bugün

8. nesil hoşgelmiş yazar.* illuminati hakkında öğrenilmeye değer bilgilere sahiptir. (#12351062)
benim gibi kafayı illuminatiye takmış olan bir yazar.
illimünati hakkında beni aydınlatması gereken yazar.
genç, görünüşe göre yahudilere kafayı takmış, istikbal vadeden yazar.
sözlükte, beraberce illuminati'yi anlatacağımız yazar.
sözlükte, illuminati'ye karşı hareket başlatabilecek yazar. her zaman arkasındayız.
(bkz: ben meşhur edecektim yaf)
michael sikkofield olamayacak yazar. **
illuminati hakkında bilinmeye değer entryler giriyor. bol bol okunması ve bizleri aydınlatması dileğiyle.
bol bol yazmasını dilediğim 8. nesil.
nickinden de anlaşıldığı üzere illuminati düşmanlarından.* *
kalemine kuvvet.
nicki dikkatimi çeken yazar entrylerine bakmak ümidiyle.
sohbet etmek zevklidir. kardeştir, candır, bilgilidir. yabana atılmaması gerekir. dinlenmesi gerekir anlattıklarının.
koyu cimbomludur kendileri aynen benim gibi. birgün arenada görüşmek dileğiyle.
rahat olması gereken yazarımızdır.

ben kendisini açıkçası eski halime benzetiyorum. ama zamanla alışacaktır bazı şeylere, tıpkı düşünmeye alışacağı gibi.
siyasetçi ve yazar. güzel insan.
kardeştir, candır. gitarist aday adayıdır *
güzel bir arkadaş... neyin ne olduğunu biliyor.
kardeşim sayılır. alnından öpüyorum.
(#16836264) adam haklı beyler yazarı.
ibda c sempatizanı.

yani ha pkk sempatizanı ha bu, terör terördür.
sadece nicki görerek sempati duyduğum yazardır.
--spoiler-- ibda c sempatizanı. yani ha pkk sempatizanı ha bu, terör terördür. --spoiler-- ibda-c sempatizanı değil ibda fikriyatına ve salih mirzabeyoğlu'na yakınlık duyan yazardır. ibda fikriyatı bir terörist oluşum değil, memleketin ve dünyanın sömürü Çarkları arasından kurtuluşu iÇin salih mirzabeyoğlu tarafından örgüleştirilmiş ve 58 cilt eserlik bir külliyat ile ortaya konmuş yeni bir dünya nizamı öngören fikirdir. diğer taraftan pkk bölücü bir amaÇ güder iken, ibda fikriyatı bütünleyici ve anadolu merkeziyetÇi bir yapıda ortadoğu'yu iÇine alan bir devlet öngörür (bir polisin pkk'dan ne farkınız var dediğinde, diğer bir polisin pkk ile onları karıştırma, onlar, pkk gibi parÇalamak değil ortadoğu'nun diğer topraklarını da almak ister demesi). pkk bir fikre dayalı değildir; ibda ise insanlığa alternatif bir dünya nizamı sunmaktadır. kapitalizme, komünizme, faşizme, emperyalizme, materyalizme karşı, insanın insanca yaşayabileceği bir tezdir ibda...
akıl almaya ihtiyaç duyan yazar.

keza kendisine bir kaç tavsiyem olacak. malum 8. nesil tam olarak formatı çözememiş ya da anlayamamış olabilir. kınamıyor, ve yadırgamıyorum. lakin kardeşim bunun formatlada ilgisi yok insan herşeyi sırayla okur değil mi? herneyse bu arkadaş sondan başlıyor okumaya sanırım.
bak, sol frame'de ki alt alta sıra ile dizilmiş olan cümlelerin her birine başlık deniyor. o başlıkları açtığın zaman öncelikle başlık sahibinin yazısını okuyacaksın. bu da ilk entry demek oluyor. yani gidipte sonuncu entryi okumayacaksın. eğer öyle yaparsan nick altımda dediğin gibi (#17124406) söylediklerimi anlayamayabilirsin. ve anlamamışsın da zaten.
konu dil ve alfabe arasındaki farklar değildi. arapçanın zorluğuydu ve benim tarafımdan ona cevap verildi. şimdi git başlığa, önce ilk entryi sonra da benimkini oku. eh artık yine anlamazsan ben sana daha ne diyeyim?
her insan başkalarının fikrini almaya ihtiyaç duyar ve başkalarının fikrini almaktan gocunmayacak olan yazar...

fakat arap harfleri eskimişti başlığına ‘arapça gerçekten zor bir dil olmakla birlikte zaten bizim dilimiz arapça değil farsçaydı. bunu bilemeyecek kadar cahil olup sonra gelip burada zırvalamak cidden kolay sanırım. arapçayı geçelim, osmanlıcaya gelelim. madem osmanlıca çok kolay gel bir dörtlük vericem çeviremezsen bu zırvalarının tam tersini yazacaksın.’ şeklinde entry giren bir yazarın sözlük formatı hakkında bilgi vermesine asla ihtiyacı olmayan yazar...

başlık arap harfleri eskimişti , lisandan değil; alfabeden bahsedilmekte...

diğer taraftan bu yazar, milletin cehalletinden bahseden kişinin osmanlı'nın dilinin farsça olduğunu iddia etmesi kadar vahim bir durum karşısında ne yapacağını bilememektedir. zira osmanlı'nın dili farsça değil, kültür etkileşimi neticesinde arapça ve farsça'dan da etkilenmiş ve bir çok kelimeyi almış türkçe'dir. o dönemde arap alfabesi kullanılmıştır.

alimimiz böyleyse cahilimiz nasıldır?

Edit: imla
sözlük adabını anlatmama rağmen hala başlığa göre yorum yapan yazar. başlığa değil başlık sahibinin entrysine yani ilk entrye göre yorum yapacaksın.
başlık arap harfleri eskimişti olmakla birlikte ilk entrynin başlıkla alakası yoktur. arap harflerinin zorluğundan bahseder. dolayısıyla benim entrymde buna cevap verir. ayrıca entrymde arapçayı bırakalım osmanlıcaya gelelim demişim. bunu kavrayamayıp bana gelip kullanılan dil arapça ve farsçanın karışımı bir türkçedir tığam mıa demek saçmalıktır. çünkü ben zaten farsça arapça veya türkçe dememiş, direkt osmanlıca demişim. bilindiği gibi o zaman kullanılan karma dilin adı bu idi. velhasıl kelam, okuyalım, okuduklarımızı anlayalım, anlamıyorsak başka şeyler anlatmaya çalışmayalım.
--spoiler--
zaten bizim dilimiz arapça değil farsçaydı.
--spoiler--

Burada görüldüğü gibi dilimizin farsça olduğu iddia edilmiştir.

başlığı açan yazar arap harflerinden bahsetmiştir. Arapça anlamaktan değil; eğer öyle olsa, örnek olarak kur'an okumayı öğrenmek verilmezdi; çünkü kur'an okumak arapça öğrenmek değildir; tıpkı bizim latin harflerini kullanıp latince konuşmadığımız gibi. arap harflerini kullanmak arapça konuşmak değildir. inkılabın adı üzerindedir zaten ve resmi kaynaklarda da geçer "harf inkılabı"...

Dil meselesi üzerine de (#17124515) entrye göz atılabilir.
at gözlüğü takmış, müslüman hoş görüsünü tam anlamıyla sergilemeyi görev edinmiş yazar. kendileri farklı düşüncelere giydirirken kırmızı çizgileri geçildiğinde havlar bunlar böyle.*
(#17165952)
(#17165961)