bugün

(bkz: heykeli giydirmek)
(bkz: atları hadım etmek)
eleştirilecek bir yanı yoktur elbet her şey halk içindir.
nazi almanyasında yaşamadığı, hatta ikinci dünya savaşında daha doğmamış olmasına rağmen hitler i bile eleştirir bu namussuzlar.
ülkemin başkentini yöneten bir adamın varsa hatalarını söylemek ve eleştirmek, hakkari de de, edirne de de olsa hakkı olan eleştiridir.
bir kentte olanlar ulusal basından herkese yansıyorsa, bir kenti sultanlık gibi 15 yıldır yönetiyorsa ve yolu ankara da n bir kez geçenler ne biçim gerçekten bu kent diye soruyorsa, yolsuzluklar dillere destansa, 00:00 da aştide vaya şehrin göbeğinde araç bulamadığın için sap gibi ortada kalıyorsan, aştide servis bulamıyorsan nerede yaşadığının pek bir önemi yok eleştirmek için.
susmalıdırlar. ona ankara'da yaşayanlar yeter.

(bkz: kırk bakireye tapmaya bal yanaktan tatmaya geldim)
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
hobi olarak yapıyorlardır belki şey yapmamak lazım.
siyaset godamanlarının yasadıgı sehirde dahi yolsuzluk yapmayı basaran siyaset adamı elbetteki tüm herkesce konusulacak insandır.önemli insanlar yaptıkları icraatlarla büyük ünvanını kazanırlar.bir yahudi sözü vardır:ne olursanol en iyisi ol...
(bkz: parodi)
her eve lazım insanlardır.
melih gökçek i eleştirmek için ankarada yaşamak gerekmediğini yüzümüze vuran cümle.. zira yaşayıpda anlamamak, yaşamayıpta, bilmekten daha iyi değildir..
baslıgı acıp da daha sonradan kendisinden bagımsız entellektuel diye bahseden arkadasın baslıgıdır fakat durum sudur ki bi insanı tanımak icin illaki de orda yasamak veya o insanı tanımak gerekmez bir de not yazılmıs akp li degilim diyerekten ama bu anlayısıyla akp yi sacma bi sekilde savunmustur eminim kendisi de tanımıyordur melih gokcek denen adamı baslıgın tersini de acabilirdi ornegin ankara da yasamamasına ragmen melih gokcek i savunan adam tarzında adam kendi savundugu partiyi yazmıs ki biz savunmasına da bir sey demiyoruz sonradan ben akp li degilim bagımsız entellektuelim diyor melih gokcek denen adamı tanımak icin duelloyu dinlemek yeterlidir.
Bi insan nasıl olurda sahip olduğu villa sayısını bilemez? E sen bu adamı eleştirme de kimi eleştir. Beni mi?

Ben vurgundan villalar yapmadım ağalar.
botaş'tan haberi olan evindeki doğalgaz faturasını ay başında rulo yapıp yiyen adamlardır. yedi ceddini yakından tanırlar melihciğimin.
ankara'dan her geçişinde köprülerin, geçitlerin amansızca çoğalışına şahit olmuş bünyelerdir.
bir kişiye yapılan haksızlığı bütün topluma karşı işlenmiş bir suç sayanlardır.
ankara da yaşama hakkına sahip olan kişilerin tek başına eleştirileriyle bir şey olmayacağını anlayan yurdum insanı tepkisidir.
(bkz: gotham da yaşamayıp joker i eleştirenler)
(bkz: kripton da yaşamayıp superman i eleştirenler)
(bkz: küba da yaşamayıp che yi eleştirenler)
(bkz: galatasaraylı olmayıp sabri yi eleştirenler)
seç beğen al 1 tl.
6. yüzyılda yaşadığı halde atatürk'ü eleştirenler gibidirler. bir gariptirler.
melih gökçek'i eleştirmek için ankara'da yaşamanın gerekmediğini bilen, aklı başında kimselerdir. en azından melih gökçek'i eleştirmek için ankara'da yaşamak şartı arayan zihniyetten daha sağlıklı bir kafa yapısı vardır böyle kimselerin.
ankara'da yaşayıp melih gökçek'e şükreden kesimden daha mantıklı bir iş yapmakta olanlardır.
- size giren çıkan ne?
diye sorulan güruh.
yaşadığı ülkenin başkentinin belediye başkanını eleştirme hakkı saklı olan yurdum insanıdır.
genelde istanbul da yaşayan ara sıra ankaraya giden insanlardır. ankaraya vardıklarında saat 12 geçmişse eve taksiden başka bir şeyle gidemezler. sincan taraflarına giderlerse de 60 tl gibi bir para verirler. ayrıca genelde ankarada yaşayan tanıdıkları vardır ve onlar sayesinde melih gökçeğin ne haltlar yediğini çok iyi bilirler.
Uludağ da okumayıp, sözlük yazarı olmak gibi birşeydir.
melih gökçek'e söz söylemek için ankaralı olmak veya ankara'Da yaşamak gerekmemektedir. zira melih bey'in yaptıkları ve özellikle yapmadıkları fizan'dan bile duyulmuştur.

ankara herkesin şehridir ! ankara başkenttir ! herkesin bu şehre sahip çıkması gerekir.
en azindan, 4 donem arka arkaya aday olmanin demokratik hicbir yani olmadigini kavramis kisilerdir.
ankara'da yaşamayıp başka bir şehre giderken ankara'nın içinden geçen ve "aga melih gökçek iyi çalışıyor, adam bir yollar yapmış, köprülü möprülü, hiç beklemiyosun valla trafik derdi hiç yok" cümlesini edenlerden ankara'yı daha fazla gezmiş olanlardır.

şehirciliğin sadece köprülü kavşak olmadığını bilenlerdir.