bugün

sevilendir. sigara, çay, kahve v.s içmeyi daha zevkli kılar.
(bkz: melankoli)
ceteris paribus değerlendirirsek (ki sokakta yaşayan, evini su basanlar vardır) güzel bir güne vesile olan yağmurdur. bolca kafein ve daha da bolca mozart ile geçmiştir. cesar millan'ın sıkça belirttiği; sakin ve özgüven dolu enerjisiyle arkasında da durduğu üzre "anda" yaşanmıştır, bu konuda köpeklerden ve bebeklerden öğrenecek çook şey vardır.

(bkz: sezarın hakkı sezara)
farid farjad-dejad gity eşliğinde elinde kahve sigarayla izlersin yağmuru. yoldan geçen arabalara bakarsın. varsa sevgilin ve uzaktaysa eğer, yalnızlığı koynuna alır sevgilini hayaliyle aldatırsın.
insanın içini daral daral daraltan, sıkıntıdan patlatan, havanın ılık olmasına rağmen sudan çamurdan yapılacak tüm planları altüst eden, insanları hayattan bezdiren yağmurdur. yetii be, bi dur!
evden dışarı çıkılmadığı için görülmeyen , hissedilmeyen yağmurdur. yağsın bananedir.
sıktı artık.yani yağmur sevilen bişeydir üstelik ankaraya da çok yakışır ama artık durmalı.
bursa'da dün gece ve gün boyu yağan yağmur kadar şiddetli yağmurdur. sokaklar buruştu resmen ıslanmaktan toprak suyu kabul etmiyor cacık gibi oldu her taraf.
ankara nın zaten gri ve melankolik havasına daha da bir kasvet katmıştır.
dur durak bilmeden yağmaktadır ki artık çatı da pes edip akıtmaya başlamıştır.
sanki sıcak geçen son birkaç günün intikamını almak istermişxesine sabahtan beri aralıksız yağan yağmurdur. azıcık yavaşlasa dışarı çıkacağım. sabahtan beri odanın içinde tıkıldım kaldım. vallahi delirdim. ayrıca real e gitmem lazım. aç kalıcam lan yoksa. bari azıcık yavaşlasa.

yalnız bu ankara amma garip bir şehir. yağmur yağmıyor yağmıyor. yağınca da dinmek bilmiyor. tamam çok severim yağmuru da şemsiyem yok arkadaş. neyseki okul tatil. o değil de yarın cumhuriyet bayramı kutlamaları nasıl yapılacak asıl onu merak ettim.
gayet güzel bir gün geçirtmiştir. hem tatil, hem yağmur, erkenden ev, çay keyfi falan gayet güzeldi, sakindi bugün.

şehirde mutsuzluk oranında azalma yaşandı, vallahi.
artık sinir etmeye başlamıştır. sayesinde elektrikler bir gidiyor bir geliyor. dizi izliyordum lan tam da en heyecanlı yerinde kapanıverdi bilgisayar. neyseki pilini kitaplığa koymuştum. aslında şu anda küfür etmem gerekirdi ama chrome sağolsun kurtarmış sevgili dizimi. yoksa cidden çok kızardım çok. ne işe yarayacaktı orası da muamma ya neyse. en azından karanlıkta ve internetsiz kalma gibi bir ihtimal yok. ona dua ediyorum.
istanbul'da da vardır.
köprü altlarını sel basması muhtemel bir durumdur.
istabul'unda farklı olmadığı yağmurdur.bütün gün yağmur yağdı ya birde rüzgar falan esiyor.
gün boyu devam eden yağmur bütün bir şehri esir almış durumda. bütün iş yerlerini, yere yakın dükkanları ve arabaları su bastı. arabalar adeta suyun içerisinde raks ediyorlar. rakkaslar ve rakkaseler meydana çıktı. aman allahım! bu nasıl bir yağmurdur böyle. bu arada bugün oynanan bir futbol karşılaşması iptal edilecekti sayın sözlük. lakin federasyon buna izin vermedi ve su topu federasyonu ile görüşülüp ortak bir karar alındı. maç kaldığı yerden devam etti ve su topu kuralları uygulandı. inanılmaz bir gün yaşıyoruz sayın sözlük. sayın sözlük? sayın sözlük söz sizde. ben mhmtnsyz. uludağ sözlük haber-ankara.
iklimin değiştiğini gösteren acı bir örnektir. Aylardır Ankara yağmur altında. Tarladaki ekinler çürüdü. Açlık tehlikesi kapıda. Eğer iklim hep böyle gidecekse iklime göre mahsül ekilmeli bundan sonra. örneğin çeltik düşünülebilir. Ekmek yerine bundan sonra pirinç lapası yeriz, hiç değilse aç kalmayız.

Dünya değişiyor, buna ayak uydurmak lazım. tedbirler şimdiden alınmalı.