bugün

efsane nesildir. ödevlerini yapmak için uğraşıyordur. hatta alfabeyi bile hatırlatır bunlar insana.
koca koca ansiklopediler açılır ufacık yazılar okunmaya çalışılırdı. yazılan her harf önemliydi. hatta resim gerekiyorsa ansiklopediden fotokopi çektirildi.
(bkz: gelişim hachette)
(bkz: meydan larousse)
(bkz: görsel bilim ve teknik ansiklopedisi)
(bkz: büyük larousse)
doğrusu o günleri özlememek elde değil..
ne kadar uğraştırsa da her şeye rağmen güzeldi.
günümüzde de olsa yapılabilir bu aktivite... en son iki yıl önce lisans bitirme tezimi, kol gibi ansiklopedileri karıştırarak yapmışlığım vardır, oradaki çoğu şey internette yok...
kendi boylarından daha büyük devasa kitaplarla büyümüş, bilgeliğe erken adım atmış nesildir.
Gazete kuponları sayesinde meydan larousse okumuş nesildir.
genelde aradığınız ödevin, konu başlığının bulunduğu ansiklopedi cilt arasında değildir.
resim kesmekten ansiklopediyi delik deşik etmiş nesildir.
Ansiklopedide önce müstehcen kelimelere bakan nesildir.
Tek tek arar, bulur, bir de onu geçirirdik güzelce ödev kağıdına. Şimdi? internetten çıktısını al, bitti. Teknoloji güzel şey ama eskilerin tadı bir ayrıydı.
1990 yılı ve öncesinde doğan nesildir. hey gidi günler. (benim de yapmışlığım vardır.)
günümüz nesillerine fark atacak bilgili ve iyi yetişmiş nesildir. evet.
kütüphanelere ve eşe dosta baktığımız dönemdi.
tabi o dönemde gazateler hep bir ansiklopedi verme telaşındaydı çünkü çok zaruri bir ihtiyaçtı..
kırmızı kaplı kitabı görmüş nesildir. temel biritanica.
Benimdir efendim. Büyük larousse serisi vardı. Her aradığımı bulurdum. Şimdilerde rafa kalktı tabiki. internet yerini aldı.
milli kütüphanenin karşısında kıçı donarak fotokopi sırası bekleyen nesildir.
adamdırlar. evet.
dönem ödevleri efsanedir aslında.düşünsenize kaynaklara bilmem ne ansiklopedisi diye yazdığımız yılları.
Internet çıktı mertlik bozuldu. şimdiki nesil gir nete bastır ödevi. ansiklopediler de çöpe tâbii. atmayın, yazıktır,günahtır.
dönem ödevleri yaptığımız zamanlardır. ansiklopedilerden araştır, bul sonra çizgisiz kağıdın altına çizgili kağıt koy, siyah pilot kalem ile yazılan ödevlerdir. özledim ya o günleri ben.
kılpayı da olsa dahil olduğum nesildir.
ansiklopedide yazan sayfalarca notu deftere geçmiş nesidir ve o neslin bilekleri falan hep gitmiştir.
boyun felci geçiren nesildir.
başlığı okuyup yaşlandık aq diyen nesildir.
kulturlu bi nesildir. okudukca okuyasi gelirdi insanin. o sayfalara dokunmak mutluluk verirdi. tabii en kotu yani da aradigimiz seyi bulunca a4e gecirmekti. ah ah
Sayfa 142.. Cok duygulandim.. Guzel yillardi..