bugün

Doğu ekspresi birebir.
tanım : yalnızlığın etrafınızda bulunan kişi sayısıyla hiç bir alakası olmadığını düşündüğüz ve kendinizi bulunduğunuz ortamdan yabancılaştırarak içine düştüğünüz zamansız istek.
Hafta sonu hangi şehre deplasman varsa oraya gidip kafa dağıtma şeklidir.
(bkz: Gürkan genç) ona da aniden gelmiş böyle bir istek.
bana her sabah oluyor ya.
17. entrynin beni anlattığı istektir.
Ege kıyılarından, akdeniz'e gideyim istiyorum, yolda istediğim yerde durayım. Denizi izleyeyim. Dalgaların kayalara vuruşunu, çıkardığı sesleri, rüzgarı. Çok mu yoruldum ? bu manzaranın karşısında uzanıp kitap okuyayım. Küçük bir otelde sabahlayayım. oteldeki samimi ama bir daha hiç görmeyeceğim insanlarla sohbet edeyim. Ne telefonum çalsın, ne de açıp bir yerleri merak edeyim. Sadece o anı yaşayıp gideyim. Geleceği ya da geçmişi düşünmeden...
yanında sevdiğin bir insanla beraber iki üç parça eşya alıp kafana ne eserse onu yapmak.
tek başına varolma isteği.
golf kullanmaya başladıktan sonra bana daha sık gelen istek. maddi yönü sıkıntı olsa da yemin ediyorum dünyanın en keyifli şeyi. bilmediğin yerleri görmek, hep televizyondan gördüğün yerlere gidip oranın havasını solumak. saatlerce eşinle sohbet etmek, çocuğunun arka koltukta uyuduğunu bilmek...
uzundur hissettigim duygudur.. sadece gitmek.. dilini bilmedigim, hatta herhangi bir dilin bile konusulmadigi yere. giderken tum gecmisimi tarayip kimilerini zihhnimin cebine koymak kimilerini ise tarihin geri donusum haznesine atip yok etmek.. o kadar uzun surmesi yolun. tamam, artik ceplerimi doldurdum diyene kadar gitmek..
sonra kesfetmek dunyanin bilinmeyen koselerini.. keske.. belki.. bir gun evet..
Dün gelen istek. Diyarbakır istanbul uçak biletiyle resmileştirildi.
Genelde günün stresi ve ard arda gelen olumsuzluklar sonucu hissedilir.
en az 500 tl yi gözden çıkarmaktır ama para ne için var di mi. istif için değil tabi.
Sürekli Metallica - Wherever i May Roam dinleyerek yapılabilir.
anında motora atlayıp uzun yola çıkarım. hep yaptığım şey.
Uzun yola diye çıkıp bakkala gidip gelmemle son bulan istektir.
Bir an benim de içimden gelmiştir.
Sonuçta yol yabdı.
Maalesefki uzun yol insani degilim. Yol beni tutuyor. Hem bana hem yolculara yazik. Gulucuk.
Uzun yolun dönüşünde yeniden gelen uzun yola çıkma isteği ile ucuca eklenen sigaraya benzeyecek eylemdir. Bağımlılık yapar. Zararsızdır.
Aniden değil her an gelen bir istek.
oluyor bazen oyle.otobandaki son cıkısa girmek istemiyor insan alıp basını gidesi geliyor. sonra ne mi oluyor? son cıkıstan eve dogru yoneliyorsunuz.
Bu ara sık gelen istektir. Gece çıkmak en güzelidir.
anlık aşırı bastıran duygu.
Rezil bir insan olduğunuza işarettir.
Sevdiğin şarkılarla kucakladığın kilometrelerin nedenidir.