bugün

Aynaya bak.Ama böyle göz bebeklerine dikkatli bak.Kendine aşıkmış gibi bak.Göz bebeklerin büyüyecek.Gülümse.Git salona koltuğa atla.Bir yastık al ve sıkıca sarıl.Yanında durduğunda zamanın nasıl geçtiğini fark etmediğin birkaç insan olmalı.Onları hayal et.Gülümse.Dışarı çıkarsan ilk gördüğün kediye doğru koş.Kaçmıyorsa git kedi senden kaçana kadar sev onu.Boğazının altına elini koy.Mırıltıyı hisset.Sevgiyi,sıcaklığı.güveni ve huzuru hisset.Hayatı sevmek zorunda değilsin.Saygı duyacaksan bunu neden eğlenceli hale getirmeyesin?
Leyla ile mecnun izlemek.
Köye gittiğinde uyandığın ilk sabah.

Uçak yolculuğu.

Mangal.
Müzik dinlemek,çikolata yemek, güzel havada deniz kenarında yürümek.
kahve içmek. Ne zaman kendimi üzgün ve gergin hissetsem kahve içer rahatlarım. belkide psikolojiktir bilemiyorum.
manuş babanın eteği belinde şarkısı. şarkı beni saçma sapan bir şekilde mutlu ediyor.
Bebekler ya da hayvanlarla uğraşmak.
Küçük çocukların sorularını cevaplamak.

Dört yaşında bir çocukla gerçekten büyük gibi karşılıklı oturup çay içip büyük muhabbeti yapmak. Ona bey ya da hanım diye hitap edince yüzüne yayılan gülümsemeyi seyretmek. Bunu deneyin mutlaka fırsat bulursanız.
- sabah kahvaltı yaparken sitcom izlemek.
- sade bir türk kahvesi yapıp, cam kenarında gelen gidene bakarak içmek.
- işten dönerken servisten erken inip, 10-15 dk da olsa yürümek.
- hareketli, oynak şarkılar dinlemek.
- sokaktaki kedi, köpeği sevmek, ona dert anlatmak. ciddi ciddi dinliyor keratalar.
- birine yardım etmek. küçük bir iyilik bile olsa inanılmaz iyi hissettiriyor.
- temizlik yapmak. o esnada biraz çıldırtabiliyor; ama bitiminde yaşanan tatmin duygusu muazzam.
Karşılaşıldığında insana huzur veren şeyler. Sabahları günaydın deyip öyle bir gülümsüyor ki ne dert ne tasa kalıyor. Çiçek gibi oluyorum sabah sabah.
sonuna kadar açılan piknik tüpüne oturmak ve yanıklara kolonya dökmek ohhh efil efil böyle.
enstrüman çalmak.
tabi çalabiliyorsanız.
https://m.youtube.com/watch?v=Qt2mbGP6vFI
en gıcık oyunlarda bölüm sonu canavarlarının bitirildiği oyun ve oyunlardır. böyle bir kutu passiflora içmişlik hissi verir.
sex diyorlar ama deneyemediğim için çok bilemeyeceğim.
GRATiSTE %50 iNDiRiM.
Yazıldı mı bilmiyorum ama Bir insanı mutlu etmek.
fitness veya arkadaşlarla okul bahçesinde basketbol oynamak.
Direkt Alkol. Ya da benzi.... olan maddeler. Alkol, uyuşturucu madde ve psikofarmokoloji aynı şey. Sadece biyo iktidar yüzünden alkol ve uyuşturucu tü kaka.
Tekirdağ no 10 rakı...
Sevdiğiniz birisini ;

Mutlu etmek
Derdini dinlemek
ilgilenmek
(O'nu) düşünmek
Başkalarına anlatmak

Özetle onunla ilgili olan her şey , antidepresan etkisi gösterir.

Daha da kısacası şöyle ;
Sevin , karşılığını bulamasanızda .
Sevin , üzülsenizde
Sevin , düş kırıklarına rağmen

Anlamsızca gelecektir en başta fakat ; şu yaşadığınız hayatta , sizin için daha güzel antidepresan yoktur.

(Denendi , onaylandı )
Elbette muzik.
Uzun süre uğraşılan, sıkıntı çekilen bir olayın tatlıya bağlanması.
sözlük.
badelenmek. şeyhimiz bugün özel bir formülle hepimize şifa dağıttı boğazım biraz acıyor ama tüm sıkıntım gitti artık kara basan gelmez gece teşekkürler şeyhim

selam ve dua ile...
(bkz: rakı)