bugün

tam adı: antalya hacı malike mehmet bileydi anadolu lisesi olup, kısaca bileydi anadolu lisesi olarak bilinir. bir dönem antalya'nın, üniversite sınavını kazanma oranı açısından, en iyi anadolu lisesi ünvanını taşımıştır. mezun olduğum lisedir.

antalya'nın en iyi caddelerinden; atatürk caddesi ve ışıklarcaddelerine yakınlığı itibariyle konum olarak galatasaray lisesini anımsatır. bu sebeptendir ki öğrencilerinin okuldan kaçma ve gezip tozma faliyetleri pek meşhurdur. hey gidi günler heydir....
mezun olan öğrencilerinin gururla "ben bileydi mezunuyum" dedikleri okuldur.

binası küçüktür ve dolayısı ile öğrenci sayısı diğer anadolu liselerine nazaran azdır. öğrenci sayısının az olmasından mütevellit herkes birbirini tanır (en azından mezun olduğum 2002 yılına kadar öyleydi), öğle aralarında eski mezbahaya gidip şarap içmek ayrtı bir zevktir, okulun erkek basketbol, voleybol ve kız voleybol takımları antalya'da devamlı dereceye girer(di). grammer olarak iyi derecede ingilizce öğretilir ancak konuşma olarak grammerde olduğu kadar başarılı olmazsınız (ben ve benim tanıdığım bir çok kişi grammer olarak çok iyi ama konuşma deyince direkt afgan aksanı, gerçi bu kişiye de bağlı) * ayrıca raşit kaplan gibi bir efsanenin , sacit özuğur * * * gibi eğitimden bihaber birinin geçtiği okuldur.

hey gidi günler hey dediğim, özlemle andığım, kötüden kat be kat fazla iyi günlerimin geçtiği okulumdur...

http://www.bileydianadolu.k12.tr

birçok hoca * hala duruyor...
nedense antalyadaki anadolu liselerinde bileydinin kızları cok güzel ooğlluum diye bi muhabbet vardı o bileydi bu bileydi işte.
(bkz: beyblade)
antalya bileydi anadolu lisesi olurdu zannettim bi an.
bir yıl önce istanbul'dan taşınıp antalya'da yaşamaya başladığımda keşfettiğim anadolu lisesi. fiziki yapısının küçük olmasına lanet ettiğim günleri geride bıraktıkça daha çok sevdim, daha çok benimsedim. öğretmenleri iyi, öğrencisi çalışkan. eh yani ölmezsiniz...
12. sınıfta ayrılmak zorunda olacağım okulum. gönül isterdi ki bileydi'den mezun olayım ancak ailemin tayin durumu nedeniyle taşınmak zorundayım. eğer bileydi'ye gelmek için araştıran yeni liseli arkadaşlarım varsa onları temin ederim ki antalya'da okunabilecek en iyi okuldur. hem öğretmenleri hem çevresi hem coğrafi konumu çok avantajlıdır. okulun fiziki imkanları 2011 senesinde biraz olsun geliştirilmiştir. artık her sınıfta bilgisayar ve projeksiyon aleti de vardır. ben düşünmeyin direk bileydi'yi tercih edin derim.

buradan nurettin hocaya selam olsun. efsane coğrafyacı.
fiziki acidan kotu olmasina ragmen universite sinavi sonuclari cok iyi olan antalyanin en iyi anadolu liselerinden biri.
2006 yılında mezun olduğum lisedir. genelde kolejden mezun olup koleje devam edemeyen bebelerin olduğu yarı kolej havasında bir öğrenci kitlesine sahipti o zaman. bizim dönem başarı bakımından en zayıf dönemdi. olaylar, kavgalar ve disiplin vakaları bakımından en yüksek rasyoların çıktığı dönemdi. *
bu yıl metin nuran çakallıklının gerisinde kalmış bir okuldur. Öğrenci kalitesinin her ne kadar düştüğü bir okul olsa da
gerek yönetimin boşşallığı gerekde gereksiz yönetmelilerle uğraştırmasını geçersek muzaffer gibi efsane hocalarda vardır
ama yönetim değişmedikçe gelinesi bir okul değildir yeni gelecek çömezlere saygılar 1-0 geriden başladınız.