1. ?.
  gitmemesi çok da umrumuzdaydı diyebileceğimiz iranlının dün basına yansıyan sözleri.sözü sarfeden gitmek istese de götürülmemesi gerekir diye düşündüğümüz ve hatta kalpten inanmayanlar ve atatürkün fikirlerine karşı gelenler zaten gitmesinler diyerek son noktayı koyduğumuz sözlerdir.
  3 ... dahaasabi
 2. ?.
  (bkz: hatemi rte dostlugu)
  -1 ... soyle-boyle
 3. 0.
  --spoiler--
  Birand'ın "Nedense iranlı resmi yetkililer geldiklerinde Anıtkabir'e gitmez. Atatürk'ü ziyaret etmez. Türk yetkililer de iran'a gittiklerinde lideriniz Humeyni'nin mezarına uğramazlar. Anıtkabir'e gitmek, iranlı bir resmi yetkili için kötü bir şey midir?" sorusunu yanıtlayan Hatemi, şöyle dedi:
  "Bu tip protokol işlerinden artık vazgeçmemiz gerekir. Daha çok gerçeklere bakmalıyız. Zira iki toplumun birbirine saygı ve sevgisi büyüktür. iki ülkenin yakınlaşmasında, toplumların birbirlerine karşılıklı saygısı çok önemlidir. Protokolden vazgeçmek lazım. Protokol önemli değildir. Halklarımız birbirine yakındır. Daha da yakınlaşması için neler yapılması gerektiğine bakmalıyız. Protokole değil."
  --spoiler--

  metni yukarıda verilmiş bulunan haber.
  2 ... dahaasabi
 4. 1.
  (bkz: hatemi kim lan)
  ... blindguardian
 5. 2.
  180 derece saptirilmis ifadedir. hatemi aslinda tam tersini soylemektedir. (bkz: ataturk e gidelim)
  ... isla morada
 6. 3.
  (bkz: beni it kopukla muhatap etmeyin)
  2 -1 ... donnie darko
 7. 4.
  (bkz: hatemi noluyor her tarafın oynuyor)
  1 ... salca
 8. 5.
  lafın vücudun hangi nahiyesiyle dinleneceği ve okunacağıyla çok yakından alakalı cümle. adamın ifadesinde böyle bir cümle geçmediği gibi azıcık dikkat edilirse bunun tam tersini anlatmaya çalıştığı da görülecektir. protokolü bırakıp yakınlaşmak için gerekenler yapılsın demek anıtkabire gitmekten vazgeçilmeli mi demektir? hayır zira zaten iranlı yetkililer anıtkabire gitmemektedir öyleyse neyden vazgeçilmektedir? cevap: anıtkabire gitmemekten. milliyet gazetesi ne yapmaya çalışmaktadır?
  1 ... williamhowardtaft
 9. 6.
  (bkz: kim ki bu)
  (bkz: kimin nesiki bu)
  (bkz: beni böyle dişlerimin arasından konuşturuyor)
  (bkz: burhan altıntop)
  -1 ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 10. 7.
  (bkz: her eve bir anıtkabir)
  1 ... çakan adam