1. 1.
  çakma karaoğlan kemal kılıçdaroğlu'nun siyasi nezaket kurallarını hiçe sayarak başbakana adıyla hitap etmesine nazire olarak kendisinden bahsedilirken kullanılan isimdir. dünyanın hiçbir yerinde başbakana rakipler adıyla hitap etmez. net olarak sayın başbakan der. makamına hürmet gösterir. kaldı ki diğer siyasiler de sayın ifadesi ile birlikte ilgili kişinin soyadını kullanırlar. ömrünü herkese bey demekle geçirmiş emekli bir memur olsa bile kendisinin de bunu bilmesi gerekir. bilmemesi siyasi cehalettir, bilerek yapması ise rakibine karşı siyasi politikalarla, ekonomik programlalr vs. başka türlü bir muhalefet edemeyeceğinin işareti olan bir eziklik ifadesi.
  8 -23 ... ozgurluk
 2. 2.
  kemal kılıçdaroğlu'nun yalnızca bir tane ismi olduğu için ona bu şekilde hitap etmek rte'ye recep bey diye hitap etmek kadar etkili olamayacaktır.
  ya "kemal bey" dersin ya da "sayın kılıçdaroğlu" ama recep bey öyle mi? seç beğen al mübarek.****
  2 -1 ... denizin mavrasi
 3. 3.
  (bkz: halkçı kemal etro marka gömlek)* *
  1 -7 ... ozgurluk
 4. 4.
  kemal kılıçdaroğlu kendisine kemal bey denmesinden rahatsızlık duymaz muhtemelen. çünkü dokunulmazlık, başbakanlık, bakanlık, milletvekilliği ya da bunun gibi sıfatların ve imtiyazların kaldırılıp sadece birey olarak karşı karşıya gelindiğinde recep bey'den ağır çekeceği kesindir.
  1 -2 ... newman
 5. 5.
  (bkz: onur öymen vs kemal kılıçdaroğlu)
  ... ozgurluk
 6. 6.
  son komedisi için (bkz: kayısı üreticisi).
  1 ... ozgurluk
 7. 7.
  dünün incisi: konuşması sırasında 5 yıl önce vefat etmiş olan kazım koyuncu'ya memleketinden selam göndermiştir. * siz ne derseniz diyin ben bu adamı ana muhalefet lideri olarak çok sevdim. *
  3 -1 ... ozgurluk
 8. 8.
  bugünün incisi: "Erzurumspor'u küme düşürdüler, siz de artık AKP'yi küme düşüreceksiniz.". bu adam gerçekten komik ötesi. iktidarın işi gücü yok oy deposu olan bir yerin takımını küme düşürecek. *
  2 -2 ... ozgurluk
 9. 9.
  (bkz: recep bey)
  1 -1 ... the real ali
 10. 10.
  günün inci gibi gelişmesi: parti görüşünün aksine referandumda evet oyu vereceğini açıklayan chp milletvekili eşref erdem, kemal bey'in "kendisini partiden ihraç edecek misiniz?" diye sorulduğunda "Hayır, herkes düşüncelerini açıkça söyleyebilir." şeklinde verdiği cevaptan birkaç gün sonra ihraç talebiyle disiplin kurulna sevkedildi. kemal bey'in demokratik haklar vs. hakkında söylediği ve 1 haftaya kalmadan partisi tarafından yapılan işlemlerle tersinin gerçekleşmediği bir durum var mı?
  1 -3 ... ozgurluk