bugün

Melih Gökçek'in şoförlerinin şehit kızına bile küfür edecek kadar hayvanlaşabileceklerinin açık kanıtıdır.

Olay Ankara'da yaşanıyor.

--spoiler--

şehidimizin, kahramanımızın kızı gözde tekelioğlu 21 yaşında… türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden ortadoğu teknik üniversitesi’nden mezun olmak üzere…

başkalarının çocukları gibi özel şoförlerle, makam araçlarıyla, yüzlerce korumayla değil, elinde şehit yakını kartıyla toplu taşıma araçlarını kullanarak okuluna gidiyor…

1 nisan günü okulundan çıktıktan sonra bindiği özel halk otobüsü’nde hayatı boyunca unutamayacağı bir travma yaşadı.

okulunun önünden araca bindikten sonra muavine şehit yakını kartını gösterdi. muavin şoföre dönerek “gazi”ymiş dedi…gözde durumu düzelterek “şehit” yakını olduğunu vurgular. şoför “hem ücretsiz biniyorsun, hem de duraktan binmiyorsun” diye azarladı…

şoförün derdi 2 lira’ydı…onun için karşısındakinin insan olup olmadığı, şehit yakını olup olmadığı önemli değildi.

gözde bu saygısızlığın karşında “yanlış yerden bindiysem, almasaydınız”.

şoförün cevabı ise korkunçtu…karşısında genç bir kız ve hepsinden de ötesi şehit kızı olmasına aldırış etmeksizin “s.ktir git lan” dedi…hem de onlarca kişinin önünde…

hayatında görmediği karşılaşmadığı bir şoktu bu gözde için…otobüste onlarca yolcu kafalarını çevirmekle yetindiler, yaşananlara en başından beri şahit olmalarına rağmen. sanki değer yargıları, insanlıkları sınırlandırılmıştı…

yaşadığı travma sonrası otobüsten inen gözde aracın plakasını aldı…06 br 9676

gözde, otobüs şoförü hakkında şikayetçi oldu. tüm girişimleri yaptıktan sonra, şikayetine cevap geldi… hem de babasının şehit edildiği günün 20.yıldönümü 18 nisan 2014 tarihinde:

“ilgili şikayetinizle ilgili olarak görevliler uyarılmıştır”…

--spoiler--

http://www.haberdokuz.com...izina-buyuk-terbiyesizlik
şoför küfür ettiği için bir davaya konu olabilitesi olan durum.
şerefsizliktir.

şöför de, muavin de, göz yuman da, bunu cezalandırmayan da..
konunun melih gökçekle ne ilgisi var anlamadım. türkiyede de atatürkün çocuğuyuz diyen bir sürü şerefsiz var. yok mu? günahsız mı onlar.
melih gökçekle ne ilgisi var?
siz böyle yaptıkça amacınızın şehit kızı olmadığını gözler önüne serdiniz ya ben de kıza odaklanamadım.
şöföre ettiğim küfürler insanları boş yere karalayanlara da gitti.