mecburen bulunulması gereken bazı yerler vardır ki insan; bu gibi yerlerden kaçarcasına uzaklaşmak ister. ağır ve güçlü gözüken birisinin rüzgardan savruluşu, kendisinden kaçışıdır bu.
Çok defa şahit olduğum, keşke hiç görmeseydim dediğim olay. Anne babalarının Huzurevlerinde mutlu olduklarını sanan ne çok insan(!) var. Halbuki onlar gözleri yolda bekliyorlar hep birileri gelecek, sohbet edecek, sarılacak, sevecek onları..
yeni doğmuş bebekleri sağa sola bırakıp giden anneleri görünce içi giden insanların yapmaması gereken eylemdir. kendin bakamayacak durumdasındır psikolojik sıkıntıların vardır sağlığın aşırı bozuktur daha iyi bir bakım alsın diye yaparsın anlaşılabilir. ancak karın/kocan istemiyor diye veya uğraşmak istemiyorum diye yapıyorsan..

görsel
(bkz: çocuğu cami avlusuna bırakıp kaçmak)
troll başlık gibi geliyor değil mi çoğunuza? öyle değil.

bir yakınım huzurevinde. çocukları bırakmak zorunda kaldı. şimdi nedenini anlatmiyim hikaye çok uzun. anneyi huzurevine bırakırken yanlarındaydım. kayıt yapan memur, "çoğu bir bırakırken geliyor, bir de cenazesini alırken" demiş, hepimiz "yok artık!" demiştik. ama işin içine girince huzurevlerinin terkedilmiş anne babalarla dolu olduğunu bizzat şahit oldum.

şimdi ayda bir ziyarete gidiyorum. yakınıma sarılınca " bana da sarıl" diyen insan gördü bu gözler. o kadar yalnız ordaki insanlar.
dünya üzerinde yapılabilecek en büyük şerefsizliktir. neyi ağır geldi lan? altını mı değiştirmek? bir kaçık çorba mı içirmek? keşke yanımda olsa da her gün sırtımda taşısam, ayaklarının altına her gün kurban olsam.
övkeden deliye dönmeme neden olan eylem.

bakın arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde sebepsiz yeri 23 kişiden dayak yedim, döğüş nedir üzerimde kitabını yazdılar inanın bu kadar övkelenmemiştim. "vardır bir sebepleri, bildikleri" deyip karakola gitmek suretiyle yahut savcılığa dilekçe vermek marifetiyle şikayetçi olmadım.

ama bu! yani bu! arkadaşlar ben eminim bu başlık kullanılarak bizimle şaka takılıp alay geçiliyor. ben, bunun doğru olduğunu ve sizin gibi vefakar, cefakar, iyi yürekli insanların cidden kaleminden döküldüğüne inanmıyorum!
kim bu anne kiiiiiiiiim!!!!????????
Neden olmasın.
Arkadaş edinir sosyalleşir.
Eylemi gerçeklestirip akabinde gider kedi köpek besler. Anne ağır gelir her nedense. Bu cinsler Azalarak biterler umarim.
(bkz: vicdansızlık)
annenin huzur bulacağının göstergesidir. bu kafadaki adam evlat olsa sevilmez zira.