bugün

Havalar soğudu tabi dışarda mi içecek birde sigarasını çocuk. Öğrencilere bu cesareti veren yeni düzen eğitimcileridir hatayı uzakta aramamak lazım.
bana öyle geliyor ki türkiye de eğitim konusunda amerikalılaşacak. belki de bu görüntüler böylesi bir sürecin belirtileri. iddia edilen odur ki amerika'da elit kesimin gittiği ilk ve orta dereceli okullar son derece iyi eğitim veren okullardır. öte yandan sıradan insanların hele hele afro-amerikan ya da ispanyolca konuşan vatandaşların çocuklarının gittiği okullar hiçbir eğitim vermeyen, okumayı dahi ancak öğretebilen okullardır. iyi ailelerin çocukları iyi okullara gidip ardından adını çokça duyduğumuz harvard, ucla, columbia, chicago, yale, nyu, mit, michigan, boston, princeton gibi yüksek okullara giderler. geri kalan cahil gelip cahil gider. son zamanlar yaygınlaşan bu tip görüntüler bana bu iddiayı hatırlattı. yıllar önce amerika'yı çok iyi bilen bir akademisyenimizin bir kitabında okumuştum.
akp zamanında olmuştur.
Öğrenciye bu kadar yüz verip öğretmeni yerin dibine sokarsan bu olanlara şaşırma hakkın yoktur. Konu öğretmene linç olunca sayfalar dolusu yazanlar bunu da öğretmene yükleyebilirler. Ama şu var ki bu ülkede eğitim bilerek, istenerek bu hale getirilmiştir. Bu ülkenin tarım ile birlikte şah damarlarından biri kesilmiştir.
Herkes okuyacak diye bir durum yok kov gitsin amk.
Duyarınızı bölmek istemiyorum ama, Lisede hiç şımarmayan insanlar mısınız anlamadım ki. Bu hareketleri mazur gormemekle birlikte, her dönem, her daim var olan olayları ilk kez görmüş gibi garip tepkiler veren bi kitle de var. Ben, o ergenlerden çok bunları anlamıyorum.

Hababam sınıfı yapınca hihoho, yeni nesil yapınca iyyyy toplum bitmiş, insanlık nerede.
Bir eğitimci olarak görüşümüzü şöyle ifade edelim; Siz bütün bu olup biteni tesadüf mü zannediyorsunuz? Nasıl ki türk ordusu balyoz ve ergenekon kumpaslarıyla iğdiş edildi ve itibarsızlaştırıldı eğitim sistemimiz de özellikle akp'li hüseyin çelik ve ömer dinçer'in bakanlık yaptığı dönemlerde katledildi. Kılık kıyafet serbestliği, andımızın kaldırılması hemen aklıma gelen sadece iki örnek. Eğitimin en önemli temel direği öğretmen yerin dibine sokuldu, zavallılaştırıldı.

Tarımda hayvancılıkta ve diğer bütün sektörlerde aynı taktikler uygulandı ve türkiye bu günlere getirildi. Kuşatma altındayız ve bu kuşatmayı yarmak zorundayız. Uyuduğun kan uykusundan uyanma vakti gelmedi mi ey türk milleti?
Yarasın paşama ayda belesten 5 bin alan öğretmenlere iyi yapmış.
40 kişilik sınıfta mastürbasyon yapmıştı bir çocuk bizim sınıfta. Ne iğrenç okuldu be.. Sene 2001.

Sigara içmek ne?

Bir keresinde de yine hoca ders anlatırken bizim sınıftan yan sınıfa geçmişti çocuk diğer sınıfın hocası kulağından tutarak sınıfa getirdi sonra disiplin tabi. Yani daha neler yapan vardır kim bilir.. sigara basitmiş yahu..
Eğitimde sistemden hariç ciddi sıkıntıların olduğunu yansıtan görüntü.

Hocanın haberi yok gibi duruyor arkası dönük ki çocuk da gizli içiyor gibi.

Belki yaşın gençliğin getirmiş olduğu bir şey ama yeni nesil böyle.

Saygı denen şey çoğunda yok lakayıt tavırlar vs.

Öğretmenlere allah kolaylık versin kızsa bir türlü kızmasa bir türlü.
Zopa şart bunlara.
Yeni bir şey değil bu görüntüler, bir çoğumuzun lise zamanında ya karşılaştığı ya da övünerek anlatanlardan duyduğu şeylerdir. Tek fark artık bu görüntüleri onbinlerce insan görüyor!
eğitim ailede başlar.Anne babaların eğitemediği piçleri öğretmene kakalarlar bir güzel.
Öğretmen de uyaracak olsa bu piç gider şikayet eder bana bağırdı diye.
Hababam Zühtü hocanın da dediği gibi iT SÜRÜSÜ BUNLAR!