bugün

her gece bilgisayarı elinizden alma sebebidir. ayrıca bütün arkadaşlarınızı ekler.
-aaa koş filancanın resmi,
-ouvv bu erkek arkadaşımı çok ayıp o nasıl resim
-koş koş filancalar toplanmış seni çağırmadılar mı

(bkz: intihar etme sebepleri)
(bkz: annenin facebook hesabı açması)
kpss sınavı için bilgisayar sertifikası almaya gittiğim kurs merkezinde sınıfımda çocuğunu internette nasıl takip edebilecğini öğrenmek için gelen ev hanımı vardı. başka da bişey demiyorum.
oğlum profilini açık tutma çaldırırsın mazallah uarılarını duvarınıza yazması muhtemeldir.
paylaştığı ve yazdığı şeyleri bütün türkiyenin okuduğunu sanması ve memleket sorunlarına değinmesi gerçekten insanı dehşete düşüren anne modelidir.
oğlum, nasılsınız... derslerinize çalışıyor musunuz? sakın ihmal etmeyin, yemek yollamam size sonra! gibi içten gelen cümlelerle wall paylaşımlarına sebep olabilen ve gözlemleri sempatik olan durumdur. anneler candır, anneler herşeydir, annelere ölünmelidir. facebook annelerin köpeği olsun, onlar mutlu olsun.
babanın facebook hesabı açmasından daha iyi olan durumdur. babalar "aslan olum, kaplan olum, ne güzel şarkılar dinliyosun lan eşek sıpası" gibi yorumlar yaparken anneler pek böyle yorumlar yapmazlar.
katil olma sebebi.
On parmak klavyesi olan, sen dogmadan önce de hayatında bilgisayar var olan, internetin gelişimini adım adım bilen, interneti sadece Facebook icin değil, işi gereği sürekli kullanan, siz giderken o dönen, anneler herseyi bilir lafını onaylatan durumdur..
caps lock açık şekilde yorumlar yapar büyük ihtimal. caps lock teyzelere selam ederim.*
ilişki durumu var yaptığınızda büyük olasılıkla "gelin diye bunu mu getireceksin. istemem ben böyle gelin" diyecektir. kaynanalık damarı fena tutar.
(bkz: umutsuz ev kadınları)
ayşenin bir ilişkisi var

neeyğğğğ
off ahnne yhaa
off deme anneye tipe bak salak yemin ediyorum gerizekalı bu çocuk ya
çocuğun hesabı dondurma sebebidir.

fotoğraflara şöyle yorum yapar:

'annesinin gülü gülü.'
'ah yavrum ne güzel çıkmışsın toklusu.'
'büyümüş de fotoğraf çektirirmiş eşek sıpası.'
(bkz: aile feysbuğu) kavramını ortaya çıkarır. daha edepli bir üslup takınmanız, fotoğraflarınızı ve bağlantılarınızı falan özelleştirmeniz gerekebilir.
(bkz: annenin feysbukta tiki gibi yazması)
öncelikle farmville başlar ve diğer oyunlara kadar gider..sizin fotoğraflarınıza paylaştıklarınıza gerçek hayattaki uslubuyla çok güzel olmuş annem,ah evladım benim aferin sana gibi cümlelerle sizi facebooktada destekler..aaaaaahhh ahh ana yüreği işte
ekleme talebinin kabul edilmemesi gereken durumdur.
annenin fotoğraflarınızın altına "canım kızım..", "ne yakışıklı oğlum var * " gibi yorumlar yapabilmesine olanak veren hadisedir.
(bkz: facebooktan soğuma sebepleri)
hırs yapar, hatta çaktırmadan ağlar.yapıcam bunu ben ! diyerek söver küfür eder.

bizzat yaşadım. kadın kendini aştı.
maşallah diyelim. ?
anne, çocuk, bir arkdaş.

B: olum çok cool çıkmışsın lan bu fotoğrafta.
ç: ay çok teşekkür ederim.
A: oyhh oğluşuma bak hele maşallah maşallah pekte tatlı çıkmış.
A: yavrum oraya para koydum, 2 tane ekmek al.
- koçlara bak maşallah.
gibi bir yoruma maruz kalabileceğiniz bir durumdur.
En büyük zararı arkadaşları arasında hırs yapılan o oyunlar için bana şunu şunu yolla demesidir. Rahat bırakmıyor kardeşim, illa istediği şeyi göndereceksin.
her an bir resminizin altına ''Ayyy yavruma bakkkkkk'' diyebileceği bir durumdur
gecenin bir saati telefon açıp 'kızım bu yolladığım yazıyı duvara mı yazmalıyım mesaja mı? yani herkes görmesin bak burda bir kutu var ona mı yazmalıyım' gibilerinden işkencelere maruz kalmama neden olmuştur. güzel anneciğim hala duvar ve mesaj olayını kavrayamamıştır maalesef. buraya da el atmasından korkmaktayım.