 6. 5.
  rahmetli nasıl bir güzel mizahi karakterdi yahu. Başlığı görünce dirilmiş sandım. Döneminin en ''cool'' çizgi karakteri idi ayrıca. Yanlışını gören olmamıştır.
  ... korseyid
 7. 6.
  en unutulmayan bölümlerinden biride arap kadri'nin donunu derede yıkamış olması ve dereden su içen köy ahalisinin zehirlenmesidir.
  1 ... zagortenay
 8. 7.
  fırt mizah dergisinin en unutulmaz karakteridir.
  ... zagortenay
 9. 8.
  efsanevi mizah dergisi fırt'ın unutulmaz kahramanlarındandır.

  https://www.uludagsozluk.com/r/arap-kadri-1443499/

  https://www.uludagsozluk.com/r/arap-kadri-1443500/
  ... zagortenay