bugün

şu hayatta yaşanabilecek en mükemmel şeylerden biridir.

satmaz, üzmez, gerçekten dinler, akıl verir, her zaman yanındadır.
(bkz: benim annem bir melek).

edit:hem anne hem kanka alla alla 5 yaşında mıyım da psikolojim bozulcak?
edit:ben prensesim tabiki önemsiycem.
kültürümüze ters bir durumdur.
Çocuk psikolojisi açısından doğru değildir. Çocuklar her yaşta kanka edinebilir onların bir anneye ihtiyacı vardır. Son dönem ' ben çocuğumla arkadaş gibiyim ' banalliği sorumsuz, tutarsız ve eksik büyümüş çocuklara yol açmakta. Anneyi bir arkadaş gibi görmek zamanla bir otorite olarak görmesine engel olur

Kanka değil anne olmalı...

Edit: edit vermeyi yeni öğrenmiş gibi davranmak bir hayli komik. Bu tüm pedagogların da söylediği bir gerçek kendini o kadar önemseyip sana karşı yapılan bir saldırı olarak algılama sarıkız.
annenin hala hayatta ve yanınızda olduğunu gösteren mükemmel tecrübedir. onun sesini duymak, varlığının gücünü hissetmek bambaşkadır. gidince yokluğunu hisseder, boşluğunu dolduramazsınız.
Görenlerin ablam sanması durumu. Canım kankim ya secose.
Süper bi şeydir belki de insan en samimi arkadaşına anlatamadığı şeyleri annesine anlatır
Ama en güzel tarafı insanın olgunlasmadıgı zamanlar en doğru arkadaşları seçmesini sağlar.
olması gerekendir canınız olur kanınız olur. anne olur. arkadaş olur.
anneye kanka diye hitap etmektir. canım ya.
kanka ayağı göt ayağı lafını hatırlatır..
super bıseydır. Babanızın yanında sıfrelı bı sekılde sıgara ıstersınız gıder odanıza bırakır kıyamam.
18 yıldır hayalini kurduğum şeydir. ama aramızda hep düşmanca bir ilişki oldu. hep bi resmiyet. anne-evlat değilde valide hanım-evlat ilişkisi oldu.

babamla ben daha bir kaç haftalıkken ayrılmışlar. baba sevgisini, nasıl bir duygu olduğunu, babalı bir ailenin nasıl olduğunu hiç bir zaman öğrenemedim mahrum kaldım. anne sevgisininde tadına yeterince bakamadım. annemin beni en son ne zaman öptüğünü hatırlamıyorum bile. belki bir kaç ay öncedir. arada bir tadına baktım. iyi anlaştığımız vakitler oldu. ama sadece bir iki gün sürdü. bana ya benden bir şey isteyeceği zaman iyi davranırdı ya da iyi not getirdiğimde.

ha ama benim için herşeyi yaptı, her türlü zorluğa göğüs gerdirdi, içinde bulunduğumuz duruma rağmen hiç bir şeyimi eksik etmedi, etmemek için uğraştı. beni korudu kolladı, aç bırakmadı. hiç bir zaman gocunmadı bana bakmaktan. onun hakkını hiç bir zaman ödeyemem.
O kornişlerin dişi olsa da anlatsa. Hele o elektrikli süpürge... Ne günlerimiz geçti sizinle.
Anneyle çocuk arasında bir sınır olmalıdır, çok arkadaşın, kankan olabilir ama bir tane annen olur. Bu bağlamda anne dominant olmalıdır diye düşünüyorum.
Anne annedir, kanka değil.
Anneyle kanka olunmaz anneler anneligini babalar babaligini bilmeli zaten bir suru kankaniz var bir tane de anneniz babaniz olsun.
gerçekten çok güzel bir şey. tavsiye ederim. teyzemlerle de öyleyiz mesela. iki teyzem de gelir gelmez:
'erkek arkadaşın var mı?' diye sordular. ben de gayet cool bir şekilde:
'var ya işte ne olsun' dedim. sanki halimi hatrımı sormuşlar da 'iyi ya ne olsun...' diyorum. aynı performansı annemden de bekliyorum, fakat biliyorum karşı çıkacak.
Biz beceremiyoz.
Seviyorum bu kadıni ya beraber kahve içerken hükümeti konuşuyoruz Nihat genç gibi kadın.