1. .
  2000 yılında Baltimore, ABD'de David Portner(Avey Tare) ve Noah Lennox(Panda Bear) tarafından kurulan, Spirit They're Gone, Spirit They've Vanished adında, folk noise rock ambient drone ve psychedelic eserler serilerinden ilkini kendi şirketlerinden çıkardılar.

  Arkadaşları Geologist (Brian Weitz) onlara katıldıktan sonra Danse Manatee'yi 2001'de yayınladılar. 2003'e kadar bir canlı performans albümü yayınlayan grup 2004'de geri dönüşünü yaptı ve 2007'de Domino Records'la anlaştı ve Strawberry Jam adındaki son albüm çıktı.
  ... rs ne la
 2. .
  bütün parçaları güzel olan albümler denildiğinde aklınıza çok sayıda albüm ismi gelebilir. ancak, "bütün parçaları çok güzel olan albümler" söz konusu olduğunda bu sayının oldukça düştüğü görülecektir. işte merriweather post pavilion o nadide eserlerden birisi ve animal collective'in şimdilik başyapıtı.animal collective'in sekizinci stüdyo albümü. ilk olarak piyasaya sürülüş tarihi ise 6 ocak 2009. panda bear'ın kendi ifadesine göre şu ana kadar kaydettikleri en güzel albüm. ayrıca 55 dakikalık süresiyle ilk albümlerinden sonra en uzun albüm. her albümde ortaya daha farklı eserler koyan, kendini devamlı geliştiren bir grup olarak bu albümde de üzerilerine düşeni yapmışlar. gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. sizi bazen dans etmeye zorluyor, bazen gülümsetiyor, bazense üzüyor ve çoğu zaman bunların hepsini aynı anda hissettiriyor.
  ... bos tespitlerin bos adami
 3. .
  bunlar, maryland'in batisindaki kirsal bolgeden cikmis, portekizden hortlamis ve new york'dan cikmis bir gruptur. an itibariyla brooklyn'de ikamet eden enteresan bir grup. grup ismi ve grup elemanlarinin kullandiklari isimler ile hayvanlara takintili olduklari anlasiliyor grubun. avey tare, panda bear, geologist, gruptaki muzisyenlerimiz. albumlerini yayinlamak icin kurduklari plak sirketinin adi da "paw tracks". yaptiklari da, gayet hayvani, primal, deli bir muzik. 60'larin asitten kafayi yemis gurultulu garaj gruplarindan ve bunu tam ziddinda duran zamanin ozgun folkcularindan (incredible string band , vashti bunyan vs.) , 70'lerin can vs. krautrock gruplarindan, boredoms, acid mothers temple gibi freak japon gruplardan esintiler tasiyor.

  beniz zevkim icin biraz cok pop ogeleri kullaniyorlar fakat, fena degiller; dinledikce sevilen gruplardan
  ... purp