bugün

Bu gün antu.com haberleri okumak için girdiğim sırada çok şaşırdım, giriş sayfasında sarı kırmızı bayraklar vardı. ilk önce ki düşüncem galatasaraylı bir hacker siteyi hacklemiş olması ihtimaliydi ancak; bu düşünce 1 saniye gibi kısa bir süre sonra yerini doğrusu ile değiştirdi. Fenerbahçe nin en büyük taraftar sitesi UltrAslan-Uni temsilciliği yapmış olan ve lösemi ile mücadele eden Anıl Aydın için yardım ilanı vermiş. Hemde herzaman sosyal mesaj verdiği giriş sayfsından. Açıkçası ben çok duygulandım... Rekabet elbette olmalı, atışmada, şakalaşmada ancak; sahip olduğumuz diğer ortak değerleri en önemli ortak değer olan insanlığı ve insan olduğumuzu unutmamalıyız. teşekkürler insanlık...
her fırsatta rakip takım taraftarlarının ana bacı küfürlerine maruz kalan sitenin duyarlılığını gösteren hadisedir. aynı şey bir fenerbahçelinin başına gelseydi aynısı yapılır mıydı? sanmıyorum. bazı ciğeri beş para etmezler de bu hareketi yanlış bulduğumu anlamış bu yazıdan. beyniniz g.tünüz kadar çalışsaydı, gerek tribünler gerekse sözlükte yarattığınız düşmanlık ortamı oluşmaz; bu gibi hadiselere de "aaa bak kardeşlik budur işte", "işte ezeli dostluk" şeklinde şaşırmazdık.
fenerbahce galatasaray kardeşliği diye başlık açtığımda anlatmaya çalıştığım şeydir. sahada kanımızın son damlasına kadar savaşırız ama aynı milletin evlatlarıyız birbirimizi kesmenin alemi yok.

yukardaki tanımı anlayamayanlar için tanım: antu.com fenerbahçe taraftar sitesinin galatasarayın renklerine bürünmesi.
her fırsatta rakip takım taraftarlarının ana bacı küfürlerine maruz kalan sitenin duyarlılığını gösteren hadiseymiş. aynı şey bir fenerbahçelinin başına geldiğinde ultraslan olarak cem yiğit kardeşimize yardım ettik ama maalesef kendisini kaybettik.

http://img468.imageshack....img468/7124/fbgs27fb9.jpg
(bkz: ezeli rekabet)
(bkz: mücadele sahada dışarda dostluk isteriz)
http://www.renkhaber.com/...tarindan_Destek/8671.html
(bkz: sahalar da görmek istediğimiz olaylar)
Aslında çok güzel bir olaydır. Rekabetin sahada kaldığının açıkça fotoğrafıdır. insanlık herzaman fanatizimden önce gelmelidir.
fenerbahce'lilerin gercek rekabetin ne oldugunu gosteren hareketidir.
Ayni taraftar toplulugu alpaslan dikmen icin de giris sayfasina resmini koymustur vefat ettigi zaman.

Bir galatasaray'li olarak antu com yoneticilerini ve uyelerini alkisliyorum.

edit : düzeltildi.
rekabet dostluktan gelir mantıgının güzel bir uygulamasıdır.
aynı şeyi gs ve bjk de zamanı gelince elbette yapar.
sana bana herkese ders niteliğindedir. Bundan önce az küfretmediğim bir sitedir antu com, onlar da bize etmiştir herhalde. Ama bu çok çok farklı bir durumdur. antu com'unda gerçek taraftarlık anlayışınında ne kadar değiştiğinin ne kadar olgunlaştığının göstergesidir.

fenerbahçelilere küfretmediğim zamanlarda ezik diyorum. fakat bundan sonra antu com'u ve onun gibi düşünenleri bu söylediğimden kendimce ayıracağım. büyük taraftar böyle olunur, 6alatasaray yazmakla değil. helal olsun.
futbolu hala holiganlık olarak gören varlıklar için sorun teşkil eden durumdur.
ezeli rekabetin, ebedi dostluğu gölgelemeyeceğinin kanıtlarından biri olarak antu yönetimi tarafından yapılan güzellik.
2008 yılının başında kaybettiğimiz, koyu fenerbahçeli cem yiğit kardeşimiz için de başlatılan kampanyaya gerek ultraslan, gerek çarşı grupları destek vererek futbol rekabeti içindeki dayanışmanın güzel örneklerine katkıda bulunmuşlardı...
kimsenin tasvip etmesi için yapılmamıştır! bir kaç kişi daha fazladan tahlil yaptırsın, herkes haberdar olsun diye gösterilen bir çabadır. insan olmanın gerekliliğidir. bilip bilmeden ahkam kesenlere, ortaya dayanaksız iddialar koyanlara inat bilinmesi gerekir ki kimsenin bundan tek kuruş çıkarı yoktur.

bu destek ilk değildir, son olmayacaktır. böyle bir destek kampanyası daha önce de galatasaraylı şafak güzeler kardeşimiz için yapılmış ve şafak kardeşimiz kurtulmuştur. dileriz anıl'da kurtulacaktır.
haberi okuyan arkadaşlar bilir diğerleri de buradan haberdar olsun , 3 büyük şehrimizde bu arkadaşımız için kan örneği vermek isteyenler bekleniyor uyan bulunursa ilik nakli yapılacak asıl bunun için yapılmıştır bu , para toplama amaçlı değil , en doğru yol bu olur sanırım bu insana yardım etmek için ankarada ; ankara tıp , istanbulda ; çapa tıp , izmirde : ege üniveritesi hastanesi , kan örnekği vermek isteyen kişileri bekliyor . umarım amaçlarına ulaşırlar .
(bkz: dayan koca adam)
(bkz: budur)
bu kadar güzel bi hareketi bile kötülemekten, karalamaktan duramayan fenerbahcelilerle diğer güzel kalpli fenerbahceli dostlarımızın birbirinden ayrı kefelere konulması gerektiğini bie gösteren hareket. "aynı hareketi galatasaray yapar mıydı, sanmıyorum" diyebilecek zihniyete sahiplere ne denilse nafile. içleri öyle bi pislik baglamış ki! söz konusu hareket bi insan canı için yapılıyor be adam! koyun değil bu insan insan! ama adam hala s.ktigimin galatasaray fenerbahce rekabetinden pay cıkarma peşinde. yazıklar olsun!
yüzyıllık rekabete asalet kazandıran yüce bir davranış.

bu bir boyun eğiş değil sınırları belirlemedir. zira rekabet insanlığın bittiği yerde başlamaz, insanlıkla birlikte başlar...
zamanında ultraslan.com'da da yapılan ve renklerin üzerinde bir amacı olan harekettir. ultraslan'da ki yardım çağrısında fenerbahçe'li kardeşimiz hayatını kaybetmişti, bu kardeşimizin kurtulmasını umuyorum.