bugün

takriben 45-60 dk süren nispeten kolay bir ameliyat kendisi.1 hafta sonra dikişler alınıyor,2 hafta sonunda da istediğinizi yapabiliyorsuz.hayır ben yaptım ordan yani.ha bi de güzel bi iz kalıyo böle karizmatik.o değil de eğer apandis patlamışsa ve içindeki salgılar vücuda yayılmışsa ameliyat çok daha zor.ağrı ve de vakit varken bir an önce aldırmakta fayda var*.böyleyken böyle yani*
kronik apandisit iseniz ve şanssızsanız *doktorlar bunu anlamayıp psikolojik diye sizi evinize ısrarla bir yıl boyunca yollamışlarsa,bu küçük parça uzayıp bel kemiğinize sıkışabilir ve sonunda komaya girebilirsiniz. ameliyatınız da baya bir uzun sürer ama şanslıysanız * ölmezsiniz kurtulursunuz.ama büyük bir ihtimalle ölürsünüz çünkü pek görülen bir olay değildir. belirtileri çok aşikar olan bu apandisit hastalığı hemen teşhis edilebilir.çok güzel bir iz bırakır gerçekten karizmatiktir.tek teselliniz budur.
nispeten kolay bir ameliyat olarak görünen ama riskleri büyük olsa da başarı oranı yüksek olan bir ameliyat. ameliyat sonrası müsadeden sonra iyi ki olmuşum dedirten bir ameliyat. neden derseniz ameliyat öncesi ağrılara ve sızılara katlanmanın ne çok daha acı olduğuna kanaat getiriyorsunuz.
derler ya yaşamayan bilmez diye , apandist ağrısı da ameliyatı da yaşamayanın hayal edemeyeceği şeyler. bir kere karnınızda zonklayan bir yer var,sağa dönsen olmuo sola dönsen olmuo , sürekli kıvranır moddasın.
ve sonrasında ilk kakanızı yapma denemeniz.. kesik öyle ters bir yerdedir ki yataktan kalkıp yürümek bile yeterince zorken bi de sizden tuvalete oturup kakanızı yapmanızı isterler. sonuç , ilk ıkınma denemesinden sonra karnınızda binlerce bıçak darbesi hissi ile gözlerden dökülen gözyaşları , akabinde tekrar hastane yatakları..

tebrikler yaklaşık 12 cm2lik nur topu gibi bi dikiş iziniz oldu. yalnız apse yapınca biraz çirkinleşio o yara izi. zira apse yapan yeri direk neşterle yarıp dikmeden bırakıolar , yara kendi kapanıo bööle mor , yamuk yumuk 5cm'lik bi iz kalıo.. artık
her biri kılıç darbesinden farksız bir dizi sancı sonucunda vardığınız hastanedeki doktorun kararı doğrultusunda alelacele geçireceğiniz operasyondur. bu arada küçük bir tavsiye vermem gerekirse, siz siz olun, benim gibi işi erkekliğe vurup da son ana kadar hastaneye gitmezlik etmeyin. aksi takdirde apandisitinizi patlatır ve bunun neticesinde pipinizin erekte olmuş hâliyle aşık atacak boyutta ameliyat izine sahip olursunuz.

(bkz: demedi demeyin)
bir kaç kez sancılar eşliğinde apar topar acile gittiğim ama her defasında doktorun "henüz ameliyat gerektiren bir durum yok." yorumu akabinde antibiyotik tedavisiyle defalarca kıyısından döndüğüm ameliyattır. dönem dönem kendini hatırlatır, ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirir. patla artık da sen de kurtul ben de kurtulayım.
Su an heyecanla** bekledigim ameliyattir. Agrisi sizisi iliginizi kurutur.
6. günümdeyim. özellikle yemek yedikten sonra gerçekleştirilen sindirme işlemi sırasında ciddi sancılar veriyor. omuzlardan göğüse doğru inen şiddetli-hafif ağrılar normalmiş. ha bide sigara içilmemesi gerekıyormus. kilo kaybı da etkilerinden birisidir.
Eğer apandisit olan bölgeye bastırdığınızda değil de , bastırdığınız elinizi çekerken ağrı oluşuyor ise yapılması gereken ameliyattır. * *
iki gün önce karın ağrısı olarak başlayan ve ardından baş dönmesi ve de baygınlıktan kıl payı kurtulmanın ardından iki kez ultrason ve son olarak tomografi ile apandisit olduğunun kesinlestigi hemen ameliyat kararının alınmasıyla kendimi sabaha karşı ameliyat masasında bulduğum zor durum.

