(bkz: 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama)
(bkz: 17 şubat 2016 ankara da patlama)

5 ayda ülkenin başkentindeki 2 büyük terör saldırısı olmasından sonra başbakan ahmet davutoğlu'nun yaptığı açıklama.
http://www.milliyet.com.t...detay/2197350/default.htm

tek rakibi (bkz: ziyaaaa) idi.
bol keseden atıyordu!
a.d. (20.02.2016): "81 ille ilgili olarak söylüyorum, ele alan yeni güvenlik anlayışını yaygınlaştırıyoruz.
başkentimizin bu konuda diğer illerimizle farklılaşan bazı özel hususiyetleri var. her şeyden önce başkent olması hasebiyle birçok terör örgütünün halkı paniğe sevk etmek isteyen birçok mihrakın doğrudan hedefi olma riski söz konusu.
ankara'nın vilayet olarak gerek jandarma bölgesi gerek polis bölgesi itibariyle taşıdığı özellikleri tek tek masaya yatırdık. ankara'da kritik mekanların tanımını birlikte yaptık. özel olarak bu mekanlara münhasıran alınması gereken tedbirleri gözden geçirdik. bu çerçevede son yaşadığımız 2 terör saldırısını da esas alarak kritik alanlarda ve büyük, kitlesel gösterilerin olduğu anlarda alınacak tedbirleri de tekrar birlikte değerlendirdik.
her bir geçişi ve insan hareketliliğini kontrol edebilecek daha etkin ve alan kontrolüne dayalı bir yaklaşımı burada egemen kılacağız.
ne ihtiyaç varsa ne teçhizat takviyesi yapılması gerekiyorsa bunu süratle yapacağız. personel takviyesi gerekiyorsa personel takviyesi yapacağız. ankara'nın özelliklerinden kaynaklanan özel bazı eğitilmiş uzman güvenlik alanları söz konusuysa bunların eğitimi yapılacak."

sonuç?
(bkz: alamadı) ve / veya (bkz: almadı)
6. ayda 3. büyük terör saldırısı!
(bkz: 13 mart 2016 ankara patlaması)

sonra "ak boy"lar yumurtluyor "vay efendim her olayda hükumet mi suçlanırmış?" sizin yevmiyesi 30 tl'ye satılmış karakterinizi ...

edit: tapaj
(bkz: devletin başkentini koruyamaması)
Acaba melihi kovacak mı diye düşündüm bi an hani ankaralılara bi hayrımız dokunsun dedi zannettim boş bulunup.
has.. denilecek boş beyanattır.