bugün

imkansiz gozukse de pratikte imkansiz olmayandir.

su mecburi tanim isleri beni fazlasiyla yoruyor arkadaslar, bu durumlar beni cok geriye atiyor...

buna en iyi ornek annelerimizdir. daha cocuk yaslarda agladigimiz zaman derdimizi anlayan tek insandir, aslinda o kadar. yani bu duruma 2. bi ornek veremiyorum. ruh ikizi, dost most hikaye. anlatmadan anlasanilecegimiz insan yalnizca annelerimiz. simdi napiyoruz, gidip onlara sariliyoruz. saka lan saka, kalbine indirmeyin kadinin gece gece.
insanın ütopyalarındaki temel unsurlardan biri. selim ışıkın yegane hayalidir de aynı zamanda. (bkz: tutunamayanlar)
''sizden iyi olmasın boşanmada birinci'' gibi.
kendini ifade güçlüğü çeken insanın karşısındaki kişi tarafından anlaşılmasıdır.
mümkündür. yaşadım oradan biliyorum.
benden dili sağolsun çok yardımcısı olan konu.
bir selim var selim ışık, o anlatılmadan anlaşılmaya aşık. bir garip insan selim ışık. üstelik bilincinde de anlatmadan anlaşılmanın olanaksızlığının. sonra bir gün fark eder anlatılsa da anlaşılamayacağının. bilen bilir işte selim ışık'ın sonunu.
ne yazık ki biz de anlatılmadan anlaşılmaya aşık kalacağız. belki sonumuz da olur selim ışık gibi.
kim bilir...
gözler yeter efendim.annelerin en çok kullandığı teknik değil midir oyledir.
evleneceğim kişide aradığım en büyük özellik.
En yakın arkadaşla anlaşma şekli. Aramızda öyle bir iletişim gelişmişki bir bakışımdan tüm olayı çözme becerisine sahiptir kendisi.
iki kişi arasında nadiren rastlanılan, özel bir bağ.
Gözlerinle konuşmak.