bugün

Bir senenin sonudur.
(bkz: leave to door december)
bu ayın geçtiğimiz aydan daha güzel geçmesini ümit ediyorum. geçen ay maalesef hasta olmuştum ve telefonum çalınmıştı ama onun dışında güzeldi. yılın son ayına geldik nihayet. konsere de gidebilirim yılbaşında. sıla konseri uzakta diye gitmemiştim ve kalabalık diye gitmemiştim.
eski yıl ile yeni yıl arasında kalan anlamında aralık ayı denmiştir.
ne çabuk geldi ya 1 sene daha yaşlandık resmen zaman çok hızlı geçiyor.

Hoşgeldin son durak.
gelme lan gelme.
ne çabuk geldi ya 1 sene daha yaşlandık resmen zaman çok hızlı geçiyor.
Cnm kendine gel sen kış ayısın lütfen kışlığını yapar mısın, bu ne sıcak be?
girmiş olduğumuz yılın son ayı. zaman ne çabuk geçiyor.
yaklaşmakta olan ay, yılın son ayı. sevdiğim 3 aydan biridir.
Doğum ayım.

Yılı bile yakalayamayıp sonuna doğmuşum.

Daha doğuşumdan her şeye geç kalacağım belliymiş. Neyse...
karanlıktan korkuyorum, önümüzdeki ayı aralık bırakın...

(küçük iskender)
yılın son ayı. yaklaşmakta olan.
En çapkın oldugum ay. Neden bilmiyorum bi iki istisna haric butun sevgililerimle aralık ayinda tanismis veya ayrilmisizdir.
bir yılın sonu.
geçen sene bu aydı, daha sözlüğe filan üye değilim facebookta takılıyorum.
hava yine mevsim normallerinden çok daha güzel.
birisi resim paylaşmış, sahilde geziniyor. aralık ayında bir bahar havası tarzı bir şey yazmış.
benim ruhum üşüyor, titriyor. hava soğusun kar kış kıyamet olsun. hatta kıyamet kopsun hiç farketmez. mutsuzum çünkü acı çekiyorum.
sonra haberlere çıktı, aralık ayında bahar havası insanlar mutlu geziyorlar, parklara gitmişler, mangal yapanı bile var.
bi an daha bir mutsuzluk çöktü üzerime. ulan amına kodumun havası bana neden bu kadar soğuk, karanlık, ezici geliyor diye.
hava değilmiş o.

bu gün, bu yılın sonları.
aralık ayında bir bahar havası. havanın yeni karardığ saatler gökyüzüne baktım. ayı gördüm parlak çok parlaktı. tertemizdi. sis yok, buğu yok, hava sıcak, bahar gibiydi.
kalbim sıcaktı bu sefer. içime bir mutluluk çöktü o an anlatamam.
sonra geçen sene geldi aklıma,
şu anda benim durumumda olanlar,
tekrar o günleri yaşama ihtimalim.
hava soğudu tekrar. hızlıca yürüdüm eve.
bazı şeyler geçse de geçmiyor.
her şey onları hatırlatıyor.

böyle şeyler işte.

insanlar yalnızdırlar sığmıyorlar geceye, ay bile bak kararmış hüzün çökmüş geceye demiş ahmet kaya. hep geceden bunlar.
ayın güzelliği bile kurtaramıyor bazen
türkiyenin en doğu noktasında bulunan ve bu entryi girdiğim ığdır ilçesi. Ermenistan nahcıvan ve iran'a sınırı bulunmaktadır. Ayrıca küçük ve büyük ağrı manzarasının en güzel göründüğü yerdir.
kış ayıdır ancak ne hikmetse istanbul ilinde kar ocak ayından evvel yağmaz, veya aralığın son günü yağar. aralık doğumlu biri olarak bu ayda kar görmek istiyorum inşallah.
Aralıkta diğer aylardan daha fazla gebe kalınıyor.
Giderek üzdün bizi zaman..

11 ay daha bizi folloş edip gitti.

Kaldı the last one. Sonra 1 yıl daha devir. Öyle devam.

T: yılın 12. Ayı olarak tabir ettiğimiz bir ay. Adı aralık'tır.
Açıklık. Genelde iki nesne arasındaki boşluk için kullanılır.
ilk gününe giriş yaptığımız yılın son ayı.

vay be 2016 da bitti.
Bu ay içerisinde neler yaşadım bi bilsen sözlük... Dünya'dan soğumak için bir sürü nedenim oldu fakat bir şey var ki tek tesellim o da giderse ne yaparım bilmiyorum. Bir çok yakın arkadaşımın gerçek yüzünü gördüm ve de bir sürü yeni insanla tanıştım. Ayrıca şu ay neden karanlık ay bea? Keşke sonbahar soğuk fakat gündüz geçse diyorum.
aralamak: bulmacalarda çok çıkar.
karı çağrıştırması ve birkaç özel sebeplerden dolayı içimi en çok huzur dolduran beni en çok mutlu eden aydı... sanırım bu yıl bu ayda da mutlu olamayacağım. nasıl bir kara büyüsün sen 2013 hemen defolup git.
Tam kapalı olmayan kapı, pencereye vs denilir.