bugün

Sabahları işe giderken almadığıma üzülüyorum; akşam iş çıkışı almadığıma seviniyorum. Çok garip bir vasıta.
Devlet, mersedes üreten fabrikadan daha çok kazanıyor ülkeye giren vasıtadan.
bir ulaşım vasıtası.

türkiye'de çok pahalıdır.
gerçekten yokluğunda yaşam kalitesi inanılmaz düşen ulaşım aracı.
benim için ulaşımdan çok keyif aracı. arabayla turlayamayınca, manzaraya çekemeyince ölüyomuşum...
mustafa sandal' ın '' ilişki başlangıcında önemli olan dış görünüş ve servet değil ruh ve sevginin gücüdür '' mesajını veren sözlere ve klibe sahip hoş ve anlamlı şarkısı.
ancak ne yazık ki günümüz gerçeklerine uymuyor. bugün park eden arabasının yanından geçtiğim normal görünümlü adam ve aynı arabadan inen güzel kadın bana çoğu şeyin değiştiğini gösterdi yine.
90' lar gerçekten farklıydı. her şey çok değişti.
görsel
gideceğimiz yere yürümekten daha çabuk ulaştırır. çok uzun bir yolsa yorulmamamızı sağlar.
görsel
Hiç sevmem.

Dört tekerlek benlik değil.
En dandik araba olmuş 150 bin lira. Gidin o paraya adam akıllı iki tane elektrikli motor alın. Yazlığınız varsa bir oraya bir de kendi evinize. Mis.
Araç sahibi olmak vergi tuzağına düşmek demektir.Ha birde 50 binlik araca 250bin bayılmaktır.
benim için tam anlamıyla öyledir. yürüsün, ısıtsın, soğutsun, yolu aydınlatsın, silecekleri çalışsın yeter.
humouru çok bol bir gogol öyküsü. şu bizimkiler paltodan çıkmışlardı ya bana öyle geldi ki arabadan da çıkabilirlerdi.
bir taşıma aracıdır. türkiye şartlarında almak ve bulundurmak ciddi maddi güç ister.
Bir çeşit binek araç, 2021 yılında kağıt arabaların bile fiyatları uçmuşken satın almak pek mantıklı gözükmüyor.
son zamanlarda artan piyasası nedeniyle birçok insanın planını ertelemek zorunda kaldığı eşya.
Hayalimdeki gibi araba sahibiyim artık. Belki çok güzel şeyler bekliyor beni ama ben hala keyifsizim biri yüzünden onla gezmeyi hayal etmiştim çünkü. Tam bir yıkığım ya aşık olduğum zaman unutamıyorum.
taşıtların aerodinamik yapıları yakıt tasarrufu açısından çok önemlidir. saatte 80 km hızla giden bir arabanın harcadığı yakıtın yaklaşık yarısı rüzgar direncini yenmek için tüketilir.
görsel
https://www.gerivites.net
Yolcu ve yük taşımaya uygun tekerlekli, motorlu veya motorsuz hareketedebilen her türlü kara ulaşım taşıtıdır. Motorsuz olanlar hayvanlarla ya da insanlar tarafından yürütülür.
küresel ekonomi'nin mecbur bıraktığı rekabet dürtüsü ile, artık a noktasından b noktasına ulaşım aracı olmaktan çıkıp, markaların üst segmentlerin birer sanat eserine döndüğü insanlık tarihinin en önemli icatlarından birisidir.
içinde olmaktan çok keyif alınan bir şey. tabi bunun sebebi bebekliğimin sürekli arabada gezdirilerek arabada uyuyarak geçmesinden de kaynaklı olabilir.
(bkz: çarpışan araba)
eskiden babamdan her hafta sonu istediğim... vermediği zaman üzüldüğüm.. genelde dört tekerleği olan araç...
eskiden babamdan her hafta sonu istediğim... vermediği zaman üzüldüğüm.. genelde dört tekerleği olan araç...
güncel Önemli Başlıklar