Bu sene hiç olmadığı kadar fazla insanlar apandisit teşhisi ile gitmiş hastaneye.

Gerçekten zor. Yürümesi ayrı sorun büyük tuvaleti ayrı zor. Allah hastalara şifa versin. Bnim için Amin diyen olursa Allah bin kere razı olsun.
Perşembe gün saat 15.30 gibi olduğum ameliyat. Bir önceki geceden hafif hafif kendini hissettirmeye başlamıştı fakat pek ciddiye almamıştım, ertesi sabah devam eden ağrıya saat 14e kadar anca sabredebilmiştim. Sonrasinda acilen ultrasona gönderilmem ve ultrasonda görülen apandisit sonrası acil bir şekilde ameliyat işlemlerine başlanması... Tam olarak kaçta girdiğimi hatırlamasam da uyanması uyuması dahil sanırım 1 saat sürdü. Ilk kez narkoz alan biri olarak kendime gelmem bayağı uzun sürdü. Uzun süre yarı uyur vaziyetteydim. Ameliyattan 8 saat sonra yürümeme izin verildi, yaklaşık 10 saat sonra da su içmeme. Takılan 2 serum, yapılan on küsür iğne ile yarı uyuyarak ilk geceyi anlattım. Sonrasinda yürürsem ve sıvılarla güzelce beslenirsem akşama çıkabileceğim söylendi ve çıktım. Ameliyattan 24 saat sonra her seyi yememe izin verildi. Haftaya çarşamba dikişlerim alınacak duruma göre. Hareket yeteneğini kısıtlandı haliyle ameliyat sonrasında ve ağrım hâlâ oluyor hafif. Hapşırmaktan korkuyorum garip bir şekilde ve henüz hic hapşırmadım. Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek..
Öncesinde durulamayacak bir ağrı yapar. Benim gibi belki 4 kere bayılır, bayilmanin etkisiyle kıvrılarak ağrıyla uyanabilirsiniz.

Ameliyat sonrası iyileşme hızlıdır. 30 yaşlarındaysanız ve göbeksizseniz ve ameliyat açık olmuşsa yara iziniz de küçük kalacaktır (büyük ihtimalle).
ben henüz orta 3 deyken patlatıp da zor operasyon geçirip ölümden dönenlerdenim. sancıları cuma akşamı başlamıştı, ancak pazar akşamı ameliyat oldum, doktorlar bile demişti oğlum sen nasıl acıdan bayılmadın patlayana kadar diye. o zamanlardan beri belliymiş aslında acı eşiğimin ne kadar yüksek olduğu, neyse.

izini kızlar seksi bulmaktadır.

evet çok enteresan ve inandırıcı değil ancak bunu en az 5 farklı hatundan duyunca insan inanıyor artık.

ulan diyorum o operasyon izi, kılıç yarası değil, olsun diyorlar çok seksi.

ilginç.
Kapalı ameliyat olacak bilgisi verilmişti ameliyata girmeden önce.

Ameliyatta çıktıktan sonra 7 dikişi görünce gözlerim açılmış idi..

Sancısı ise epeyce ağırdır, mühim olan patlamadan ameliyat olabilmektir..
Genelde küçümsenir ama sonuçta ameliyat. Seni kesip bi parçanı içinden çıkarıyorlar. geç kalınırsa da ciddi sonuçları oluyor. Ben de hastaneye hafif sancıyla gidip tahlil, ultrason, sıra bilmem ne derken patlamaya az kala ameliyata alınanlardanım. izini ben de beğeniyorum kendimde.
yeğenimin bugün olduğu bir ameliyat. dün hastalandı.