bugün

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi'nden sonra türkiye'de hukukçu yetiştiren ikinci kurumdur. bir üçüncüsü var mı? o kadar hukuk fakültesine karşın yok.
tartışmasız türkiye'deki en kaliteli hukuk fakültesidir. o kadar kalitelidir ki ömrünüzden ömür alır ama yine de seversiniz.
çoğu iyi hocanın bilkent hukuk'a gitmeden önceki adresidir. Neredeyse bütün kadrosunun Bilkent'e geçtiği söylenir. Fakat en iyi hukuk fakülteleri içindedir. Hatta birinci yada ikincidir.
artık eskisi gibi olmayan hukuk fakültesidir. kült hocaları bir bir emekli olmuş; pek çok ayrılan ya da atılan yardımcı doçent ya da asistan olmuştur. 6 yıl önce komaya giren bir hoca misal uyansa fakültenin akademik kadrosundan pek çok kişinin olmadığını görecektir. diğer yandan hukuk fakültesi sadece öğrenci yetiştirmez; literatüre eser de kazandırır. maalesef son yıllarda doktrini sarsan ve baba kitap denecek bir eser çıkmamıştır ankara hukuktan. velhasıl eski ankara hukukluların hala en süper en iyi kadro bizde dediği fakültedir. bu kişilere bazı özel üniversitelerin kadrolarına bakmalarını öneririm. şu anda en iyi kadro bilkent hukuktadır.
dekolteli bir bluz giyinmiş arkadaşının yanında, sınıfın ortasında "whooooaaa, milleeet, çatalı görünüyor lağğnn" diye bağıran erkek müsveddelerinin öğrenim görebildiği okul. *
finalde ff le mi kaldınız? buyrun dersimin bütüne girin aa ile geçin mantığına (!) sahip okul. öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ilk dönem yatmaktaydılar daha düne kadar. vizelerin etki oranı yüzde yirmiye çekilince büyük rahatsızlık duydu geleceğimizin hukukçuları. betacopy en ağır kankaları. hatta okuldan daha çok uğranılan tercih edilen bir fotokopi yuvası. derslerde pratik bilgiden çok teorik bilgi var. idari yargılama hukuku, medeni usul hukuku gibi dersler görür üçüncü sınıfa gelmiş bir öğrenci. ama bu fakülte öğrencileri anca betacopy ezberi yapmışlardır. ya da ona bile zahmet etmemiştir kuzularımız sadece çıkmış sorulara bakmıştır. sorsanız bir idari mahkemeye dilekçe dahi yazamazlar. aile mahkemesine meramlarını anlatamazlar. ceza hukukunda kanuna muhalif her düşünceyi benimserler, tüm teorileri ezberlerler ama gel bir yargıtay kararı çözümle arkadaş deseniz hık der otururlar yerlerine. neden? bir sorun bakalım geleceğimizin hukukçuları ceza sınavlarını nasıl oluyorlar? doğru - yanlış. evet bu kadar işte. önermeye doğru veya yanlış diyerek sınav oluyor arkadaşlar. peki suçlu kim?
tabi ki bu okulun dinazorlaşmış tırt hocaları ve işi öğrencilik değil ezber olan inek güruh. allah selamet versin!
apaçi dansından nasibini almış fakülte.
http://www.vidivodo.com/4...nkara-hukuk-_-apaci-dansi-
öğrencilerinin ellerinde yaklaşık 4.5 kilo ağırlığındaki kitaplarla ankara caddelerinde adeta nispet yapıp, hava attığı fakülte.
Atatürk'ün Türkiye armağan ettiği hukuk mektebidir.
töröristmi yetiştiriyor öğrencimi belli olmayan yer. en yakın zamanda kapısına mührün vurulmasını bekliyorum.
(bkz: betacopy)
ömür törpüsü.
2010 - 2011 yılına göre tm 2 den 3.460 sıralamasına sahip vatandaşların okuyabileceği fakültedir.
gazi hukuk öğrencilerinin* kıl payıyla kaçırdıkları ve kendi okullarına ilk geldiklerinde feci burukluk yaşattıran fakülte bi kac ay sonra isler degisir aühf den bi kaç meslekdaş ile tanışılır bilgiler paylaşılır işte o an işin sadece isimde bitmediği görülür zira donanım açısından gazi hukuk kat be kat fazla şeyler katar öğrencisine.

