bugün

ortaya yeni çıkan ses kaydındaki repliktir. yargıtay üyesi hamdi yaver aktan ile yusuf uluç arasında geçen konuşmadan bir kesittir. yusuf uluç "chp bdp ile işbirliği yapmalı. ona kol kanat germeli. başka yolu yok" demektedir. karşılığında hamdi y. aktan ise yusuf beyefendiye hak vererek "evet çıkınca bitiyor işte işimiz. apo'yada çok ihtiyaç var bu süreçte" demektedir.

edit: kaynak göstermeyi unuttuğum için özür diliyorum.

http://www.samanyoluhaber...anin-sokunda---video.html
03.09.2010 cuma günü itibarı ile, atatürkçü, laik, vatansever, çağdaş ve milliyetçi yargıtay üyesi hamdi yaver aktan'ın "evet ben söyledim bunarı" dediği tümcedir.
ilk duyduğunuzda sanırsınız ki bu sözü dağdaki bir militan söylemiştir. ama yanılıyorsunuz, bu militan dağda değil yargıdadır.
(bkz: bir kaynak olarak samanyolu)

kaynağa aşırı güvensizlik duyuyorum ama doğruysa yazıklar olsundur.
"apo'ya çok ihtiyaç var" hastalığına tutulmuş ibretlik yargıç beyanı.
cumhuriyet gazetesinin haberine göre söz konusu kişi iddiayı kabul etmiştir.samanyoluna güvenmiyorsunuz bari cumhuriyete güvenin.
anayasa'ya evet demek için bir başka sebep.
(bkz: akp belge üretim servisi)
herkesin fikrini açıkca dile getirme halidir. ulan madem apo'ya ihtiyaç yok diye düşünüyorsun niye asmıyorsun? niye beslemeye devam ediyorsun. "ab'ye gireceğiz abi onun için idamı kaldırdık yoksa asarız" gibilerinden geyikler yapmadan bunu açıklayan bir baba yiğit çıkarsa gözlerinden öperim

bugün akp, chp, bdp hatta mhp dahil tüm partilerin apo'ya ve pkk'ya çok ihtiyacı var. yalansa bir allah'ın kulu çıksın yalan desin. yalan diyecek delikanlılarda hemen şu sorumun cevabını hazırlasınlar; bu saydığım partilerden chp ve bdp dışında mhp koalisyon hükümetinde, akp tek başına iktidarda ne pkk'yı bırak bitirmeyi etkisini azaltabildi, ne de apo'yu asabildi. neden?
niye skilecek adam mi lazim cevabi vermek istedigim cumle...

ha unutmadan bosuna eksilemekle vakit kaybetmeyin terorist yandasi kopekler, bizim korkaklar birazdan siler zaten agir hakaret bilmem ne diye...
pkk terörünün 26 yıldır neden bitirilemediğinin kanıtıdır. pkk ankara' nın göbeğinde kızılay da müttefik kiralamış. boşverin sınırötesi harekat mavallarını.
bunu diyen babam olsa idamını isterdim.
son çare olarak terorist başı olarak tabir edilen apo 'nun; denize düşeni kucaklayacak durumda olduğunu bile bile yılana sarılma eylemini gösteren Yargıtay 8. Daire Başkanı Yusuf Uluç ile üyeler Hamdi Yaver Aktan ve Fatih Arkan'nın hayasız ve şuursuzca dile getirdikleri iddia edilen ses kaydında sarf dilen biçare düşünce.
olası şahin k repliği.
evet ihtiyaç vardır! zira ülkede bebeklere, hayvanlara tecavüz eden bir ton abaza vardır. bu abazanların ihtiyaçlarının giderilmesinde pekala kullanılabilir. çıkarın apoyu imralıdan, şöyle geniş, refah bi yere koyun yanında da milyonlarca abazanı yollayın. körler sağırlar birbirini ağırlasın!
şöyle düşünün bunu sağcı biri söyleseydi başlığa onlarca yorum yapılacağı durum...

ayrıca özel hayata saygısızlık, niye dinliyorlar filan diyenlere de ayrı tebrik gerektiren durum...
bir yargıtay üyesinin ağzından dökülen söz.

hani "yargı elden gidiyor" diyenler var ya, işte bu ve buna benzer insanlar. çünkü yargı bu saplantılı ideolojiye gönül vermiş bir kesmin elinde. kaybetmemek için ne gerekiyorsa yapacak haldeler.
kemal bey tarafından da normal karşılanan konuşmadır. kendisi de içeriği değil dinleme yapılmasını eleştirmiştir. milletin otylarıyla iktidarı br türlü göremeyen chp zihniyetinin bazı ordu ve yargı mensuplarından sonra başka kimlerden destek aradığını düşündürmektedir.
Hoca osurursa cemaat sıçar da diyebiliriz. Devlet apo ile görüşür, ondan yol haritası isterse yargıç da bunu söyler elbette. Bunun ne ortamda söylendiğini de bilmiyoruz. Yargıçların bunu söylemiş olmasından daha kötü olan şey yargıçları dinleyen kim ve bunlar devlet soruşturmasına tabi olmadan önce nasıl olur da basına yansıyor. Devletin kendi içinde nasıl bir çatışma olduğunun göstergesidir bu olay. Ama terör örgütü üyeleri de ellerinde bayraklarla Habur'dan girdiğinde bu kararı verenler de benzer şeyi düşünmüşlerdir. Aksi halde bu karar alınmazdı. kaldı ki apo'nun nasıl yaşayacağına ve ne olacağına devlet karar verir...
(bkz: genelev)