bugün

Evet annem yanımda değil bi zahmet uplamayın başlığı. Her şey reklamdan ibaret.
annesini kaybetmiş insanlar için o acı günü tekrar hatırlatmaktan başka bir işe yaramayan gündür.
Tüm annelerin, anne gibilerin, anne yarılarının, anne olmak isteyenlerin ve elbette hasretle anılan melek annelerin, anneler günü kutlu olsundu..
Peygamber efendimiz(s.a.v) soyle buyurmustur...

"Cennet annelerin ayaklarinin altindadir."

"Anne cennet kapisinin ortasindadir."

Butun annelerin, anne adaylarin ve allah'in rahmetine kavusmus annelerin, anneler gunu kutlu olsun.
yılın 365 günü anneler günüdür. genede madem bugün olarak adlandırılmış hepsinin ellerinden öperek kutluyorum günlerini. hakları ödenemez. kirpi bile yavrusunu pamuğum diye severmiş. bir annenin evladına olan sevgisini varın buradan anlayın.
bir meslek düşünün. dünyanın en pis, en zor, en çekilmez, en bitmez, en yorucu ama aynı zamanda en güzel ve en kutsal işi... çoğu zaman yemek yemeye bile vakit bulamadığınız. kendi iş konumunuzu ortaya çıkarabilmek için 9 ay yük taşıdığınız. kendi bedeninizde bir canlı büyütüp, dünyanın en sancılı süreciyle dünyaya getirdiğiniz.

tüm annelerin, en çileli meslek emekçilerinin anneler günü kutlu olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=tnPvZ5AB8v0
Ellerinden öpülesi annelerin günüdür. Herkesin harcı değildir anne olmak. Cesur kadın, fedakar kadının işidir.

Edit:imla.
anneler günü tabi ki kutlanacaktır. o annenin bir anlık mutluluğu hiçbir şeye değişilmez.
ancak her şeyde olduğu gibi bu aktivitenin de sosyal medyada şov aracı haline dönüşmesi fazlasıyla itici geliyor. git yanına sarıl kutla değil mi? neyin şovunu yapıyorsun. neyse ki instagram kullanmıyorum da şahsen kafam daha rahat bu konuda.

annesi hayatta olmayan arkadaşlar da bu durumla baş etmek durumunda başka çare yok. hayatın içinde acı olmadığını kimse söylemedi bize. dünyanın kanunu böyle. bir gün herkes acı çekecek.

birazdan bende 1 ay önce kanserden kaybettiğim annemin mezarına gidicem anneler gününü kutlamaya. tüm annelerin anneler gününü kutlarım.
insanı masum bi telaş kaplayan özel gün.
çocukluğumda bahçeden koparıp verdiğim gül karşılığı biraz terlik olduysa da iyidir be anneler günü.
görsel
Tüm annelerin günü kutlu olsun. Bu güzel pazar gününde bir tek kendi annelerinizi sevindirmeyin yavrularını beslemek zorunda olan diğer sessiz anneleri de unutmayın.
Ömrümde ilk defa; kız kardeşimin yoğun ısrar ve baskısı sonucu anamı arayarak kutladığım gündür.
Kadın şokta, panikte, kafasında deli sorularla başbaşa kaldı ben telefonu kapatırken. Arayıp kutlamakla iyimi yaptım, kötümü yaptım bilemediğim gündür.
Bizim icin butun bir omrunu feda etmis canimiz annelerimize itaf edilmis bir gundur. Bütün kadinlarin anneler günü kutlu olsun.
tüm temiz kalpli annelerin anneler günü kutlu olsun.
aşırı saçma bir gün.
13. yy itibariyle, annemize ana, ane, anne gibi ifadeler ile hitap ederiz. eski türkçe'de anne kelimesi değil, öğ kelimesi ile bir hitap ediş mevcuttu.

öğ kelimesi bugünkü öğreten ve öğrenen kelimelerinin ilk halidir. annelerimiz bize her nesnenin ilk bilgisini veren, öğretmendir. bir insanı, daha geniş perspektifle toplumu yetiştiren, öğreten annelerimizin, günü mutlu ve kutlu olsun.

eksilmesinler, hep varolsunlar. onların gönlü hoş olsun!
şirket yönetiyorsun, milyon dolarlık projelerle uğraşırken çok yalnız olduğunu düşünüyorsun tam o anda telefonuna bi mesaj geliyor: dün sesin iyi gelmiyordu, uyuyorsundur diye arayamadım. ıhlamur iç mutlaka, seni çok seviyorum.
öğretmensin, taşranın yalnızlığında öğrencilerinin başını okşuyorsun, o'nun senin başını nasıl okşadığını hatırlayarak.
doktorsun, hayat kurtarıyorsun, o'nun seni kaç kez kurtardığını unutmayarak.
iş bulamıyorsun, sıkıntılısın, belki de birazcık dargınsın, huzursuzsun. hemen koşuyorsun yanına çünkü biliyorsun huzurun kendisiydi o.
sevgi neydi?
sevgi, anneydi.
kutlu olsun.
Anneler günü, Aziz Valentin isimli bir papazın bir fabrikada çıkan yangında yanarak vefat eden 129 kadını anmak için her sene aralığın son haftası kutladığı bir gavur adetidir. Çam ağacı süsleyerek, bal kabağı oyarak bu oyuna alet olma!!!
Sevgililer günü kapitalizmin hizmetine sokulmuş ve benim gibi kutlayacağı ne bir sevgilisi ne de annesi olmayanların canını acıtan gereksiz gün.
Canımı sıkan gündür. instagram storylerinde annesinin fotografini paylaşanlar canım anam yazanlar cok yapmacık geliyor bana. Kadının haberi yok lan daha senin bunu yaptığın şeyden. Herseyimiz gösteriş olmuş.
anneler günü vardır da neden yetimler günü yoktur ? haaa Pardon yetimlik satmıyordu.
Gidip kendisine söylemek veya aramak varken facebooktan instagramdan kutlamayı anlamıyorum.
doğumgünümde çok sevdiğim dostlarım benim adıma en sevdiğim hayvan olan panda evlat edindiler wwf den.

artık bi pandam var ve artık ben her şeyden önce bi anneyim.

günüm kutlu olsun.
2. Anneler günüm umarım 30. Anneler günümü de görebilirim.
Buradaki maksadım sadece anne olarak yaşamak. Anne olmak nasıl güzel bir şey size tarif edemem.

Tüm annelerin anneler günü kutlu Olsun. Kadınsız bir dünya düşünülemez bile. Rabbim hiçbir anneyi evlatsiz bırakmasın anneler de evlatlarının olmadığı bir dünyayı düşünemez .
Sinirlenince “seni doğuracağıma taş doğursaydım” diyen annelerin, çorap lokasyonu bildirirken “en son nerede çıkardıysan oradadır” diyen annelerin, güdümlü terliğini tek seferde üç çocuğuna da isabet edecek şekilde fırlatabilen annelerin, gün be gün annesi gibi bir anneye dönüştüğünü fark edenlerin, biyolojik annelik de neymiş en kral anne ben olacağım diye evlat edinenlerin, “hepsi benim evladım” deyip kanadını kocaman açanların, köpeğini kedisini iguanasini “annesi kurban olsun” diye sevenlerin, doğurdum doğuracağım diyenlerin ve doğurmasam da içimde bir anne yatıyor diyenlerin, hepinizin anneler günü kutlu olsun!
Annesi azıcık uyusun, bu gece bebekle ben ilgilenirim diyen baba! Senin de anneler günün kutlu olsun!

Alıntı.
Gereksiz gün..

Anneler her zaman değerli ve özeldir.