Edit: gerçekten de hukuk öğrenmek isteyen birinin gitmemesi gereken yer 2. Sınfta okuyup cezai ehliyete kaç yaşında sahip olunur bilmeyen öğrenciler barındıran fakülte.
kızılaya giderken her zaman önünden geçtiğim yerdir. Dış görünüşü güzeldir. Köklü bir üniversitedir. Fazla olay, kavga görmedim ve duymadım.
okuyanların oldukça zorlandığı fakültedir.
bugün kuruluş yıldönümüymüş. hay kurulmaz olaydı.*
''yasaların ustasıyım bütlerin hastasıyım'' diye kütüphanelerde kamyon arkası yazısı yazdıran mektep.
bütün öğretmenleri bilkentin bünyesine katıldığından artık eski forsunu kaybetmiş fakültedir.
hukuk fakültesi deyince akla gelendir.

ankara adliye hukuk mektebi ilk adıdır. istanbul hukuk'un hocalarını alıpta bişey olan 3-5 yıllık salatasarayla kıyaslanması bildiğin fahiş hatadır. erdal hoca'nın deyimiyle beyin ile kalbin yerini şaşıran doktor gibindir. herkes bu fakülteye bok atar ama bu fakülte 800-900 kişi de alsa kalitesi barizdir. geleneği vardır. oturmuştur. ha bide unutmadan ankara hukuklu olmak sizi 1-0 önde başlatır amma velakin A'lı olmak da 1-0 önde başlayanlar içinde 1-0 önde başlamanıza neden olur. gerçi A'lı olmak tamamen lotaryadır. öyle de olsa A'lıysan A'lısındır. şimdi C neyim çıkmış alıyoruz haberlerini, onların yanında oooo tey teyyy teyyyy de teyyy teyyyy.

nerden mi biliyorum? hukukçuların arasında hemde 3 jenerasyon A'lı ankara hukukluların arasında büyüdüm ordan. abi bunların hepsi mi böyle bilmiyorum ama akıl almaz şeyler yapıyorlar.

not: rakipsizdir. ama illa bir rakip aranıyorsa istanbul hukuk rakip olarak yazılabilir. zira adamların tarihine saygılıyız. onun dışında başka da bir alanda rakip olamazlar, hiç biri olamaz.

edit:imla
ankara hukuk' ta 70 ile geçiliyormuş çok zor.
istanbul hukuk' ta 50 ile geçiliyormuş çok kolay.

diyen nice arkadaşlarımız vardır. istanbul hukuk' ta bu sene geçme notu geçici olarak 45' e çekildi. sonuç: 40' ı geçen birey sayısı 800' de en fazla 300 oldu. yani diyeceğim odur ki ankara hukuk-istanbul hukuk savaşı yoktur. bizi döve döve hukukçu yaparlar ama diğer fakültelerde bizim 5' te birimiz kadar zorlanmadan mezun olanlar var. onlar bizim gerçek baş belamızdır.
bu okulu bitirince şöyle sütunlu binaya yüzümü dönüp söveceğim diye ahdim vardı. evet sözümü tuttum. sövdüm. sövdüm. sövdüm. aradan 10 yılı aşkın zaman geçti. özledim be...
Bazılarımız için başarılması zor bir idealdir. Benim için de böyleydi. Hakim ve savcı olmak isteyenler için daha çok tercih edilmesi gereken yerdir. Burada hakim ve savcı alt yapılı öğretiye boğulabilir, bu öğretilerden bıkabilir, yaka ve hatta paça, omuz dahi silkebilirsiniz. (bkz: zoru başaramamak)
başkent üniversitesi hukuk fakültesine puansız giden arkadaşımla mezun olunca meslektaş olacak şahısların bitirdiği bölümdür.gerçekten de adalet mülkün temeli. umarım bitirince sorgulayacakları ilk şey bu olur. ben bir terslik sezmedim lakin...
en kaliteli eğitim veren hukuk fakültesi olduğu söylenemez, ancak en kaliteli öğrencilerin hukuk eğitimi aldıkları fakülte olduğu kesin.