bugün

efendim ben türkiye cumhuriyeti anayasasını tanımıyorum. şimdi ne olacak? burada ben haklı mıyım haksız mıyım onu değerlendireceğim.

kardeşim bu anayasayı yapan ve uygulayanlar da insan değil mi? insan! peki ben neyim? insan!

soruyorum size,kardeşim ben koyun muyum? niçin senin yazdığın fermanlara sadık kalayım ki? ben de teoriler ortaya atabilir, vicdanıma göre hareket edebilirim.

son olarak tabii ki türkiye cumhuriyeti anayasısına sadığım ancak ya bir gün karşı çıkarsam. o zaman ben de insanım kardeşim ben bu anayasayı tanımıyorum dersem, aihm karar ver! kim haklı?
tanıyan mı kalmış kardeşim.
herkes tadilat peşinde müteahhit.
şurasını burasını,
ilk üç kalsın
kalmasın,
yeter,
yetmez ama evet,
hayır
neye,
bilmem.
en son olarak yolsuzluklar üzerine gidilmesini önlemek amacıyla hsyk'yı adalet bakanına bağlayarak anayasadaki kuvvetler ayrılığı ilkesini kasten çiğneyen akp'nin 12 yıldan beri tekrarladığı faşizan laf.
(bkz: atara atar gidere gider sözlükçüyüz şeklimiz yeter)
tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış sözünü akla getirir.
bir müftünün kuranı tanımıyorum demesi gibi bir şeydir.
bu lafı eden bir bakan, bakan değil çete lideri durumuna düşer. yahu bakanlık dediğin makam o anayasada yazdığı için var. yetkilerin o anayasadan türetilen kanunlarla tanımlanmış. hiç utanmadan anayasaya sadakat yemini etmişsin. anayasayı tanımıyorsan hangi kanuna göre o makamda oturuyorsun? çete lideri misin?

anayasada beğenmediğin ne varsa değiştirme yolları bellidir ve o yollar da tanımadığın anayasada yazılıdır. anayasayı tanımıyorsan, anayasayı değiştirme yollarını da tanımıyorsun demektir. o zaman anayasayı nasıl değiştireceksin? darbe mi yapacaksın?...

yahu şu akgiller kimleri hangi makamlara layık görüyor, pes doğrusu...
yeni Türkiyeyi tanımıyorum.

(bkz: sehven)
(bkz: cesaret hapı yutan bakan)
Aldıkaçtı denen bir adet acan tarafından yazıldığı için söylenmiş olabilir.