bugün

ödenmezdir arkadaş. dahası var mı.
bir çok kişi kıymetlerini öldüklerinden sonra anlıyor. kafalarına vuruyorlar dedikleri şeyler, üzdükleri her an için... ama nafile hepsi.
benim için gram olmayandır.
dipnot: eksi butonuna yönelmeden önce sebebi nedir ne değildir sorgulayın bilmiyorsanız da gidin.
Sırtında da taşısan, ömür boyu baksan da, yemesen yedirsen, içmesen içirsen, uğruna dünyaları da satın alsan, canını bile feda etsen haklarını ödeyemezsin onların. Çünkü onlar senin bugünlere gelmen için elinden geleni yapmışlardır. Varlarını yoklarını koymuşlardır. Seni herkesten çok sevip herkesten çok düşünmüşlerdir. Başka birinin gösteremeyeceği bir sevgiyle besleyip büyütmüşlerdir. Hayatlarını senin mutluluğun, senin geleceğin, senin iyiliğin için harcamışlardır. Bir kere varlar bir daha yoklar. Arkadaş bulursun, eş dost bulursun ama bir daha onları asla bulamazsın. Kıymeti kaybedilince anlaşılsa da var olanların hemen gidip onları öpmesi, sevgilerini göstermesi ve hak dilemesi gerekmektedir. Çünkü onlar verebileceğiniz sevginin en büyüğünü haketmektedir. Kim sizin üzerinize onlar kadar titreyebilir? Kim onlardan başka sizin iyiliğinizi bu kadar düşünebilir? Onlara bağırılmaması, kızılmaması gerekmektedir. Tabi bazen insan istemeden de olsa yanlış şeyler söyleyebiliyor ama sonra bundan pişmanlık duymalı annesinin babasının affına sığınmalı gönlünü almalıdır. Kim emekli olduğu halde yaşı ilerlediği halde, ağrısı da olsa sızısı da olsa, hasta da olsa sizin geleceğiniz için sabahtan akşama kadar çalışıp kendini yorabilir ki? Kim sırf sizin için kendi giysisinden kendi yemeğinden kendi zevklerinden kısıp size harcayabilir ki? Kim bütün gün sizi düşünüp acaba şimdi nasıl? Başına bir şey geldi mi? Canı sıkkın mı? Onu üzen canını sıkan birileri var mı? diye düşünebilir ki? Veya kim bir başkalarına karşı kendisini kötülese bile sizi durmadan savunup, yeter ki insanlar yanlış düşünmesin diye sizi övebilir ki? Kim sizi karşılıksız, hiçbir şey beklemeden sevip, iyiliklerin en büyüğünü yapıp sonra da yine karşılık beklemeden yolcu edebilir ki? Annenizin bir kere yanağınızdan öpmesi, babanızın saçınızı okşaması, size minnet gurur dolu gözlerle bakması her şeyden müstesna, her şeyden harikadır.
Babamın hakkını ödeyemem.

Ben dükkana sabahları taksiyle gidiyordum, osman ünlü gibi buğulu bir ses ile, 'oğlum, ben zaten sabah namazına kalkıyorum, seni de iş yerine bırakırım, zaten her sabah çarşıda işim var, boşuna taksiye para ödeme" dedi.

Her hafta babama 1000 lira mazot parası veriyorum, normalde taksi beni 100 liraya götürüyordu.

Canım babam. Bütçemi düşünüyor.
Baba sen daha pahalıya geliyorsun nasıl diyeyim şimdi. Olsun babamdır.
Alkolü bırakıp evlenip çoluk çocuğa karışarak haklarini öde bı zahmet o zaman.

Şu hayatta Senden beklentisi buydu. Gözleri açık gitmesin garibanların...

Swh..
Çoktur.