bugün

henüz taze olan müslümanlık çeşididir, akp karşıtıdırlar. fikirleri islam içinde yeni bir mezhep olarak dayatılmalıdır diye düşünüyorum(!) çünkü en mantıklı müslümanlık çeşidi budur. 1 mayısta sol gruplarla beraber ''mülk allah'ındır(!)'' sloganıyla meydanlarda boy göstermişlerdir.

hangi çelişkilerin ürünü olarak ortaya çıktıklarını anlamak çok güç değil. malum akp iktidarı ''hep bana hep bana'' diyerek hortumunu her tarafa sokunca, anti-kapitalist müslümanlık ister istemez meşruluk kazandı. islam'ın doğruluğunu veya yanlışlığını bir kenara bırakırsak, hiç değilse dürüstçe inançlarını yaşayan kesim olarak nitelendirebiliriz bu arkadaşları. biraz da ileri görüşlülük yapmak gerekirse; sol gruplarla haşır neşir oldukça islam'ı tamamen terk edip sıkı birer marksist-leninist olmaları işten bile değil!..

(bkz: tayyip erdoğan çok kızıyor bu kesime çok)

edit: imla.
(bkz: erbakan ı mumla aramak)
gerçek müslümanlardır.

günümüzde kademeli olarak tasfiye edilip, sesleri kısılmaktadır. Kendi cebini düşünen müslümanlar devri başlamıştır.
müslümanlık yani islam dini zaten bütün parçalarıyla kapitalizme karşıdır. Müslümanım diyen bir insan kapitalist düşünceyi benimsemesi yanlış olur.
sol gruplarla meydana çıkmasa da oldukça sıkı fıkı olan, fikir ve bakış açısı olarak birçok ortak nokta olduğundan daha samimi bulduğundan solcu birçok arkadaşı olan müslümanlardır.

ileri görüşlülük tahminlerini ters teptirip solcu arkadaşlarını aydınlattıktan sonra, solcu arkdaşının mezhebinin kötü karakterlerini terkettirmesi muhtemel kişidir.

Mark la, lenin ile işi olmaz, solcuyla ortak noktası adalettir.
(bkz: adnan oktar)
lisede bir din hocası bana müslümanlık içinde sosyalist öğeler barındırır demişti, eğer bu doğruysa müslümanlık fikrine göre de doğru yolda olan müslümanlardır. ha müslümanların çoğu da nasıl başarıyorlarsa doğrudan veya dolaylı yoldan müslüman düşmanı abd ve kapitalizm yancısı olmayı başarıyor.
(bkz: ihsan eliaçık)
(bkz: timur selçuk)
islam'ın şartlarından olan zekata karşılar sanırım. zira zekat vermesi için bir kimsenin sermayesi olmalı. ilginç.

bu arada körler sağırlar birbirini ağırlarken bir de türkçe kitabı alsınlar yanlarına; "içten bile değil" ?

(bkz: işten bile değil)
kapitalizmi "kazanma", sosyalizmi "paylaşma" kelimeleri ile özetlersek ve zekat, kurban gibi ibadetleri/gelenekleri göz önünde bulundurursak, islam'ın bu denklemde nerede durduğu apaçık ortadadır.
müslümanlığı anlamış adamlardır.
tabi yalnızca zekat değil bir çok yönden eleştirilebilir kendine anti-kapitalist diyen müslüman kesim. fakat solun sahip çıkması gereken bir harekettir. ben değil 'lenin' söylüyor bunu, sakin(!)

ayrıca (bkz: kör tuttuğunu topal yakaladığını ziker)
hac ibadetini terkedecek müslümanlardır. malum kapitalist araplar tarafından yönetilmektedir hac organizasyonu.
Türkiye'de en belirgin temsilcisinin ihsan eliaçık olduğu kesimdir. Amerikan yavşağı cemaatçi müslümanlığın mensuplarına göre sapıktırlar.
dışı yeşil içi kızıl olan kesim.

(bkz: karpuz)
finans kaynağı chp dir.

not: kesinlikle akp değilim!
islam özünde anti kapitalist olduğu için normaldir. 1400 yıl önce henüz kapitalizmin adı koyulmamışken antisiydi islam. bu yüzden yeni gibi kakalamanın bir anlamı yok. sermayenin tek cebe aktığı yerde adalet yoktur.

islam mantık olarak bir çok akımın kaynağıdır. kıvırmaya hacet yok.
diğerlerinin kalbinde şüphe uyandıran müslümanlardır.
1 mayısta fatih camisinde toplandı bunlar. ahahahahh aklıma geldikce gülüyorum.
ne ayak olduklarını çözemediğim grup. çünkü daha önce görmemiştim. eğer bir müslüman antikapitalist dolayısıyla antisiyonist ise peygamberi anlamış demektir. islamiyetin özünde zaten antisiyonizm var. kuran da israiloğulların pisliklerini anlatıyor. tayyipçi müslüman mı olur.
bi de bunların anti kapitalist devrimci müslümanlar diye bi pankartı var abi oturtamıyorum kafamda bir türlü ya çok acayip.
bunlar kimin ekmeğine yağ sürdüklerinin farkıda değiller. zaten islami camiada bir karşılıkları yok. kendileri çalıp kendileri oynuyorlar.
çoğunun iyi niyetli olduğunu bilmekle arada kalmışlığın verdiği kafa karışıklığının bir ürünü olduğunu düşünmekteyim. zira bana göre müslüman, müslümandır. anti kapitalisti, devrimcisi, ilericisi gericisi olmaz. müslümanlık kelimesinin başına eklenen her sıfat islam'da ayrışmaya yol açar.

(bkz: Osmanlı Sosyalist Fırkası)
(bkz: sultan galiyev)
(bkz: yeşil kitap)
ısmi neden anti kapitalist de, sosyalist müslümanlar değil sorusu kafamı kurcalayan kurum.