bugün

en kötüsü zorba yöntemidir

burun tıkanır eninde sonunda o ağız açılınca yemek tıkılır.
O çıngırak denen aletler annenim başını ağrıtırken çocuğa yemek yedirir. elinizde 6-8 yaş civarı kız çocuğu varsa hiç kafa şişmeden yemek yedirebilirsiniz.
ağlarken ağıza kaşığı sokuşturmaktır. eşşek gibi bağırtır ama yedirir o mamayı. yeter ki aç kalmasın. bir de sreklam izleten, tarkan dinleten arkadaşım var. çocuğa sakinleştirici vermiş gibi oluyor.
-baak sen yemezsen babaya veririm o yer. bak veriyorum. yicek bak az kaldı. al babası ye hadi. vs vs- diye blöf yapmak.
Bir burger lokantasında yemek yemiştim.Tam yuruyordum ordan bir çocuk annesi “ oğluma kızarmısın yemeğini yemiyor “. Tabi garip ben öyle kalakaldım sonra çok çok yapmacık bir şekilde “ Yemeğini ye “ dedim ardından ordan ayrıldım. Ama o anda olan Utancı mallıgı unutamam.
Sonu her zaman, mama verilen kaşıkla ağzın etrafına bulaşan mamayı sıyırarak onun da yedirilmesiyle tamamlanan tekniklerdir.
annenin bebeğine mama yedirme teknikleri çok değişiktir. bebeğin iştahı olduğu zaman çocuk zaten yiyor. fakat bazı anneler istiyor ki çocuk devamlı yemek yesin. yemeyince. ilginç yöntemlere başvuruyor, hanimişş benim oğlumm veya aç bakimm ağzını tatlı kızım benimmm. eskiden anneler çocuklara aşırı ilgi göstermezdi. acıktığı zaman yer derdi. sen ne kadar ilgi gösterirsen daha fazla ister diyerek çocuk şımartılmazdı.
-tren geliyor.