bugün

Yok iradeymiş yok sabırmış... Kuruyemiş yiyecekmişsin, spor yapacakmışsın, stresten uzak duracakmışsın, bol su içecekmişsin..

Aq bôyle işin bırakılmaz bu meret.
O yuzden hic baslanmamasi makbuldur.

(bkz: hayırlı forumlar arkadaşlar)
patlıcan ye
vücudunda ki nikotin ihtiyacını karşılar, dertliyken bizi sakinleştirmiyor sadece nikotin ihtiyacını karşılıyor.
kilo alırsam diye çekinirsen yumurta ye *
sinirli olursun onun içinde el-halim zikri çek.
haftada 1 paketi zor bitiren biri olurum ilerde daha yaşım küçük ama cigaranin amk. olay su ki sigarayı siz iceceniz o sizi icmesin. zevk almak için değil kuul görünmek için sevmeden icerseniz no problem...
(bkz: Aq sigarası)
Onu bilmem ama * normal sigarayı sayılan yöntemlerle bırakan çok.
Bırakmaya çalışıyorsun bir süre sonra hasta oluyor insan içmeyince nasıl böyle oluyor anlamadım gitti ulan bir bıraksam çok iyi olucak.
mark twain demiş ki- sigarayı bırakmak çok zor birşey olsaydı, ben 57 kere bırakamazdım.

ben bıraktım...geçen sigara ikram ettiler aldım, yaktım...neredeyse kusuyodum, çok sevindim...bi daa içmiycem.

çok önemli not:

bilmek isteyenler varmış, soruyolar, dün akşamdan beri falan mı, diye...hayır dostlarım hayır...en az 1,5 yıl oldu. benden hiçbir zaman beklenmeyecek bir şekilde bi arkadaşı bi yerden almaya gittim, o anda sigara içiyodu, arabaya elinde sigarayla bindi ve ben adama sigarayı söndürttüm...acayip midem bulandı çünkü.

ve çok önemli not 2:

sigaraya hiç başlamamak varken - diyen arkadaşlara - hani o irade dediğin şey var ya...sigarayı bırakabilmiş adamdadır, hiç başlamamış adamda o irade var mıdır yok mudur, o çok tartışılır. ben de burnu büyüklük yapıyorum ama, ben de sigarayı gerçekten bırakmadan önce, en az 13-14 başarısız denemem var. en son bırakana kadar , en uzun denemem 3 hafta falandır.

sigaraya başlamamak değil, bırakmak çok zordur.
Gün içerisinde uzun vakit 4-5 saat içemezsin, akşam olur fırsat bulursun, oh dersin hem az içtim hem de şu an feci canım istiyor.

Kül tablasını, sigarayı, çakmağı hazırlarsın, deme keyfine, hücrelerin bağırır zevkten, istekten.

Sonra yakarsın, bir iki nefes.. aslında çok da keyif vermediğini anlarsın. Ama beklemişsin ya, içmek zorunda hissedersin..

Söndürürkenki o kötü tat, bu muydu çok da olmadı hissi, çok da büyütmemek lazım hissi.. Aslında içmesem de olurmuş düşüncesi ile karar verilir.

Ama yine canın ister en fazla bir saat sonra.

Yani durum şu ki, ne içerek mutlu olursun, ne de içmeyerek mutlu olursun. Eski tadını vermiyor meret. En çok koyan da bu zaten.
Ben elektronik sigaraya geçtim sonunda. inanılmaz derecede rahatladım. Hem ekonomik hem de sağlık açısından. Tavsiye ediyorum
Bugün sigarayı bırakan yarın sevgilisini, kardeşini bırakır durmak yok dumana devam.
Babayı bırakırsın sigarayı. Osbir bırakılır ama sigara zor be ağa.