bugün

kesinlikle ezik tiptir... eziğin boyu> 1.85 m olunca, arka koltukta ezilen ama ön koltuğa geçince bir anda ayaklarının rahatlamasıyla havalara giren tiptir... korkulması gerekir pek tabii, zira 1,85 ve üstü adamlar genelde biraz iri kıyım oluyorlar... *
tespit yapıp kendilerine zavallı diyenler bunu marifet sanmış onlar tıklım tıkış minibüslerde bi yer bulup oturmuşlar hem de en öne çok mu.
(bkz: korkma onlar da bizden)
(bkz: kaynana)
on tane koltukta oturuyorsa marifettir. sen yapabiliyor musun kardeşim. yapamıyorsan konuşma derim ben.

peşin not: bu entari yorum farkı ile giydirilmiştir. bunu eksileyenler barlas olur da kongar'ın muhalefetliğine hedef olur inşallah.
Koltuk sevdalısı.
kücüken önde oturmaya cok merakli olur insan. Abiyle kardesle tartisilir ben oturcam hayir ben filan. *
(bkz: ön koltukta kucakta çocuk taşımayı seven aile)
sırf ön koltukta oturabilmek için birbiriyle yarışan tipler, koşarken düşerler ve bu yara bere durumundan dolayı mecburen arka koltuğa mahkum olurlar.
lise yıllarında bizim arkadaş çevresi içinde çok popüler olan hadise. genellikle kalabalık takıldığımız için şöför ve yanındaki koltuk rahat rahat oturur arkaya oturmaya çalışan 4 tane camış kucak, kucağa dolanırdık. arabada birde müzik tesisatı vardı gençtik tabii son ses verilirdi o yüzden arabadan indikten sonra bir kaç saat kulakta bir çınlama söz konusu olurdu ayrıca rahat sigara içememe durumu ve hayvani şakalara maruz kalma riski fazla olduğundan genellikle ön koltuk için büyük kavgalar söz konusu olurdu. bizimkisi marifet sanmaktan çok rahatlık ve sakat bırakıcak bir şakaya maruz kalmamak içindi.
çocukluk davranışlarını yetişkin döneme taşımaktır. eziklik klasmanından sayılabilir.

(bkz: biz onu çocukken yapıyoduk)
teyzem oda götün önde gidenidir.
şoför değilse ve illa önde oturmak için kasıyorsa, hayatın ön sıralarında oturamamış ve muhtemelen oradaki açığı kapama çabasındadır.
ön koltukta oturanla arka koltukta oturan arasında çok bir fark olmayacaktır: araç her ikisinide aynı yere götürüyor. boş bir hevestir ve hatta kaza anında arkada oturan kişinin yaşama şansı daha fazla olur.

not: başlıkta tarif edilen bir kişiyle aynı yerde çalışıyor ve aynı servisle gidiyor olmam bana bu entry'yi yazmak için ilham oldu. otuz küsür yaşına rağmen o çocukluk hevesinden vazgeçmediği için kendisine karşı büyük antipatim var.
elini camdan çıkartıp etrafa kesik atmaktan hoşlanan tiptir.
servislerde de hep ön tarafa oturmayı marifet sayan tiptir. aynı zamanda tez zamanda uyarılması gerekendir.
Küçüktür, büyüyünce geçer ama.
Rahatına düşkün bir tiptir. Aslında marifettir.
Küçükken hemen hemen herkesin bu durumu marifet sanmış olması olasıdır.
arkadaşlarım arasında da var bu tiplerden. topluca bir mekana gitmek istiyoruz hemen içlerinden bir kaçı ön koltuğa yöneliyor. lan hepimiz aynı yöne gidiyoruz ibne neyin tribi bu.
Yaş 12 galiba.
Genelde kayınvalide ve gelin çatışması konusudur.

Sanırsın o koltuk imparatoriçe koltuğu!
Yahu hanımlar, aynı yere gidiyorsunuz ve şoför koltuğunda oturan o adam en sevdiğim diye iddia edip, delirttiğiniz kişi farkında mîsınız?!