bugün

zaten kalkmış bir işi yaparken, örnek: masadan tabaklar alınıp, mutfağa doğru giderken. hah çoğcuum tabakları mutfağa götür demesi. istisnasız her zaman her eylemde böyle. yav be kadın anam, güzel anam zaten yapıyorum ben görmüyor musun denildiğinde de 'çok konuşma elin çalışsın demesi', kafanızdaki kara deliğin daha da büyümesi.
yatağımın baş ucundaki bilumum bütün nesnelere ( su şişesi, bardak, kulbu kırık fincan) istisnasız hepsine çiçek ıslatır.

-yahu anne ben onu kullanıyorum! dediğimde de
+ başka bardak mı yok? + pet şişe sağlıksız, senin kapaklı cam şişen var ya! gibisinden tepkiler verir.
garip huylari yoktur. kendilerinden cok evlatlarina deger verdikleri ve o evlatlar kiymetini bilemedigi icin garip gelen huylardir.
bazı şeyleri insanlara kendi yapacakmış gibi sorup sonunda hadi kızım deyip bana yaptırması.
Bir anne markete bir şey almaya göndereceğinde hayır cevabını alınca mükemmel bir " tamam ben giderim " cevabından sonra mükemmel bir türk çocuğunun " sen zahmet etme meleğim ben giderim " diyeceğini bilmesi.
"Beni hiç gezdirmiyorsun, bütün gün evde oturuyorum" diye sitem üstüne sitem edip, "hafta sonu ağva'ya götüreyim seni" dediğimde "ay bu sıcakta dışarı nereye çıkıyorsun canıma mı kastedeceksin" diye azarlamak.
evdeki herkes yatmadan uyumamasıdır. annem yattıktan sonra evde televizyon,internet vs. açılmaz. gürültü yapmasa da çakraları açık sanırım hissediyo. bu yürürken kemiklerinizin kıtırdama sesini bile duyar ona bile uyanır. sonra da sabah bi uyutmadınız der durur. garip mi evet hem de nasıl..
ne zaman bir eşyamı sorsam bıraktığın yerdedir deyip sonra dayanamayıp bulup bana vermesi. seviyorum seni sultanım...
Akla gelebilecek her seye bagırması.
Not: daha dün halıya bi damla su damlamış diye evi başıma yıktı.
taktın mı takıyor takan hocadan da beter. bir şey dedi ya da ona taktı ya hemen olsun diyor olana kadar da kafa beyin koymuyor.
Üzerinde 2 ayda 1 kez sulayın yazan kaktüsü tüm uyarılara rağmen sabah akşam sulamak. üstüne üstlük susuz görünce kaktüse acımak. bana bu kadar ilgi göstermiyo.
harıl harıl ev aradığım şu dönemde gün içinde defalarca arayıp evsiz şakaları yapması.
telefonda en az yirmi dakika konuşup kapattıktan sonra on dakikaya kalmadan tekrar arayıp sanki hiç konuşmamışız gibi davranması.
evde olmayan bir şeyi duymamış gibi tekrar getir getir demesi.
+ama anneeeeee dediğimde ama'na koyarım demesi.

+emin misin anne diye sorduğumda "emin değilim hülyayım" esprisini yapması. 45 yaşındaki kadın bunu nereden öğrendi çok merak ediyorum.

+konuşmalarımdaki bütün komik sözleri komiklik olsun diye telefonda konuştuğu akrabalara aktarması. tam bir şovmen.

+bu sıcakta ütü yap demesi. tam bir çılgınlık..
buyuk caddelerde karsidan karsiya gecerken refleks olarak elimi tutmaya calisiyor.
+anne tamam.anladim.evet.hala kucuk kizinim.peki.
ıslık çaldırmamak. vaov yazınca daha da garipleşti.
Sen git Zurich'e 3 gün kalıp papaya posta kartıyla aşk ilânı yap. Fırtına gibiydi mûbarek, diğer aşk ilânı inglaterra'dan Buckingham Sarayı posta kartıyla geldi.
Yav ancim, mutfaktan salona doğru yazsana sen o kartları aaa!

Edit : Hayırdır? Bizi bizden daha iyi mi biliciin pis fakir!
anlamamasına rağmen gürcü kanalındaki hint dizisini izlemesi.
Kendi kendine triplere girmek.
Gece olduğunda evdeki tüm canlıları aynı anda yatağa gönderip uyutma çabası.
Hala anlamış değilim amacını.
(bkz: ben uyursam herkes uyur)
bütün eski giysilerden yer bezi yapması. geçen beş yaşında favori kazağımla etrafı sildiğini gördüm içim yandı. onu saklayıp gelinine göstermen lazımdı anne ne yaptın sen.
tartışma esnasında sizi çıldırttıktan sonra gayet sakin 'beni üzen senin kendini üzmen' der.
Insan ayni kahvaltiya 3 cesit borek yapar mi kizi diyetteyken?
Usenmeyip gözleme yapılır mı sabah sabah?
Taze poğaçayla uyanmak nedir ya rica ediyorum yapma şunu.

Tamam kahvaltı senin de benim de zaafımız olabilir.
Ama ben diyetteyim diyette!

7, 8 gündür ben burnumda o kokularla uyanmak zorunda mıyım anne?

O kahvaltı sofrasını es geçip kepekli ekmeğe yönelmek hayata olan inancımı azaltıyor.
gittikce daha mutsuz oluyorum.
Artık eskisi gibi değilim her şeye gülemiyorum.
1 haftada ne hale geldim anne gör artık beni.

yapma artık şunları ben yemiyorsam ailenin tüm bireyleri aç kalsın çok ciddiyim.

Edit: kahvaltı annemin resmen zaafı o sofrada bir şey eksik olsun kadın oturamıyor masaya.
Kızdıktan sonra tamam anne dememe rağmen odalarda hala kendi kendine konuşur gibi kızmaya devam etmesi.