bugün

en mantıklısı budur. misal işe mi gitmek istiyorsunuz kimseye eyvallah etmeden bas elektriği bataryaya git abicim. üstelik trafik derdi de yok araçların arasından sıyrılıp gitmek istidiğin yere hızlıca git. ben düşünüyorum bir tane bunlardan.
Şehir içi kısa mesafeler için kesinlikle hak verdiğim.
iş yeri üç beş km mesafede ise eve olabilir ama yağışlı günler her şekilde problem.
size tavsiyem iki tekerlekli düşük güçlu motorlu-akülü ve pedal gücü ile giden araçlarla yoğun trafiğe hele ki trafiğin hızlı seyrettiği cadde ve otoyola çıkmayın...

çarpma korumalı ve metal aksamlı 250 cc. ve üstü motosikletler harici her iki tekerlekli araç çarpmada,sürüklenmede ,kaymada ağır yaralanma ve ölüm riski yüksektir.
şunu da ekleyelim tam emniyetli tüm kıyafet ve aksesuarsız motosiklete binilmez.

ayrıca 125 cc. altı her iki tekerlekli araç ile yapılan kazada (bisikletle çarpma hariç) elektrikli patenler dahil, sağlam kurtulma şansı yok denek kadar azdır, sakatlık ve ölüm riski çok yüksektir.

riskler kişinin gücüne ve yaşına göre de değişir ,yaşlı biri için (50-55 yaş üstü) 250 cc. üstü motosiklet kullanmak tehlikelidir.
buna ek rüzgara açıkhızlı trafik akışı olan otoyol,cadde,köprü,viyadükler iki tekerlekli araçlar için ölüm tuzağıdır.

yağmurlu-karlı-fırtınalı havada iki tekerlekli araçla yola çıkılmaz.

daha yeni samimi olduğum bir tanıdığımın bu ayın 16'ında kaza haberini 23'de de gencecik oğlunun ölüm haberini aldım.
görmeye başsağlığına bile gitmedim, fena olurum diye.

biz yazsak ta meraklısı olan,iş için kullanan dinlemeyecektir ama lütfen çok dikkatli sürün hava koşullarına ve trafiğe dikkat edin.